Top Baneris

Modernizuotų daugiabučių gyventojus labiausiai neramina atliktų darbų kokybė

2017 spalio 4 d.
butų kainos
BFL nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Didžioji dalis (78 proc.) atnaujintų daugiabučių gyventojų savo namo renovacijos kokybę vertina labai gerai arba gerai – tokias išvadas paskelbė rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“, atlikusi bent pirmąją žiemą atnaujintuose daugiabučiuose praleidusių gyventojų apklausą. Būsto energijos taupymo agentūros  (BETA) vadovas Valius Serbenta patikino, kad panašių rezultatų ir tikėjosi, o tyrimą nuspręsta atlikti norint pasitikrinti, kaip iš tiesų gyventojai, praėjus metams ar keleriems, vertina daugiabučių renovaciją, jos kokybę, kokius jų lūkesčius renovacija pateisino ir pan.

 Respondentų buvo prašoma atsakyti, kaip jie vertina savo daugiabučio būklę, praėjus kuriam laikui po renovacijos. Dauguma tyrimo dalyvių savo daugiabučio būklę vertino pozityviai: 26 proc. – labai gerai, 52 proc. – gerai, o 16 proc. – patenkinamai. Ir tik 6 proc. apklaustųjų apie savo renovuoto namo būklę pasisakė neigiamai.

„Šio tyrimo metu gauti rezultatai išryškino du itin svarbius aspektus. Pirmiausia, tai yra akivaizdus patvirtinimas, jog dabartinė renovacijos kokybės priežiūros ir kontrolės sistema užtikrina tinkamą daugiabučių atnaujinimo procesų kokybės valdymą. Antra, tyrimas parodė, jog viešojoje erdvėje, įvairiose diskusijose ar galiausiai gyventojų skunduose keliamos problemos yra trumpalaikės – galutiniam rezultatui, kaip matyti, jos neturi arba turi labai mažai įtakos“, – tvirtina Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.

Tyrimo dalyvių buvo klausiama ir to, ar renovacija pateisino jų lūkesčius. Didžiosios dalies (82 proc.) tyrimo dalyvių lūkesčiai po renovacijos liko patenkinti: ketvirtadalio (25 proc.) respondentų lūkesčius renovacija visiškai pateisino, 57 proc. – greičiau pateisino. O likusiųjų 10 proc. apklaustųjų lūkesčių renovacija greičiau nepateisino, 4 proc. – visiškai nepateisino, 4 proc. nuomonės šiuo klausimu neišreiškė.

Lūkesčių atitikimą dažniausiai lėmė sumažėjusios šildymo kainos (25 proc.), 23 proc. respondentų teigimu po renovacijos tapo jaukiau ir gražiau, 20 proc. – šilčiau.

Tuo tarpu lūkesčių neatitikimą dažniausiai lėmė renovacijos metu galimai nekokybiškai atlikti darbai ir padarytas brokas (5 proc.), per brangi kaina (4 proc.) ar ne visiškai išpildyti lūkesčiai (3 proc.).

Galimai prasta darbų kokybė yra viena pagrindinių problemų, dėl kurios nuogąstauja savo namo renovaciją planuojantys gyventojai. Tačiau, kaip parodė tyrimo rezultatai, tik 5 proc. tyrimo dalyvių užsiminė apie galimą renovacijos darbų broką.

Į klausimą, kokius pagrindinius renovacijos privalumus galėtutų įvardyti, dažniausias atsakymas buvo mažesnės kainos už šildymą (77 proc.), antroje vietoje – pasikeitusi gyvenimo kokybė (62 proc.), o trečiąja – ketvirtąja vietomis dalijosi tokie privalumai kaip komfortiška oro temperatūra bute (59 proc.) ir išaugusi nekilnojamojo turto vertė (59 proc.). V. Serbentos žodžiai, mažesniuose miestuose, pavyzdžiui, Anykščiuose, norint parduoti butą nerenovuotame name tą padaryti būtų labai sudėtinga, praktiškai neįmanoma.

Išaugusią nekilnojamojo turto vertę pirmiausia nurodė būtent mažesniųjų miestų gyventojai. Mažesniuose miestuose, kur nėra daug ar visai nėra naujos statybos daugiabučių, atnaujinti namai vertę pakelia, nors, specialistų teigimu, nežymiai.

BETA ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video