Top Baneris

Aplinka biure – motyvas keisti darbo vietą

2016 liepos 7 d.
Pasidalykite straipsniu

Augant darbo vietų skaičiui Lietuvoje, vis daugiau darbdavių skundžiasi aukštos kvalifikacijos darbuotojų trūkumu. Norėdamos juos pritraukti, įmonės turi įdėti nemažai pastangų, kad pasiūlytų specialistams dėmesio vertą darbo vietą. Rinkdamiesi naują darbovietę, specialistai kreipia dėmesį ne tik į konkurencingą atlyginimą, galimybę mokytis ir tobulėti savo srityje, lankstų darbo grafiką, bet vis didesnę svarbą įgauna ir pati darbo vieta – jos patogumas, aplinka, poilsio zonos ir kiti biuro sprendimai.

„Svarbu suprasti, kad darbuotojai vertina ne tik darbo laiką, bet ir laiką, kurį jie praleidžia vykdami į darbo vietą. Vis daugiau žmonių, norėdami išvengti spūsčių piko metu, kelionei į darbą renkasi ne automobilį, bet dviratį ar viešąjį transportą. Dėl šios priežasties dauguma naujų verslo centrų kuriami vietose, kuriose yra pakankamai išplėtota infrastruktūra, o greta pastato darbuotojams įrengiamos dviračių saugyklos, persirengimo kambariai ir dušai“, – pasakoja nekilnojamojo turto bendrovės „Eika“ l.e.p. Turto valdymo departamento direktorius Giedrius Brūzgė.

Pasak Žalgirio gatvėje verslo centrą „135“ statančios įmonės atstovo, darbo vietoje personalas taip pat turi jaustis patogiai: naujuose verslo centruose daug dėmesio skiriama patalpų vėdinimui, oro drėkinimui ir tinkamai temperatūrai. „Dulkės, sausas oras ar netinkama temperatūra darbui skirtose patalpose kenkia darbuotojų savijautai, vadinasi, ir jų produktyvumui. Sprendžiant keliamo triukšmo problemą, pokalbiams telefonu, individualiam ir komandiniam darbui išskiriamos atskiros erdvės, kurios užtikrina, kad darbuotojai netrukdys vieni kitiems. Dažnai biuruose įrengiamos stovimos susitikimų erdvės, kurios stebėtinai trumpina susitikimų laiką ir gerina jų efektyvumą“, – teigia G. Brūzgė.

Itin svarbios ir darbuotojų poilsio zonos. Pastebima tendencija, kad patalpos su geriausiu vaizdu pro langą skiriamos ne vadovo kabinetui, bet personalo virtuvei ar poilsio zonai. Vadovai poilsio erdvėse dažnai priima ir gana netradicinius sprendimus, gerinančius darbuotojų įsitraukimą ir motyvaciją – čia įrengiami futbolo stalai, veikia kompiuteriniai ir kiti žaidimai, o kartais – ir muzikos instrumentai. Pertraukėlių metu darbuotojai gali pailsėti ir pabendrauti tarpusavyje, įkvėpti gryno oro ant stogo terasos ar žaliuojančiame vidiniame kieme. Tai padeda jiems ne tik sklandžiau dirbti komandoje, bet ir sėkmingiau spręsti darbo metu iškylančias stresines situacijas bei jausti didesnį pasitenkinimą savo darbu.

„Eikos“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video