Top Baneris

„Metų renovacijos projekto 2021“ laurai – PAROC medžiagomis apšiltintam daugiabučiui

2021 gegužės 5 d.
renovacija a
Neringos Girdvainienės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuotuose „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimuose pagrindinis prizas atiteko absoliučiam rinkimų favoritui – Klaipėdoje, Taikos pr. 3 stovinčiam devynių aukštų daugiabučiui namui.

BETA surengtuose rinkimuose visuomenė galėjo susipažinti su keturiolika 2020 m. renovuotų daugiabučių istorijų ir atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį projektą. Šiame konkurse daugiausiai simpatijų sulaukė Klaipėdos, Marijampolės ir Šiaulių daugiabučiai.

„Džiaugiamės galėdami pasidalinti geriausių renovacijos projektų istorijomis. Nepaisant to, kad didžiąją praeitų metų dalį praleidome karantino sąlygomis. Renovacija nesustojo ir šiemet rinkimuose netrūko gerųjų pavyzdžių“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.

Modernus daugiabutis su senamiesčio dvasia – taip geriausiai būtų galima apibūdinti absoliučiu rinkimų favoritu tapusį Klaipėdoje, Taikos pr. 3 esantį devynaukštį, kurio renovacijos projektą parengė UAB „Progresyvūs Projektai“, o jo apšiltinimui buvo naudojamos universalios PAROC akmens vatos plokštės ir priešvėjinė izoliacija PAROC Cortex.

Šis daugiabutis yra šalia Klaipėdos senamiesčio, todėl renovacijos metu su juo buvo stengtasi išlaikyti architektūrinį vientisumą. Priekinei namo sienai buvo panaudotos pilkos ir molio raudonumo spalvų akmens masės plytelės, o ant namo sienos atsirado ir išvaizdus  baltų simbolikos ornamentas.

UAB „Progresyvūs Projektai“ projekto vadovas Gytis Zubavičius sako, kad vėdinamos sienos sistema daugiabučio šiltinimui buvo pasirinkta ne atsitiktinai. Vėdinamų sienų šiltinimo sistema su PAROC akmens vata puikiai tinka drėgnai pajūrio zonai.

daugiabucio rekonstrukcija a

„Lietuvos pajūryje, turbūt labiausiai nei kur kitur Lietuvoje, pastatų sienos ir kitos jų konstrukcijos yra veikiamos drėgmės. O drėgmė yra vienas didžiausių pastato priešų,- sako projekto vadovas G. Zubavičius. – Patekusi į pastato konstrukcijas drėgmė daro neigiamą poveikį visoms atitvaroms. Todėl projektuojant labai svarbu tinkamai įvertinti visas drėgmės patekimo rizikas ir pasirinkti sprendimus bei medžiagas, kurios neleistų drėgmei kauptis. Labai svarbu užtikrinti pastato ilgaamžiškumą ir sveiką gyvenamąją aplinką būste“.

PAROC akmens vata pasižymi puikiomis vandens garų laidumo savybėmis. Garų laidumas reiškia, kad drėgmė lengvai prasiskverbia pro akmens vatos sluoksnį ir pasišalina iš teisingai įrengtos konstrukcijos. Žmonės tai vadina „kvėpuojančiomis sienomis“. Jei vata buvo paveikta drėgmės, tai ta drėgmė labai greitai yra išgarinama ir atitvaros išdžiūva. Net ir po to, kai buvo paveikta drėgmės, išdžiūvusi PAROC akmens vata išlaiko visas šilumos izoliacines, apsaugos nuo triukšmo ar ugnies savybes. Todėl akmens vatos naudojimas pastato konstrukcijose ne tik sukuria komfortišką aplinką, bet ir leidžia išvengti nenumatytų išlaidų pastato remontui.

Po renovacijos daugiabutis namas Klaipėdoje, Taikos pr. 3 pasiekė C energinio naudingumo klasę. Skaičiuojama, kad dabar šio daugiabučio gyventojai už šildymą moka 68 proc. mažiau nei prieš atnaujinimą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video