Top Baneris

7 praktiški patarimai renkantis langus

2016 gegužės 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Tikriausiai kiekvienas trokšta ilgaamžių, patogių, jaukių ir saugių namų, kuriuose būtų malonu leisti laiką. Toks svajonių būstas – tai ne vien gražios interjero detalės, bet ir kokybiškos statybinės konstrukcijos.

Plastikiniai langai – geriausias pasirinkimas, jei norite įstatyti naujus langus nešvaistydami didelių pinigų. Lietuvoje galima įsigyti įvairių plastikinių langų. Klientai rinkdamiesi dažnai klausia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį. „TIKS langai“ pateikia kelis patarimus, padėsiančius išsirinkti tinkamiausius langus.

1. Atsižvelkite į šviesos pralaidumą.
Pagrindinė langų paskirtis yra praleisti šviesą, kurios trūkumą dažnai kompensuojame įjungdami elektros lemputę. Todėl reikia įvertinti, ar ši langų savybė yra pakankama. Šviesos pralaidumas priklauso nuo pasirinkto stiklo tipo, stiklų skaičiaus pakete, lango dalių skaičiaus. Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kad nevarstomi langai į patalpą dažniausiai praleidžia daugiau šviesos nei varstomi.

2. Įvertinkite energinį efektyvumą.
Langų energinis efektyvumas reiškiamas šilumos perdavimo koeficientu UW. Šio klasifikavimo skalėje reitinguojami visi langai: prasčiausių savybių langai, kurių UW yra 1,5 W/(m²K) ir didesnis, priskiriami G klasei, o energiškai efektyviausi yra A++ klasės langai, kurių UW ne didesnis kaip 0,7 W/(m²K). Šiltais galima vadinti A++ ir A+ energinio efektyvumo langus, kurie statybos pramonėje dažnai vadinami pasyviaisiais. Šiuo metu daugelis namų statytojų bei renovuotojų, norėdami sutaupyti ne tik pirkdami langus, bet ir eksploatuodami juos, investuoja į idealiai šiltus (A++ ir A+ klasės) langus.

2. Nuspręskite, ar jums reikia didelio sandarumo.
Tai dar vienas vertinimo kriterijus, nuo kurio priklauso gyvenimo sąlygos šaltuoju sezonu. Dabar yra gaminami plastikiniai langai su dviem arba trimis sandarinimo tarpinėmis. Trijų tarpinių plastikiniai langai ypač rekomenduojami naudoti aukštybiniuose pastatuose ir pajūryje, kur dažnai siaučia stiprūs vėjai, liūtys ar audros. Centrinėje staktoje esančios tarpinės apsaugo langų apkaustus nuo drėgmės ir neleidžia krituliams patekti ant vidinės palangės.

4. Atkreipkite dėmesį į langų įstiklinimą.
Šiais metais rinkoje populiarėja plastikiniai langai, turintys išskirtinę savybę: didesnį, nei įprasta, stiklo paketo įgilinimą į rėmus ir papildomą jo užsandarinimą visu paketo perimetru. Ši įstiklinimo naujovė leidžia išvengti kondensato susidarymo stiklų pakraščiuose esant net ir labai žemai lauko temperatūrai.

5. Rinkitės ir pagal estetinę išvaizdą.
Dažnai langai pasirenkami ne vien pagal technines charakteristikas, bet ir pagal jų estetinę išvaizdą. Rinkoje siūlomi įvairaus dizaino langų ir durų profiliai, nes langų naudotojai renkasi įvairias langų rėmų formas. „TIKS langai“ rekomenduoja, renkantis langų rėmų formą, įvertinti tai, kad jie bus eksploatuojami daug metų. Taip pat skirtingų gamintojų plastikinių langų profiliai skiriasi ne tik baltumu, bet ir paviršiaus šiurkštumu. Mažiausiai teplūs ir lengviausiai prižiūrimi yra ne matiniai, o blizgūs langų profiliai.

6. Įsitikinkite, kad langai sumontuoti tinkamai.
UAB „Aveplast“, valdančios „TIKS langai“ prekybos tinklą, direktorius Vilius Eidukevičius pabrėžia, kad „tobulėjant langų konstrukcijoms ir siekiant kuo didesnio pastatų energinio efektyvumo, būtina tinkamai sumontuoti langus. Montavimo metu turėtų būti naudojamos ne vien apšiltinimo putos, bet ir difuzinės bei garo izoliacinės juostos, užtikrinančios langų angų sandarumą“.

7. Išsiaiškinkite, ar langams bus suteikiama garantija.
Plastikinių konstrukcijų ilgaamžiškumas yra svarbus kriterijus. Pirkėjas, įsigydamas langus ar kitas plastikines konstrukcijas, pats negali įvertinti, kiek laiko jos tarnaus. Norint langus ilgai eksploatuoti, reikia pasirinkti patikimą įmonę, kuri atsako už gaminamų produktų kokybę, suteikia garantiją gaminamiems langams ar durims.

 IDEALUS LANGAS – šiluma, šviesa ir tausojama energija jūsų namuose!idealus_langas

„Ne kiekvienas didelio energinio efektyvumo langas gali būti vadinamas idealiu, – teigia UAB „Aveplast“ prekybos tinklo direktorius Vilius Eidukevičius. – Idealaus lango energinio efektyvumo negalima siekti nepateisinamai brangiomis priemonėmis.“

Kuo ypatingi „FutureART+“ langai?

langu_klases• Tai – aukščiausios A++ energinio efektyvumo klasės langai, o jų kaina artima dviem klasėmis žemesnio efektyvumo langams.

• Idealaus lango šilumos perdavimo koeficientas UW – 0,7 W/(m²K), o šviesos laidumo koeficientas – 71 proc.

• Geriausias šių langų termoizoliacines ir šviesos laidumo savybes užtikrina 48–52 mm storio trijų stiklų paketai, kurių šilumos perdavimo koeficientas UG – tik 0,5 W/(m²K).

• Stiklo paketuose naudojami termoizoliaciniai plastikiniai rėmeliai, dar labiau pagerinantys lango šilumos ir sandarumo ypatybes.

• Stiklo paketas įgilintas į rėmus net 22 mm ir užsandarintas papildoma tarpine visu lango perimetru. Šis technologinis sprendimas užkerta kelią kondensatui susidaryti stiklo pakraščiuose net ir esant labai žemai lauko temperatūrai.

• Šie langai ypač rekomenduojami aukštybiniams pastatams ir pajūryje, kur dažni stiprūs vėjai, liūtys ar audros, nes staktos centre papildomai įrengta trečia tarpinė pagerina lango termoizoliacines ir triukšmo slopinimo savybes, padidina atsparumą lietui ir vėjui.

• Lango rėmai išsiskiria itin balta spalva ir lengvai nuvalomu lygiu paviršiumi.

„TIKS langai“ nebijo naujovių, todėl klientams ne tik padeda išsirinkti tinkamiausius langus, bet ir siūlo didžiausią Lietuvoje pasyviųjų langų pasirinkimą!

tiks_langai_logo

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video