Top Baneris

Langų uždengimo sprendimai Klaipėdos viešbutyje „Victoria“

2023 kovo 1 d.
1
„Domus Lumina“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Daug miestiečių simpatijos sulaukia projektai, prikeliantys jų vietovei svarbius, tačiau užmirštus ar net dešimtmečiais apleistus pastatus. Aišku, su sąlyga, jog su pastatu elgiamasi pagarbiai: pabrėžiama istorinė tapatybė, akcentuojami architektūriniai privalumai, išsaugomos vertingos detalės, o idealiai – grąžinama originali funkcija. Tokiu architektūriniu sprendimu gali pasidžiaugti uostamiestis: atgijo beveik du dešimtmečius apleistas, legendomis apipintas viešbutis „Victoria“. 

Nepaprastas „Victorios“ likimas 

Pačioje Klaipėdos širdyje įsikūręs viešbutis – tai neatsiejamas miesto urbanistinio audinio elementas: pagal istoriką Joną Tatorį, jau 1783 metais šioje vietoje buvo atidaryta karčema, kuri sugeneravo pakankamą srautą lankytojų, jog atsirastų poreikis atidaryti ir viešbutį. XIX amžiaus pirmojoje pusėje, tais laikais dar dviaukščiame pastate, buvo įrengti kambariai svečiams,  valgykla, sandėliai maistui, rūsys, vasaros sodas su paviljonu ir erdvios arklidės. To nepakako – gretimame name karčemos savininkas įrengė dar septynis kambarius, biliardinę, žaidimų kambarį, kėglinę… XIX amžiaus pabaigoje, pasikeitus savininkui, įstaiga pakeitė pavadinimą į „Victoria Hotel“. Skambus titulas paskatino ir kitus pokyčius: buvo išmūrytas centrinis frontonas su bokšteliais, pastatytas medinis paviljonas. 

Didelio populiarumo sulaukusi „Victoria“ pakartotinai renovuota 1922 m.: pridėtas trečias aukštas, pakeista senos dalies apdaila, atsirado kolonomis paremtas balkonas, naujas frontonas. Viešbučio lankytojai galėjo džiaugtis aukšta erdvių kokybe: pastate įrengtas centrinis šildymas, kiekviename kambaryje buvo telefonas, kiekviename aukšte – vonia. Įrengtų kambarių skaičius taip pat augo: 1934 m. jų buvo jau 60, valgykla galėjo aptarnauti apie 100 žmonių, taip pat veikė ir pramogų salė, ir prabangus restoranas. Po 4 metų „Victorioje“ ir vėl praūžė pokyčių banga. Viešbutis tapo didžiausiu Klaipėdoje, viliojančiu miestiečius ir svečius ne vien patogia nakvyne, bet ir gausiu renginių, parodų, koncertų ir net paskaitų repertuaru. 

„Domus Lumina“ nuotr.

Antrojo pasaulinio karo metu viešbutis buvo smarkiai apgadintas ir apvogtas. Praradusi buvusią prabangą „Victoria“ virto bendrabučiu, tačiau netrukus čia ir vėl atsidarė viešbutis, šį kartą persivadinęs „Klaipėda“. Deja, po kurio laiko įstaiga užsidarė, išgyveno kelis nesėkmingus „reanimacijos“ bandymus, kol pateko į naujas rankas. Uostamiestyje pastebėjus aukščiausios klasės viešbučių trūkumą siekta atgaivinti legendinę, kadaise geriausią to tipo įstaigą. Tokiam tikslui suvienyti tiek projekto rangovai, tiek architektai, tiek atskirus produktus teikę gamintojai į užduotį pažvelgė atsakingai. 

Aukščiausia klasė: detalės irgi rūpi 

Viešbučio kompleksą sudaro net trys statiniai ant S. Šimkaus ir Vytauto gatvių kampo. Architektūrinė visų pastatų išraiška kiek skiriasi, skirtingi ir jų aukščiai, tačiau viduje jie yra sujungti, o sklandų ir patogų judėjimą ratu užtikrina skirtumus tarp perdangų aukščių išlyginančios rampos. Centre – šviesus, vidinį kiemelį primenantis atriuminio tipo vestibiulis, į kurį veda du įėjimai iš skirtingų gatvių. Kaip ir praeityje, viešbutis neapsiriboja vien tik nakvynės teikimo paslaugomis: svečius ir miestiečius traukia restoranai ir barai, viešbučio renginiai, SPA paslaugos, baseinų ir pirčių kompleksas. Siekiant sukurti ne vien prabangų, bet ir kokybišką, ilgaamžį interjerą, interjero įrengimui naudojamos aukščiausios klasės detalės. Įvairios paskirties patalpų langams uždengti naudojami išskirtiniai „Domus Lumina“ gaminiai. 

„Domus Lumina“ nuotr.

Išskirtinės užuolaidos patogiai darbo erdvei ir jaukiam poilsiui 

Klaipėdoje atgyja konferencijų turizmas – konferencijoms, renginiams ir mokymams viešbutis skiria ypač patogias ir reprezentatyvias erdves. Viena iš itin svarbių užduočių „Domus Lumina“ komandai – pagaminti tinkamas, estetiškas ir funkcionalias darbo erdvėms skirtas langų uždangas. Tam buvo pasirinktos sunkaus, tamsaus ir tankaus audinio užuolaidos, kurios užtikrina lengvą ir patogų šviesos reguliavimą patalpoje. Kai erdvė yra didelė, o apdailai yra naudojama daug kietų ir garsą atspindinčių medžiagų, sunkios ir storos užuolaidos gali pagerinti akustines patalpos savybės, sugerdamos dalį nepageidaujamų atgarsių. 

Kambariuose siekiama užtikrinti maksimalią poilsio kokybę, kuri neatsiejama nuo kokybiško miego. Liukso klasės kambarių langus puošia klasikinės dieninės užuolaidos. Naktinės užuolaidos, pagamintos iš tankaus ir masyvaus audinio, leidžia mėgautis miesto gatvių triukšmo ir šviesų netrukdomu miegu. Užuolaidos kambariuose tapo interjero akcentu: pasirinktas margas, tačiau klasikinis ir skoningas gėlių raštas. Panašūs raštai jau ilgus metus karaliauja elegantiškų interjerų dizainuose ir dar ilgai neišeis iš mados. 

„Domus Lumina“ nuotr.

Maistas ir gėrimai – grožintis vaizdais pro langus 

Viešbučio restoranas pakrikštytas skambiu „Baltojo žirgo“ vardu: taip vadinosi karčema, kurios vietoje iškilo „Victoria“. Interjere vyrauja šviesios spalvos, pabrėžiančios salės erdvumą ir subtilų dekorą. Užuolaidos čia puošnios, šviesios, subtiliai raštuotos – jos traukia akį, tarsi įrėmina langus, leisdamos šviesai laisvai patekti į vidų. Ypač daug dėmesio buvo skirta kokybiškam pasiuvimui, nuo kurio priklausė, ar audinys suguls į gražias klostes ir ilgai tarnaus. Užuolaidos šonuose surinktos, o dieninių užuolaidų atsisakyta – restorano lankytojai laukdami maisto gali grožėtis vaizdu pro langą. 

Pagrindinį, kampinį viešbučio tūrį vainikuoja bokštelis: jame įsikūrė panoraminis „Sky“ baras su lauko terasa. Baro interjero charakteris skiriasi nuo žemiau esančių patalpų, čia vyrauja tamsios spalvos, modernūs dizaino sprendimai, patalpą puošia augalai, o spalvų paletė kiek drąsesnė. Ir visgi – svarbiausias akcentas yra dideli langai, leidžiantys grožėtis dienos ar nakties uostamiesčio peizažu. Norint užtikrinti lankytojams gerą savijautą itin saulėtų dienų metu, buvo įrengti roletai su „Screen“ audiniu: tai šviesą filtruojančio tankaus audimo medžiaga, blokuojanti erzinančius ir kaitinančius saulės spindulius, bet vis tiek praleidžia pakankamą jų kiekį į vidų. Roletai yra sumontuoti aukštai ir yra valdomi automatiškai, tad esant poreikiui galima juos pilnai pakelti ir atidengti visus langus. Dėl tamsios spalvos jie puikiai dera su interjeru – beveik išnyksta. 

„Domus Lumina“ nuotr.

„Domus Lumina“ džiaugiasi prisidėjusi prie viešbučio metamorfozės: pasiūlyti langų uždengimo sprendimai puikiai įsilieja į elegantišką klasikinio ir šiuolaikiško stilių derinį, sukuria sinergiją tarp pastato vidaus ir išorės, pabrėžiant, atveriant ar uždengiant langus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video