Top Baneris

Sostinėje ilgėja atnaujintų šaligatvių atkarpos

2018 balandžio 10 d.
šaligatvių
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Prasidėjus šiltajam metų laikui, sostinės savivaldybė vilniečiams žada patogesnį judėjimą – ištrupėjusius šaligatvius daugiabučių kiemuose keičia kelios dešimtys kilometrų naujų takų, dar tiek pat pastaruosius kelerius metus suremontuojama. Šaligatvių įrengimo ir remonto darbams šiemet net 15-oje rajonų savivaldybė skiria 900 tūkst. Eurų.

Vos atšilus orams, sostinėje pradėti kloti 20 km naujų šaligatvių, remontuojama 16 km senų takų. Pirmieji šaligatvių klojimo darbai jau prasidėjo Taikos gatvėje, kur klojamas naujas šaligatvis, vedantis moksleivius trijų ugdymo įstaigų ir perėjos link. Nauji šaligatviai taip pat bus pakloti ir Senamiesčio, Šnipiškių, Grigiškių, Žvėryno, Žirmūnų, Vilkpėdės, Verkių, Antakalnio, Pašilaičių, Karoliniškių, Lazdynų, Justiniškių, Naujininkų, Naujosios Vilnios bei Rasų rajonuose.

Šaligatviai pirmiausia klojami ten, kur jų labiausiai reikia: prie viešojo transporto stotelių, mokyklų, perėjų ir ten, kur takelius išmynę patys gyventojai. Skaičiuojama, kad šiemet naujiems šaligatviams pakloti prireiks apie 300 tūkst. plytelių.

„Prieš trejus metus pradėta įgyvendinti gyvenamosios aplinkos gerinimo programa pasiteisino. Šiemet paklosime ne tik 20 km naujų šaligatvių, bet ir suremontuosime apie 350 įvažiavimų į daugiabučių kiemus, išasfaltuosime apie 80 km gatvių, įrengsime apie 30 viešojo transporto laukimo aikštelių ir 40 viešojo transporto laukimo paviljonų“, – sako Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius.

Per trejus gyvenamosios aplinkos gerinimo programos metus sostinėje buvo išasfaltuota apie 88 km gatvių, iš jų 18 km žvyrkelių, sutvarkyta apie 700 įvažiavimų į kiemus, jau paklota apie 14 km naujų šaligatvių, suremontuota apie 12 km ištrupėjusių.

Vilniaus miesto savivaldybė, skatindama vilniečius kuo daugiau judėti pėsčiomis ir naudotis visuomeniniu transportu, formuoja bendrą takų tinklą. Vilniuje yra numatytos 24 laisvalaikio ir 16 kasdienio vaikščiojimo trasų. Trasos turi pažintinę ir rekreacinę vertę, jungia gamtines teritorijas.

S. Žiūros nuotr.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video