Interjerų sprendimuose – pastatų ir žmonių istorijos

Interjerų sprendimuose – pastatų ir žmonių istorijos

interjerai
Naujasis portalo SA.lt elektroninis leidinys –
„SA visuomeniniai interjerai“.

Penki barai 100 metrų atkarpoje vienoje pagrindinių sostinės gatvių, du naujutėlaičiai ir vienas statomas verslo centras vien Konstitucijos prospekte, trys vienu metu į Vilnių ateinantys aukščiausios klasės viešbučių tinklai, viena po kitos įkurtuves moderniuose pastatuose švenčiančios ugdymo įstaigos.

Visų šių viešosios paskirties pastatų savininkai ar naudotojai tikisi nepritrūkti lankytojų, klientų, užsakovų, darbuotojų. Daugeliu atveju šių lūkesčių išsipildymą reikšmingai lemia interjerai – jų išradingumas, unikalumas, jaukumas, funkcionalumas ir patogumas. Todėl gero rezultato siekiantys projektų kūrėjai taip reikliai renkasi interjero architektą ar interjero dizainerį ir neprašo taupyti apdailos medžiagų ar apšvietimo kokybės bei estetiškumo, baldų stilingumo ir ergonomiškumo sąskaita.

Ir nesvarbu – interjeras projektuojamas naujame, moderniame biurų pastate, keliasdešimties metų istoriją menančioje industrinėje erdvėje, paveldo objekte ar burlaivyje – interjero autoriai „iščiupinėja“, jaukinasi objektą, ieško sprendimų, kurie atitiktų užsakovų vizijas, lankytojų poreikius, šių dienų realijas ir galiausiai – kad ištransliuotų pačių kūrėjų idėjas.

Pasaulyje nuo pjedestalo jau nukeliama atvirų erdvių biuruose koncepcija Lietuvoje užsakovų vis dar dažnai pageidaujama kaip sprendimas, skatinantis darbuotojus judėti, bendradarbiauti ir dirbti efektyviai. Bene sudėtingiausia užduotis interjero architektams – suderinti sena ir nauja paveldo objektuose. Tuomet labai svarbus tampa ne tik interjero architektų, bet ir užsakovų supratimas apie tai, kokios vertės pastatas pateko į jų rankas.

Po užsitęsusios rekonstrukcijos duris atvėrusi pagrindinė šalies biblioteka – vienas tų objektų, kuriame griežti paveldosaugos reikalavimai interjero projektuotojus įstatė į tam tikrus rėmus, tačiau jie sugebėjo įkvėpti pastatui gyvybės, sukurti įspūdį ir emociją.

Buvusį grūdų sandėlį viešbučiu pavertę plėtotojai kurdami naują funkciją naudojo šiuolaikines medžiagas bei technologijas, o prie istorijos prisirišo per įvairius elementus, pagarbiai atskleisdami venecijietišką statinio stilistiką. Ir pasistengė, kad šiuolaikinė ir senoji architektūra gyvuotų vienodomis proporcijomis. Įrengiant vieną didžiausių Lietuvoje sveikatingumo bei sporto kompleksų „Vytautas mineral SPA“ rekonstrukcijos autoriams teko baigti prieš keliasdešimt metų kolegų pradėtą darbą. Ir jie kūrė kolegiškai, rinkdamiesi sprendimus, kurie nepradangintų senojo pastato formų.

Tanios Serket nuotr.

Industriniuose pastatuose laisvės daugiau: čia gali išgriauti ar pristatyti pertvarų, gali nebijoti spalvų ir netradicinių apdailos ar baldų medžiagų. Bet vienos kvailystės niekas nedaro – nenaikina jų industrinės dvasios. Pristatome vienos įmonės istoriją: du biurai, du interjero architektai ir du skirtingi interjerai.

Tinklinio restorano interjero projektuotojai neatsisakė iššūkio atnaujinti serijinį maitinimo įstaigos įvaizdį, sukurti naujų ženklų, rodančių restorano pastangas neatsilikti nuo šiuolaikinių interjero tendencijų.

Neįprastų interjero sprendimų kartais neatsisako net ir ribotą biudžetą turinčios įmonės. Smagu, kai interjeras kuriamas galvojant pirmiausia ne apie svečius ar klientus, o apie darbuotojų kūrybiškumą stimuliuojančią erdvę, apie tai, kad praleisdami visą dieną prie kompiuterio jie jaustųsi komfortiškai.

Leono Garbačiausko nuotr.

Funkcionalios, šiuolaikiškos, originalios erdvės tikisi ne tik tarptautinių įmonių darbuotojai, bet ir ben dradarbystės erdvių lankytojai. Interjero architektai tik patvirtina: sukurti kokybišką erdvę nebūtinas didžiulis biudžetas. Daug svarbesnė nuostata, su kuria ateinama į projektuojamą erdvę.

Tikėtina, jog ne už kalnų laikas, kai pamačius kvapą gniaužiantį visuomeninį interjerą niekam nebeišsprūs: „Įspūdinga kaip ne Lietuvoje“.

Leidinys „SA visuomeniniai interjerai“ ir skirtas pasakoti apie tuos įkvepiančius darbus, kurie ištrina sienas tarp Lietuvos ir užsienio kūrėjų.

DNB banko interjeras: estetika tarnauja funkcijai

verslo_centrai_vilnius_01Didžiausias verslo centro „Quadrum“ nuomininkas – vienuolikoje iš septyniolikos aukščiausio, rytinio, komplekso pastato aukštų įsikūręs DNB bankas. Jis čia sutelkė penkiose sostinės vietose išbarstytus padalinius, iš viso – apie 700 darbuotojų. Taip tikimasi užtikrinti poreikį į kasdienius iššūkius reaguoti maksimaliai greitai, nedarant nuolaidų dėl objektyviai sudėtingesnės komunikacijos tarp skirtinguose miesto pakraščiuose veikiančių departamentų.

Skaityti daugiau

Bibliotekos interjere – seno ir naujo dermė

verslo_centrai_vilnius_01Architektų „2XJ“ komandai laimėtas viešasis konkursas projektuoti Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos interjerą tapo proga pademonstruoti savo žinias ir išmonę. Dėl griežtų paveldosaugos reikalavimų čia teko atsisakyti kardinalių interjero pokyčių, prisitaikyti ir prie anksčiau priimtų inžinerinių bei kitų rekonstrukcijos sprendimų. Esminė interjero projekto autorių idėja – sugretinti sena ir nauja, maksimaliai išnaudoti buvusias erdves jas pritaikant naujai paskirčiai.

Skaityti daugiau

Po trisdešimties metų pertraukos – nauja pradžia

verslo_centrai_vilnius_01Atvykstančiuosius į Birštono kurortą nuo šiol pasitiks nebe sovietmečiu apleistos vandens ir purvo gydyklos griaučiai, o modernus ir vienas didžiausių Lietuvoje sveikatingumo bei sporto kompleksų.

Skaityti daugiau

Atgimusio „Meridiano“ įvaizdis – be kičo ir butaforijos

verslo_centrai_vilnius_01Dveji metai nuostabaus, tačiau sykiu sunkaus, įdomių pažinimų ir iššūkių kupino komandinio darbo. Taip patirtį legendinio burlaivio „Meridianas“ rekonstrukcijos projekte apibūdino architektė Dainora Abelkienė. Uostamiesčio simboliu vadinamas unikalus objektas specialistus egzaminavo kone kiekviename žingsnyje ir diktavo nestandartinius sprendimus.

Skaityti daugiau

Istorinio pastato autentiškumą išryškino modernios detalės

verslo_centrai_vilnius_01Sukurti šių dienų realijas atitinkančią funkciją užtikrinant darnų santykį tarp sena ir nauja. Tokį atspirties tašką pasirinko naujam gyvenimui istorinį uostamiesčio pastatą prikėlę investuotojai. Šiame projekte dirbę specialistai pripažįsta, jog tai nelengvas iššūkis: riba, skirianti paveldo ir šiuolaikinę architektūrą – labai jautri, tad netinkamai pasirinkus projektavimo principus galutinis rezultatas gali tapti chaotiškas.

Skaityti daugiau

Biuro dinamiką diktuoja spalvos

verslo_centrai_vilnius_01Viena įmonė – du skirtingos stilistikos biurai, kuriuos tame pat pastate skiria trys aukštai – taip galima pristatyti informacinių technologijų įmonės „Vinted“ pastarųjų kelerių metų plėtrą. Biurus projektavo skirtingos interjero architektų komandos ir abi jos džiaugiasi ir rezultatais, ir reikliais, bet itin drąsiais, nepabijojusiais eksperimentuoti, užsakovais.

Skaityti daugiau

Industriniame pastate – modernaus biuro dvasia

verslo_centrai_vilnius_01Veiklos pradžioje savuosius namus suradusi ne viename senamiesčio ar modernių biurų pastatų, o sename gamyklos pastate, tarptautinė informacinių technologijų kompanija „Vinted“ ir plėstis nusprendė čia pat – industrinėje aplinkoje. Idėją suprojektuoti biuro interjerą, kuriame dominuotų ryškūs akcentai, nevaržytų darbo aplinka, nestigtų poilsio zonų, bendrovė „Vinted“ patikėjo „Inblum“ komandai – Dmitrij Kudin, Laurai Malcaitei, Rūtai Kazėnaitei, Vyteniui Ūsui.

Skaityti daugiau

Tinklinis restoranas atsisakė tipinių sprendimų

verslo_centrai_vilnius_01Vieno didžiausių Kauno prekybos centrų „Mega“ rekonstrukcija tapo proga ir kardinaliems restorano „Charlie pizza“ pokyčiams. Pagrindinė užsakovų ir interjero architektų idėja – tinklinis restoranas irgi gali būti išskirtinis. Naują restorano „Charlie pizza“ veidą kurti ėmėsi interjerų projektavimo studija „Interjero architektūra“ komanda.

Skaityti daugiau

Istorinėje aplinkoje – modernus biuro gyvenimas

verslo_centrai_vilnius_01Rekonstruotame XIX amžiaus istorizmo stiliaus pastate sutilpo viskas, ko reikia šiuolaikiniam biurui ir jaunatviškai keliolikos žmonių komandai. Patogiai įrengtos darbo vietos, didžiulė virtuvė – ne visas turtas, kurį gavo biure senamiestyje įsikūręs grožio paslaugų užsakymo platformos „Treatwell“ kolektyvas. Pro didžiulius biuro langus atsiveria ir puiki senamiesčio panorama.

Skaityti daugiau

Sporto klubas „Fitus“: dėmesys detalėms

verslo_centrai_vilnius_01Modernus, minimalistinis ir sykiu prabangus. Tokį efektą sostinės sporto klubo „Fitus“ interjero projektą įgyvendinusiems bendrovės „Tiksli forma“ kūrėjams padėjo pasiekti drąsūs spalviniai kontrastai, griežtų linijų stilistika ir dėmesys detalėms.

Skaityti daugiau

Šimtamečiame pastate – kūrybiškai interpretuota istorija

verslo_centrai_vilnius_01XIX amžiaus pabaigoje Gedimino prospekte iškilęs eklektikos stiliaus gyvenamasis namas, kurį neatpažįstamai pakeitė keliskart atlikti kapitaliniai remontai, tapo jaukiu viešbučiu „15th Avenue“. Šios miesto dalies gyventojai pastatą puikiai žino – jame ilgą laiką darbavosi Naujamiesčio seniūnijos darbuotojai.

Skaityti daugiau

Interjero idėją padiktavo personažas

verslo_centrai_vilnius_01Suprojektuoti interjerą redakcijai, kurioje gimsta netikėčiausi vaikų personažai, tačiau dienas čia leidžia profesionalūs kūrėjai, finansininkai, reklamos specialistai – tokia užduotis interjero architektę paskatino sugrįžti į vaikystę.

Skaityti daugiau

„Rise Vilnius“: patogi erdvė bendruomenei

verslo_centrai_vilnius_01Jau penki mėnesiai bendradarbystės erdvė (angl. hub) „Rise Vilnius“ „Vilniaus vartų“ pastate garsėja kaip vieta, kur rengiami įdomūs technologiniai renginiai, kur susitinka kūrėjai, verslininkai, inovacijomis besidomintys žmonės. Bet šalia visa to yra ir kasdienis šios, „Barclays“ įsteigtos, bendruomeninės erdvės gyvenimas – čia dirbti renkasi dešimtys jaunų žmonių, kuriančių startuolius finansinių paslaugų technologijų srityje. Darbas po „Rise Vilnius“ stogu jiems suteikia galimybę būti pasaulinės bendruomenės dalimi, naudotis globaliu mentorių tinklu ir dalyvauti įvairiose renginių programose.

Skaityti daugiau

Temos: Biuro interjeras, Viešbučio interjeras, Visuomeniniai interjerai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai