Top Baneris

Komercinio NT rinkoje – teigiami pokyčiai

2015 spalio 24 d.
Pasidalykite straipsniu

Susidomėjimas įvairios paskirties komercinėmis patalpomis Lietuvoje neslopsta ir išlieka pakankamai aukšto lygio, teigiama NT bendrovės „Oberhaus“ pranešime. Registrų centro duomenimis, per pirmuosius devynis šių metų mėnesius Lietuvoje sudaryta 3 proc. mažiau negyvenamosios paskirties objektų sandorių, palyginti su 2014 metų tuo pačiu laikotarpiu. Nors 2015 metais ir fiksuojamas nedidelis nuosmukis, tačiau bendras tokios paskirties objektų sandorių skaičius išlieka vidutiniškai 44 proc. didesnis nei tuo pačiu laikotarpiu 2009–2013 metais.

Šių metų aktyvumas komercinių patalpų sektoriuje beveik nenusileidžia rodikliams, kurie buvo fiksuojami 2004–2007 metais. Be to, skaičiuojant įvykusių sandorių vertes, matyti, kad per devynis 2015 metų mėnesius Lietuvoje užregistruotų negyvenamosios paskirties objektų bendra sandorių vertė yra 6 proc. didesnė, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2014 metais.

Panašios tendencijos fiksuojamos ir stambių komercinės paskirties objektų sektoriuje. Skaičiuojant tiesioginius, netiesioginius ir priverstinius egzistuojančių modernių biuro, prekybinių ar sandėliavimo / gamybinių patalpų įsigijimus, kurių vertė viršija 1,5 mln. eurų, per pirmuosius tris šių metų ketvirčius iš viso Lietuvoje sudaryti 8 investiciniai sandoriai, jų bendra vertė sudarė beveik 183 mln. eurų, arba 6 proc. daugiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. „Oberhaus“ duomenimis, iš viso šiais metais buvo įsigyta 10 objektų, kurių bendras plotas sudarė 146 300 kvadratinių metrų: prekybinių patalpų – 122 500 kvadratinių metrų, administracinių – 18 300 kvadratinių metrų, gamybinių / sandėliavimo – 5 500 kvadratinių metrų.

Pagal įsigyto turto vertę, šiais metais didžiausia investicijų dalis teko Šveicarijai (36 proc.), kuomet tarptautinė investicijų kompanija „Partners Group“ Vilniuje įsigijo verslo centrą „Vertas“ bei du prekybos centrus Kaune ir Klaipėdoje („Molas“ ir BIG). Danijai atiteko 20 proc., Estijai – 16 proc., Nyderlandams – 13 proc., Lietuvai – 12 proc. ir Švedijai – 3 proc. „Kadangi parduodamų objektų pasirinkimas rinkoje yra išties ribotas, investuotojus domina ne tik visiškai pastatyti ir išnuomoti objektai, tačiau ir turtas, kuriam dar reikalingos papildomos investicijos ar nuomininkų struktūros keitimas bei paieška. Todėl tikėtina, kad šiemet Lietuvoje nebus sudėtinga pasiekti tokias investicijų apimtis, kurios buvo užfiksuotos 2014 metais, kuomet į modernų komercinės paskirties turtą buvo investuota net 208 mln. eurų“, – teigia „Oberhaus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas Saulius Vagonis.

Investuotojai ir toliau rodo susidomėjimą biuro paskirties pastatais. Visgi potencialius pirkėjus išskirtinai domina tik sostinėje esantys projektai. Šių metų trečiąjį ketvirtį sostinėje duris atvėrė jau penktasis biurų pastatas šiais metais – „k29“. Šis projektas rinkai pasiūlė net apie 13 500 kvadratinių metrų A klasės naudingojo biurų ploto. Šiame verslo centre įsikūrė tokios įmonės kaip „American International Group“ (AIG), „Nasdaq“, KPMG, „Seesam“ ir kitos. „Oberhaus“ duomenimis, per trečiąjį šių metų ketvirtį bendras naudingasis modernių biuro patalpų plotas Vilniuje ūgtelėjo iki 539 800 kvadratinių metrų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video