Top Baneris

Unikalus pasirinkimas virtuvės paviršiams – „Dekton“ ir „Silestone“

2023 kovo 31 d.
Dekton virtuvės plokštės paviršiai
Pasidalykite straipsniu

Virtuvė, namų širdis, reikalauja ypatingos atidos renkantis medžiagas – be estetinių savybių, jos turi būti ir labai praktiškos, kad namų ruoša suteiktų malonumo, o ne taptų varginančia pareiga. Ispanų gamintojas „Cosentino“ siūlo patrauklią ir inovatyvią alternatyvą įprastiems virtuvės paviršiams – dirbtinio akmens plokštes „Dekton“ ir „Silestone“.

Savybės, tinkamiausios virtuvės baldams

DEKTON – inovatyvus, neribotų dizaino galimybių lauko ir vidaus erdvėms suteikiantis prekės ženklas.

Plokštės itin atsparios dilimui, todėl yra puikus pasirinkimas sudėtingiems darbiniams arba nuolatos mindžiojamiems paviršiams. Plokštės yra atsparios karščiui, šalčiui, UV spinduliams (jeigu norėtumėte įsirengti lauko virtuvę), įbrėžimams, dėmėms.

„Dekton“ – unikalus produktas. Dėl savo skirtingų storių, didelio formato plokščių ir ypač išskirtinio atsparumo mechaniniams pažeidimams, temperatūrų šuoliams bei skysčių ir purvo neįgeriamumo, ši medžiaga gali būti naudojama visoms dizaino fantazijoms išpildyti. Pradedant virtuvės erdvėmis, kur „Dekton“ gali būti panaudotas stalviršiams, spintelių fasadams, sienų ir grindų apdailai, baigiant eksterjero projektais – terasomis, kepsninių zonomis, namų fasadais ir kt.

AMB03 Kitchen Dekton TK05 Sabbia and VK04 Grafite

SILESTONE pasižymi atsparumu smūgiams, įbrėžimams, dėmėms, kurių paprastai virtuvėje gausu, yra lengvai prižiūrimos, todėl puikiai tinka visiems paviršiams, kurie kasdien reikalauja palaikyti higieną. Įprastai „Silestone“ virtuvės zonoje naudojama stalviršių ir sienelių apdailai.

„Silestone“ yra hibridinis mineralinis paviršius, unikalus savo sudėtimi dėl iki minimumo sumažinto silicio dioksido kiekio ir integruotų perdirbtų medžiagų. Produktas tvarus ir ilgaamžis, puikiai tinkantis naudoti ne tik virtuvėse, bet ir kitoms grindų bei sienų dangoms, baldų apdailai interjeruose. Neskirtas naudoti lauke, nes UV spinduliai bei didesni temperatūrų skirtumai turi neigiamos įtakos medžiagos techninėms charakteristikoms, atsparumui ir patvarumui.

Alternatyva natūraliam akmeniui

Žmonėms sunku pasirinkti tarp granito ir kvarco, nes abi medžiagos yra labai patvarios. Vienas pagrindinių skirtumų, kad natūralus akmuo paviršiuje turi porų, kurių nėra „Silestone“ plokštėse. Tai svarbus privalumas, kuris leidžia užtikrinti higieniškumą. Toks paviršius kaip „Silestone“ atsparus ne tik drėgmei ir temperatūrai, bet ir pelėsiui, bakterijoms. Natūralus akmuo šiuo aspektu nėra toks patogus – jis gali susibraižyti. Graži išvaizda ir išskirtinis kietumas yra puikus kompromisas, todėl dirbtinis akmuo vis dažniau naudojamas individualių būstų interjeruose. Be to, natūralus akmuo periodiškai privalo būti atnaujinamas, impregnuojamas. Dirbtinio akmens atveju to daryti nereikia.

AMB03 Kitchen Dekton TK06 Maromorio

Naujausios spalvinės tendencijos – kolekcija „Pietra Kode“

Vis dar nepailstanti tendencija – prabangūs marmuro įkvėpti paviršiai. Tačiau palengva vis didesnę simpatiją užsitarnauja spalvos, inspiruotos travertino, kalkakmenio ir kitų natūralesnių, žemiškesnių paviršių. Pajutusi rinkoje didžiulį tokių spalvų poreikį, „Cosentino“ pristato naują itin natūralių atspalvių kolekciją „Pietra Kode“.

Atitinka griežtus tvarumo reikalavimus

„Cosentino“ tvirtai laikosi Jungtinių Tautų iki 2030 m. užsibrėžtų tikslų. Įmonė, kaip pasaulinė inovatyvių paviršių gamybos ir platinimo lyderė, yra įsipareigojusi siekti ne tik vietinio, bet ir pasaulinio tvarumo.

„Dekton“ ir „Silestone“ jau yra tvarūs produktai, nes gaminami iš mineralų, esančių gamtoje. Mineralų atliekos, kurios lieka gamybos proceso metu, naudojamos vietoj dirvos augalams sodinti prie pagrindinio „Cosentino“ centro Ispanijoje. 2021 metų ataskaitoje nurodyta, kad buvo atkurta net 55,000 m2 miško ploto. 2023-iaisiais šis skaičius tik augs.

„Silestone“ gaminamas pagal technologiją „HybriQ+“. Ši technologija užtikrina, kad „Silestone“ plokštėse būtų ne mažiau kaip 20 proc. perdirbtų medžiagų, tokių kaip stiklas. Plokštės gaminamos pasitelkiant 100 proc. atsinaujinančios elektros energijos, 99 proc. vandens yra perdirbamo. „Dekton“ turi anglies dioksido neutralumo sertifikatą. Pripažinta, kad „Dekton“ yra neutralus anglies dioksido požiūriu visu savo gyvavimo laikotarpiu – t. y. pradedant gamybos pradžia ir baigiant eksploatavimu. „Dekton“ pagamintas iš 100 proc. atsinaujinančios elektros energijos, 99 proc. perdirbto vandens, iki 85 proc. medžiagų yra perdirbtos.

AMB01 Kitchen Dekton GK07 Ceppo and VK02 Avorio

Energija. Energijos efektyvumas ir atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas yra pagrindiniai elementai „Cosentino“ tvarumo strategijoje, kurie padeda sumažinti įmonės veiklos poveikį. Pagrindiniame „Cosentino“ centre Kantorijoje, Ispanijoje, 100 proc. įmonės suvartojamos energijos gaunama iš atsinaujinančios energijos šaltinių. 30 proc. energijos nuo 2021 metų pasigamina pati įmonė.

Vanduo. Šiuo metu gamybos procesuose naudojamas vanduo, suprantant jo svarbą, yra perdirbamas ir panaudojamas dar kartą. Pagal 2021 m. Tvarumo ataskaitą pagrindiniame „Cosentino“ centre vandens atliekų nėra.

cosentino vector logo

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video