Top Baneris

6 patarimai, kurie padės pasistatydinti tobulą terasą

2022 liepos 27 d.
image1
Pasidalykite straipsniu

Nors vasaros liko ne tiek ir daug, dar nevėlu pasistatyti terasą, kurioje galėsite leisti šiltus rugpjūčio mėnesio ir ankstyvo rudens vakarus. Tai – tobula vieta vakarienei lauke, rytinei kavai ar tiesiog poilsiui su draugais. Be to, planuodami „pasidaryk pats“ projektą, sutaupysite nemažai pinigų. Dalinamės 6 patarimais, kurie užtikrins, jog pasistatydinsite tobulą terasą.

Tinkamiausia vieta

Renkant vietą terasai reikia atsižvelgti į saulės padėtį konkrečiu metų bei paros laiku. Tai lems, ar terasoje vyraus ryto, vidurdienio arba vakaro saulė. Kurį laiką stebėkite savo kiemą ir suvoksite, kurioje vietoje bei kada jums yra maloniausia būti.

Tarkim, jeigu planuojate leisti laiką terasoje saulėlydžio metu, gražiausi atspindžiai vasarą matyti ant medžių, esančių rytuose arba pietryčiuose, viršūnių. Puiku, jei terasa yra apsaugoma nuo šiaurinių vėjų ir atsiveria į pietus, rytus arba vakarus.

Nepamirškite ir privatumo aspekto – jei terasą nuo pašalinių žvilgsnių saugos medžiai, joje galėsite jaustis kur kas laisviau. Ir priešingai, jeigu terasą įrengsite ne nuošalesnėje vietoje, galite pajausti privatumo trūkumą. 

Tikslūs matavimai

Terasos įrengimo procesą pradėkite nuo matavimų. Tą atlikti bus paprasčiau su rotaciniu lazeriu arba gulsčiuku.

Itin svarbu atkreipti dėmesį į namo durų aukštį. Žiūrėkite, kad terasa būtų ne per žemai, nes tada prireiks įmontuoti papildomus laiptelius iš pastato. Idealiausias terasos aukštis – lygiai su pastato grindimis arba vienu laipteliu žemiau. 

Kai nustatysite būsimą terasos aukštį, galite paskaičiuoti, kokiame aukštyje reikės betonuoti polius. Tam padės ši formulė:

Galutinis terasos aukštis – (lentos+viršutinis karkasas+apatinis karkasas) = polių aukštis

Poliniai pamatai

Paprastai terasos statomos ant polinių pamatų, kurie gali būti įsriegiami arba betonuoti.  Būtent pastarieji yra dažniausiai pasitaikantis sprendimas. Betoninius polius galima įrengti bet kokiame grunte, jie tinka ir WPC, ir natūralios medienos dangos terasoms. 

Mūsų šalyje įprasta polius montuoti 120 cm gylyje, o optimalus poliaus skersmuo yra 20 cm. Tokias skyles pragręžti yra pritaikyti žemės grąžtai. Kalbant apie betoną, yra galimybė nusipirkti jau parengtą mišinį arba pasigaminti jį patiems. Tam prireiks:

  • Cemento;
  • Smėlio; 
  • Akmens skaldos;
  • Betono maišyklės. 

Dirbant dar prireiks tokių priemonių kaip karutis, vibroplokštė, kastuvas, laužtuvas ir kt. Kokybiški TOOLSTA įrankiai paspartins darbo procesą ir užtikrins puikų rezultatą.

Kitas pamatų įrengimo būdas – įsriegiami poliai. Jie taip pat tinka ir WPC, ir medinėms ar kitų dangų terasoms. Jie yra puikūs tuo, kad jų įrengimas yra žymiai švaresnis ir greitesnis nei betoninių, kuriems išdžiūti dar prireiks nemažai laiko. Lauko terasoms labiausiai tinka įsriegiami U tipo poliai.

WPC lentų privalumai

Labai populiari terasinių lentų rūšis yra WPC (angl. Wood Plastic Composite). Tai medžio plastiko kompozito lentos – ekologiška medžio alternatyva. Šios medžiagos privalumai yra šie:

  • Išvaizda ir pojūtis liečiant nesiskiria nuo natūralios medienos. 
  • Reikalauja mažai priežiūros. 
  • Net po ilgo laiko lentų paviršius išlieka lygus ir lengvai nuvalomas. 
  • Neskilinėja ir nešerpetoja.
  • Šių lentų nereikia impregnuoti. 
  • WPC yra atspari drėgmei, grybeliui bei puvimui. 

Turėkite omenyje, kad skirtingų gamintojų WPC lentų sudėtys skiriasi. Pigios šios medžiagos lentos yra gaminamos iš antrinių žaliavų, todėl jų kokybė neprilygsta brangesnėms WPC lentoms iš pirminės plastiko ir medienos žaliavos.

Natūralios medienos impregnavimas

Terasos įrengimui galima rinktis ir natūralią medieną, tik ją teks impregnuoti. Taip apdorotos medžiagos eksploatacija tampa net kelis kartus ilgesnė nei neimpregnuotos medienos. 

Galite pasirinkti giluminį arba paviršinį medienos impregnavimą. Pastarasis atliekamas mirkant medieną tam tikrame koncentrato tirpale pramoninėje vonioje. Per giluminį impregnavimą skystis pilnai įsiskverbia į medžiagą – taip mediena tampa itin atspari tiesioginiams saulės spinduliams, parazitams ir drėgmei. Būtent pastarąjį būdą vertėtų rinktis statant terasą. 

Lentų aliejavimas

Mediena nuo UV spindulių ir atšiaurių oro sąlygų turi tendenciją pilkėti, o mūsų šalies klimato sąlygomis reikia itin atsparios išorės veiksniams alyvos. Ištisai išorinių sąlygų veikiamą paviršių patariama šlifuoti ir peraliejuoti kas porą metų – taip bus išsaugota estetinė išvaizda.

Aliejavimo darbus patariama pradėti nuo terasos išvalymo. Kad lentos būtų glotnios, o jums būtų malonu vaikščioti po statinį basomis, lentas būtina nušlifuoti – šį procesą greitai galima atlikti su šlifuokliu.

Nušlifuotoms lentoms patariama naudoti spalvintą aliejų. Priešingas aliejus praktiškai neapsaugo nuo ultravioletinių spindulių, o lentų išvaizda suprastės jau po pirmo lietaus. Taip pat svarbu neužtepti per storą sluoksnį aliejaus, nes taip jis greitai nusilups. Tačiau nepamirškite, kad su aliejavimo procedūra skubėti nereikėtų – geriausias rezultatas pasiekiamas aliejuojant praėjus bent mėnesiui po terasos pastatymo. 

r68ghvZyBUUw7lgIYeJ6vFSAyE3bWj84qTY3nv2 k0bGw6SM0OSUVMi5Z2wkHeRc8EsIQ0F lT bHTC k6yVsMZr4FqyPEvJDvbpY1U39MjOKSMmk8cfPFTEOGAE0eLCSEfT8YgnNFlCpoAu9puvjQ

Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video