Top Baneris

Kinijos NT ir statybos sektoriai susitraukė pirmą kartą nuo pandemijos pradžios

2021 spalio 19 d.
Guangdžou miestas kinija
Guangdžou miestas (Needpix nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Kinijos nekilnojamojo turto ir statybos sektoriai trečiąjį ketvirtį susitraukė pirmą kartą nuo ankstyvųjų pandemijos etapų, parodė antradienį paskelbti oficialūs duomenys.

Tuo tarpu išvakarėse paskelbti duomenys parodė, jog antroji pagal dydį pasaulio ekonomika tuo pačiu laikotarpiu augo lėčiau nei prognozuota.

Nekilnojamojo turto sektorius, palyginti su 2020 metų liepos–rugsėjo mėnesiais, susitraukė 1,6 proc., sakoma Nacionalinio statistikos biuro pranešime.

Tai buvo pirmas susitraukimas nuo pirmųjų trijų 2020 metų mėnesių, kai Kinijoje COVID-19 protrūkis pasiekė piką.

Tuo tarpu šių metų balandžio–birželio mėnesiais fiksuotas 7,1 proc. augimas.

Tuo pačiu metu statybos sektorius sumenko 1,8 proc., sakoma pranešime, ir tai taip pat tai buvo pirmasis sumažėjimas nuo praėjusių metų pirmojo ketvirčio.

Remiantis „Bloomberg News“ duomenimis, iki pandemijos Kinijos statybų sektorius fiksavo tik plėtrą mažiausiai nuo 1992 metų, kai buvo pradėti rinkti duomenys.

Nekilnojamasis turtas ir statyba yra Kinijos ekonomikos ramsčiai, kuriais remiasi kiti svarbūs sektoriai, tokie kaip prekių ir baldų gamybos sektoriai.

Visgi pastaruoju metu Pekinas griežtina nekilnojamojo turto sektoriaus reguliavimą, be kita ko, sugriežtindamas skolinimo taisykles.

Šis žingsnis susijęs su į 300 mlrd. JAV dolerių skolų liūną įgrimzdusia „Evergrande“ – viena didžiausių šalies nekilnojamojo turto vystytojų. Tokia milžinės padėtis neramina investuotojus ir pakurstė baimę dėl krizės išplitimo į platesnę ekonomiką.

Visgi Kinijos centrinis bankas teigė, kad krizės plitimo rizika yra „kontroliuojama“, o „Evergrande“ galės tęsti nebaigtus projektus.

Antradienio ataskaita taip pat parodė, kad Kinijoje apdirbamosios gamybos augimas trečiąjį ketvirtį sulėtėjo iki 4,6 proc., palyginti su 9,2 proc. balandžio–birželio mėnesiais, nes gamyklos toliau susiduria su elektros energijso trūkumu.

Pirmadienį per spaudos konferenciją tarnybos atstovas spaudai Fu Linghui (Fu Linhuėjus) teigė, jog „šiuo metu juntamas tarptautinės aplinkos neapibrėžtumas didėja, o vidaus ekonomikos atsigavimas vis dar yra nestabilus ir netolygus“.

 

Šaltinis: BNS

statyba ir architektura

Žurnalas „Statyba ir architektūra“‎‎ 2022 metais minės šimto metų istorijos jubiliejų. Tai ilgiausiai Lietuvoje leidžiamas leidinys apie statybą ir architektūrą, svarbiausių statybos projektų ir architektūros raidos metraštininkas.

Puslapyje sa.lt/100 leisimės į amžių trunkančią Lietuvos statymo istoriją.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video