Top Baneris

Namų aplinkos priežiūros kalendorius: vejos priežiūra ištisus metus, gyvatvorių ir medžių genėjimo darbai

2023 gegužės 21 d.
Kaercher sodo irankiaiTik SA
„Kärcher“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Namų atmosfera prasideda nuo kiemo. Prižiūrėta veja, išpuoselėti krūmynai ar gėlynai, nugenėti medžiai – tai vaizdas, kuris kaskart kviečia išeiti ir ilgiau užsibūti lauke, prisėsti terasoje ar pasisupti ant sūpynių, ypač šiltuoju metų laiku. Tačiau kaip gyvenime įprasta, į dalykus reikia investuoti, kad jais būtų galima džiaugtis nuolatos. Sklypo kraštovaizdžio priežiūra gali būti paprasta suvokiant, kodėl ir kaip tuo užsiimti. Tinkami sodo įrankiai taip pat gerokai supaprastina vejos, gyvatvorių, augalų priežiūrą.

Vejos priežiūra visus metus: nuo pjovimo aukščio iki piktžolių blokavimo

Tvarkingai nupjauta veja – vienas svarbiausių sodo elementų, nesvarbu, ji užima pagrindinę žaliosios zonos dalį, ar tik gaubia takelius. Lygi ir išpuoselėta veja puošia aplinką. Kaip dažnai derėtų pjauti veją? Bent kartą per savaitę vasarą ir kartą per dvi savaites pavasarį, rudenį ir šiltomis žiemomis. Reguliarus pjovimas skatina šaknų gyvastingumą, o tai padės užpildyti tarpus ir užblokuoti piktžoles. Pasibaigus aktyvumo periodui žolę pjaukite kone prie pat žemės, o vasarą padidinkite vejapjovės pjovimo aukštį, kad veja liktų aukštesnė – apie 5–10 cm, nes taip esant sausam orui ji mažiau paruduos.

Kone šimtmetį veikianti Vokietijos sodo ir namų priežiūros įrenginių gamintoja „Kärcher“ kuria vejapjoves, su kuriomis veją prižiūrėti itin paprasta. Dauguma LMO modelių yra su žolės talpos užpildymo indikatoriumi, pjovimo aukščio reguliavimu, o vejos šukutės sugauna žolę, augančią prie pat kraštų, todėl nereikia pjauti pakartotinai. „Push Assist“ funkcija įjungia vejapjovės pavarą vienu mygtuko paspaudimu, kai reikia daugiau galios, pavyzdžiui, įkalnėse.

Kaercher LMO 36 40 application

Dauguma „Kärcher“ LMO modelių yra su žolės talpos užpildymo indikatoriumi, pjovimo aukščio reguliavimu, o vejos šukutės sugauna žolę, augančią prie pat kraštų, todėl nereikia pjauti pakartotinai. „Push Assist“ funkcija įjungia vejapjovės pavarą vienu mygtuko paspaudimu, kai reikia daugiau galios, pavyzdžiui, įkalnėse.

Akumuliatoriniai LTR serijos trimeriai skiriasi baterijos įtampa ir pjovimo pločiu, bet turi vieną bendrą bruožą – jie itin tylūs, lengvi ir manevringi. Besisukanti pjovimo galvutė lengvai pašalina žolę ir užsispyrusias piktžoles net ir sunkiai pasiekiamose vietose, o reguliuojama ergonomiška rankena užtikrina patogų naudojimą ir neleidžia įsitempti pjovimo metu.

Norėdami dar kruopščiau prižiūrėti žolę, galite apsirūpinti belaidžiu „du viename“ sprendimu: akumuliatorinėmis žolės ir krūmų žirklėmis GSH 18-20. Šios kompaktiškos žirklės puikiai tinka vejos kraštams pjauti ir krūmams trumpinti. Deimantu šlifuota pjaustyklė su ašmenimis iš abiejų pusių užtikrina itin tikslų pjovimą bei suteikia krūmams pačias elegantiškiausias formas.

Gyvatvorių karpymas ir medžių priežiūra su „Kärcher 

Sklypo kraštovaizdį dažnai papildo gyvatvorės, kurios atlieka ne tik estetines, bet ir papildomas funkcijas – saugo nuo svetimų akių, sulaiko nuo išbėgimo iš teritorijos gyvūnus ar vaikus, saugo nuo taršos. Gyvatvorių priežiūra nėra sudėtinga, bet visgi svarbi ištisus metus, kaip ir vejos. 

Kas svarbu visiems augalams? Be abejo, šviesa ir vanduo. Tas pats galioja gyvatvorėms. Genėkite ne tik išorines šakeles, kurios išlenda iš rikiuotės, bet ir pakirpkite kai kurias vidines šakeles 45 laipsnių kampu, kad į krūmo vidų patektų šviesos. Vėlyvas pavasaris, ankstyvas ruduo yra geriausias laikas gyvatvorėms genėti. Negenėkite gyvatvorių labai karštu, sausu oru ir atlikite darbus gerokai prieš pirmąsias šalnas. 

18 ir 36 V gyvatvorių žirklės iš „Kärcher“ ne tik efektyviai karpo. Su išmaniaisiais priedais paverskite gyvatvores bei krūmus akį traukiančiais sodo elementais. Vokiškos „Kärcher“ žirklės PHG 18-45 leidžia be vargo apkarpyti net 4 metrų aukščio stulpines gyvatvores. Karpant ilgesnį laiką su šiuo įrenginiu galima naudoti pečių diržą, todėl apsaugote nugarą.

Kaercher PHG 18 45 Battery application

Vokiškos „Kärcher“ žirklės PHG 18-45 leidžia be vargo apkarpyti net 4 metrų aukščio stulpines gyvatvores. Karpant ilgesnį laiką su šiuo įrenginiu galima naudoti pečių diržą, todėl apsaugote nugarą.

Naujai įsigytuose sklypuose retai sodinama įprastų vaismedžių, dažniau, ypač jei sklypas šalia miško, įkurdinami spygliuočiai arba lapuočiai, dekoratyviniai medžiai. Vyresnius medžius gali tekti genėti. Atlikite šiuos darbus vėlyvą rudenį. Du dažniausi genėjimo būdais yra retinimas ir viršūnės pjovimas. Retinimas yra veiksmingiausias ir mažiausiai agresyvus, norint išlaikyti natūralią augalo formą. Viršūnės pjovimas yra laikomas komplikuotu genėjimo būdu, nes nauja šaka gali išaugti labai arti genėjimo vietos, be to, iškyla rizika pražudyti medį.

Medžių genėjimas paprastai reikalauja fizinių pastangų. Storas ar aukštas medis gali tapti rimtu iššūkiu. Darbą palengvins tinkama sodo įranga. Laikydami vienoje rankoje „Kärcher“ TLO 18-32 šakų genėtuvą vos vienu mygtuko paspaudimu patogiai nukirpsite iki 3 cm skersmens šakas.

Kaercher TLO 18 32 Battery application 1

Laikydami vienoje rankoje „Kärcher“ TLO 18-32 šakų genėtuvą vos vienu mygtuko paspaudimu patogiai nukirpsite iki 3 cm skersmens šakas.

Reikia rimtesnės amunicijos? Vokietijos gamintojas turi platų asortimentą. Teleskopinis belaidis pjūklas PSW 18-20 padės nupjauti iki 4 metrų aukščio net storesnes šakas. Tai alternatyva benzinu varomiems modeliams, nes šis dirba saugiai ir tyliai. Žinome, kad šie dalykai dera prie išpuoselėtos privačios valdos arba miškingoje vietoje.

Visi „Karcher“ sodo įrenginiai veikia su 18 arba 36V baterijomis, kuriose įdiegta realaus laiko technologija. Naudojant bateriją ar ją įkraunant, LCD ekrane nuolat rodomas naudojimo ar krovimo laikas minutėmis. Be to, šios baterijos itin tvirtos, atsparios dulkėms ir drėgmei, taip pat turi apsaugą nuo savaiminio išsikrovimo.

Pagrindiniai sodo įrankiai:

laistytuvasgyvatvorių žirklės
sodo šakutėžoliapjovė
laistymo žarnalapų pūstuvas
kastuvasteleskopinis pjūklas
grėblysšakų genėtuvas

Rudens darbai sode: lapai, piktžolės ir natūrali dirvos puoselėjimo priemonė

Pasibaigus vasaros linksmybėms ne tik išneškite iš lauko pledus ir demontuokite lauko kino teatrą. Pasimiršus susitikimams su draugais eksperimentuojant kepsninės galimybes grįžkite prie kraštovaizdžio priežiūros. Išraukite piktžoles, kad kitą sezoną jų būtų mažiau, surinkite lapus. Tai paprasta su lapų pūstuvu, kuris iškart surenka ir išsyk susmulkina juos į praktišką mulčią. Galingas 36 V „Kärcher“ lapų pūstuvas stebinančiai efektyvus, net kai lapai sudrėkę. Lapų „derlius“, virtęs mulčiumi, tausoja dirvos drėgmę, stabdo piktžolių veisimąsi ir mažina temperatūros svyravimus. 

Į rudens darbų sode sąrašą įsitraukite vejos tręšimą, plikų vietų sėjimą. Nepamirškite gausiai palaistyti medžius ir krūmus nukritus lapams.

„Kärcher“ kiekvienam sodo darbui siūlo kokybiškus įrankius, kad darbas lauke būtų smagus ir rezultatyvus. Puoselėti namų aplinką paprasčiau, kai turite planą ir efektyvius pagalbininkus. Net jei sklype iki šiol tik prižiūrėjote veją ir gyvatvorę, galbūt tai tinkami metai papildyti kraštovaizdį – pasisodinti krūmų ar medelių, kurie ne tik teiks pavėsį, papildys aplinką, bet ir suteiks gėrybių ir vaikams leis iš arti susipažinti su gyvąja gamta. Nauja augmenija nesukurs papildomų rūpesčių, kai turite žinių ir įrankių.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video