Top Baneris

Klaipėdoje bus įgyvendinamas technologijų parko projektas

2017 liepos 26 d.
Projekto vizual.
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos regiono taryba palaimino Klaipėdos regiono inovacijų ir verslo slėnio, vadinamo technologijų parku, įkūrimą Klaipėdos mieste.

„Taryba įvertino projektą ir pripažino jį reikšmingu Klaipėdos regiono plėtros strategijos įgyvendinimui. Klaipėdos regione šiuo metu trūksta erdvių, kuriose būtų skatinamas verslumas, inovacijos, bei mokslo ir verslo bendradarbiavimas. Esame pasirengę investuoti ir sukurti reikalingą infrastruktūrą“, – sakė projektą įgyvendinančios bendrovės „Uosto verslo centras“ vadovas Šarūnas Butkus.

Anot jo, įmonė projektą plėtos privačiomis bei skolintomis lėšomis. Žadama investuoti mažiausiai 7,6 mln. eurų. Suskaičiuota, kad būsimajame centre įsikursiančios įmonės per metus eksportuos paslaugų už 7 milijonus eurų. Projekto metu bus sukurta verslo startuoliams kurtis reikalinga infrastruktūra – įrengtos modernios darbo vietos (mažiausiai 120), mokymų bei konferencijų salės, bendros laisvalaikio ir bendradarbiavimo erdvės.

„Siekiame sukurti traukos centrą talentingiems žmonėms, kurie norėtų gyventi ir dirbti Klaipėdos regione. Klaipėdos regionas gali pasiūlyti geriausias gyvenimo sąlygas Lietuvoje, dėl išvystytos ir neapkrautos infrastruktūros, nuostabios gamtos ir laisvos uostamiesčio atmosferos. IT sektoriuje specialistai yra mobilūs, todėl manome, kad patrauklios gyvenimo sąlygos bus vienas iš esminių konkurencinių pranašumų kovoje dėl Lietuvos IT talentų pritraukimo“, – kalbėjo Š. Butkus.

Projektas bus įgyvendinamas Klaipėdoje, Liepų gatvėje, buvusios gamyklos teritorijoje. Ši teritorija Klaipėdos miesto vystymo plane įtraukta į pirmojo prioriteto vystymo zoną. Teritorija lengvai pasiekiama pagrindiniais greitkeliais, jungiančiais Klaipėdos miestą su Klaipėdos regionu. Projekto vystymo metu bus pastatyti nauji, tarptautinius standartus atitinkantys pastatai, įkurtos darbo vietos, įrengtos automobilių bei dviračių statymo aikštelės, sutvarkyta infrastruktūra. Patalpos bei įvažiavimai bus pritaikyti neįgaliųjų poreikiams.

Projekto vizual.

Slėnyje įsikurs informacinių technologijų, skaitmeninio dizaino ir kitų inovatyvių sričių specialistus ruošiančios mokymo įstaigos. Pastarosios teiks viešąsias paslaugas ir socialiai jautrioms grupėms: suteiks progą įgyti žinių ar persikvalifikuoti jaunimui bei darbą praradusiems asmenims. „Investicijų ir verslo slėnyje“ įsikurs ir investicinės kompanijos, ieškančios potencialių investavimo objektų – startuolių ir pradedančių verslų, kuriems galėtų suteikti pradinį kapitalą plėtrai.

Slėnyje įsikūrusios įmonės veiks dalijimosi ekonomikos principu. Specialistams, dirbsiantiems „Inovacijų ir verslo slėnyje“ bus lengvai prieinamos visos bendrosios verslo administravimo paslaugos (buhalterinės, teisinės, personalo, sekretoriavimo, rinkodaros, vertimų, konsultacinės ir pan.).

Anot Š. Butkaus, mokslo ir verslo plėtrą skatinanti infrastruktūra yra plėtojama ir jau pasiteisino ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Geriausiai visiems žinomas pavyzdys – „Vilnius Tech Park“. Technologijų miestelyje kuriasi naujos inovatyvios įmonės, vyksta bendri mokslo įstaigų bei verslo projektai, kurtis ir plėtoti verslo idėjas gali pradedantys verslininkai. To paties tikimasi ir iš Klaipėdos regiono technologijų parko.

Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su VšĮ „Investuok Lietuvoje“, VšĮ „Versli Lietuva“, Lietuvos inovacijų ir technologijų institutu bei Klaipėdos miesto savivaldybe.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video