Top Baneris

Nauja miškininkų būstinė kuriama medžių ir vandens pašonėje

2022 kovo 22 d.
projektiniai pasiūlymai VMUTik SA
Projektinio pasiūlymo "Lajose" vizual.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija jau kurį laiką mini skatinanti medienos naudojimą statinių konstrukcijose Lietuvoje. Medienoje užrakinamas CO2, taigi tai – efektyvus būdas mažinti statybų sektoriaus emisijas. Valstybinių miškų urėdijos administracinis pastatas taps pilotiniu pastatu, žyminčiu medinės statybos renesansą Lietuvoje.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

„Netrukus galėsime statyti pastatus iki devynių aukštų iš medienos. Pirmuoju gražiu pilotiniu projektu turbūt bus Valstybinių miškų urėdijos (VMU) centrinės būstinės projektas. Jis turėtų simbolizuoti naują epochą, kai Lietuva sugrįžta prie kokybiškos medinės statybos“, – sakė Aplinkos apsaugos ministras Simonas Gentvilas, kalbėdamas apie ministerijos 2022-iesiems užsibrėžtus tikslus ir įgyvendinamus pokyčius. Maža to, kad mediniai pastatai prisidėtų prie emisijų valdymo, tai padėtų kurti pridėtinę vertę čia pat, mūsų šalyje, jei konstrukcijos būtų gaminamos iš lietuviškos žaliavos.

Projektavimo konkursas jau baigėsi ir VMU gavo net 12 projektinių pasiūlymų. Centrinė miškininkų būstinė iš nuomojamų patalpų Norfos bazėje Savanorių prospekte persikraustys į regioną ir dirbs iš ten. Administracinis urėdijos pastatas ir lankytojų centras bus statomi Vievio seniūnijoje, Pylimų kaime, Trakų g. 1. Tam numatytas medžiais apaugęs sklypas Vievio ežero pakrantėje. „Visoje teritorijoje yra keliasdešimt įvairios paskirties nekilnojamojo turto objektų, kurie buvo naudojami buvusios stovyklos infrastruktūroje. Visi jie yra blogos būklės“, – SA.lt informavo urėdijos atstovė Sandra Trinkūnaitė-Rimkienė. Sklype esantys pastatai bus nugriauti.

Atviro architektūrinio projekto konkurse architektams buvo suformuota užduotis VĮ VMU naujam biurui Vievyje naudoti tvarias medžiagas ir atsinaujinančios energijos išteklius. „Konkursui pateikta 12 darbų. Komisija, susidedanti iš nepriklausomų architektų atsakys, ar darbai atitinka nurodytas sąlygas ir išpildo mūsų lūkesčius naujam VMU biurui. Šiuo metu vyksta projektų vertinimo ir viešųjų pirkimų procedūros. Kai tik bus aiškus laimėtojas – apie tai paskelbsime“, – paaiškino Sandra Trinkūnaitė-Rimkienė.

Vertinimo komisiją sudaro devynetas narių: 5 architektai ir 4 VMU darbuotojai. 

Komisijos nario vardas, pavardėPareigos
Vilma AdomonytėArchitektė
Gintaras BacevičiusVĮ Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus pavaduotojas
Vytautas BiekšaArchitektas
Valdas Kaubrė(vertinimo komisijos pirmininkas)VĮ Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktoriaus
Edgaras NeniškisArchitektas
Ramunė Petkevičienė (atsarginis narys)VĮ Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus pavaduotoja
Lukas RekevičiusArchitektas
Sandra Trinkūnaitė-RimkienėVĮ Valstybinių miškų urėdijos Komunikacijos skyriaus vadovė
Aurimas Sasnauskas (atsarginis narys)Architektas

Projektinius pasiūlymus sieja architektų noras būsimu pastatu(ais) neišsišokti, o darniai įlieti jį į esamą aplinką – architektūra reaguoja į kraštovaizdį. Siekiant išsaugoti brandžias pušis, augančias sklype, pastatai projektuoti neapželdintose vietose. Projektuose siūlomas medinis pastato fasadas, didelių gabaritų stiklai, įleidžiantys miško peizažą į pastato vidų, tvarūs inžineriniai sprendimai – konstrukcijos iš lietuviškos medienos, atsinaujinantys energetikos šaltiniai – geotermija ir saulės elektrinė. Kai kuriuose projektuose iškeliama ne tik architektūrinė idėja, bet ir  siekis perdirbti teritorijoje esamas medžiagas, taupyti sąnaudas ir naujų medžiagų transportavimo energiją.

Conteh

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video