Top Baneris

Biuro dinamiką diktuoja spalvos

2017 sausio 25 d.
„Vinted 4th“
Leono Garbačausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Viena įmonė – du skirtingos stilistikos biurai, kuriuos tame pat pastate skiria trys aukštai – taip galima pristatyti informacinių technologijų įmonės „Vinted“ pastarųjų kelerių metų plėtrą. Biurus projektavo skirtingos interjero architektų komandos ir abi jos džiaugiasi ir rezultatais, ir reikliais, bet itin drąsiais, nepabijojusiais eksperimentuoti, užsakovais.

„Vinted 4th“ pavadintas 600 kv. metrų ploto biuras įsikūrė ketvirtame seno administracinio pastato (buvusi „Vilmos“ gamykla) aukšte. Į biurą patenkama tiesiai iš lifto. Pagrindinė užsakovų užduotis interjero autoriams buvo seno industrinio pastato aplinką pritaikyti atviros, veržlios ir vis dar tebeaugančios kompanijos poreikiams. Architektai suprojektavo atviras darbo ir poilsio zonas, virtuvę bei uždarą kambarį, skirtą pasitarimams ar fotosesijoms.

„Vinted 4th“ interjerą projektavusio architektų biuro „YCL studio“ komanda – Tomas Umbrasas, Aidas Barzda, Tautvydas Vileikis, Rokas Kontvainis ir Justė Surplytė – pasiūlė tris galimas interjero koncepcijas. „YCL studio“ komanda savo darbe laikosi principo, jog dizaino koncepcijos kūrimo procesas – kur kas daugiau negu tinkamų medžiagų ar grindų dangų parinkimas.

ycl_studio_vinted_4th_12

T. Umbrasas, architektas | A. Barzda, architektas | T. Vileikis, architektas | R. Kontvainis, grafikos dizaineris

Čia daug svarbesnė pagrindinė idėja, kuri ir padiktuoja tam tikras medžiagas.

„Pagrindinis „Vinted 4th“ interjero koncepcijos sprendimas – atviroje kelių šimtų kvadratinių metrų biuro erdvėje sukurti tam tikrus spalvų pliūpsnius: geltona virtuvė, žalia darbo erdvė rodo, kad spalvos prekybos ir mainų drabužiais platformai „Vinted“ ne svetimos, o biuras – nenuobodus ir nevienodas“, – aiškino projekto bendraautoris A. Barzda. Kiekvienas iš kelių šimtų darbuotojų erdvėje turėtų surasti sau priimtiną detalę: spalvą, baldą, šviestuvo formą, galiausiai, vaizdą pro langą.

Pagrindinis „Vinted 4th“ interjero koncepcijos sprendimas – atviroje kelių šimtų kvadratinių metrų biuro erdvėje sukurti tam tikrus spalvų pliūpsnius.Aidas BARZDA

Užsakovus sužavėjo architektų sprendimas visoms biuro patalpoms parinkti skirtingas, ypač ryškias spalvas. Taigi, darbuotojams įrengta ryškiai geltona virtuvė, žalia darbo zona, mėlynas vonios kambarys. Į pastarąjį patenkama pro dvejas – vyrams ir moterims – skirtas duris, kurios pastate išliko keliasdešimt metų.

Leono Garbačausko nuotr.

Interjero architektai virtuvės zoną atskyrė stiklo blokelių siena. Tokia pati siena, sustiprinanti gamykliškumo įspūdį, įrengta ir hole. Virtuvėje, poilsio ar darbo zonose ne tik sienos, lubos, grindų danga (darbo zonoje netgi kolonos), bet ir korpusiniai baldai ryškių spalvų – šis sprendimas sukuria vientisą aplinką. Tik darbo stalai ir kėdės nuosaikesnių, šiltesnių spalvų.

Industrinis pastatas, netgi toks, kuriame didžiulė erdvė sovietmečiu buvo suskaidyta į daugybę kabinetų ir nedidelių patalpų, paranki „medžiaga“ drastiškiems pokyčiams.“Aidas BARZDA

Spalvų įvairovė, anot vieno interjero autorių, architekto A. Barzdos, atspindi skirtingą biuro darbuotojų ar lankytojų skonį. O kad spalvos per daug neblaškytų, architektai pagrindinei darbo zonai parinko šviesias ir ramias spalvas. Apšvietimas suprojektuotas ne palubėse, o virš darbo vietų: tam tikrame aukštyje sukabinti įvairių – rombo, stačiakampio, kvadrato – formų šviestuvai užtikrina reikiamą šviesos srautą, sykiu padeda identifikuoti darbo vietą.

Leono Garbačausko nuotr.

Ir darbo, ir poilsio erdvėse pakabinta hamakų ir sūpynių: tik skirtingose zonose ir jų funkcijos skiriasi. Poilsio zonoje nuo lubų nuleisti keli hamakai, pastatyti minkšti krėslai skirti pailsėti, pabendrauti su kolegomis. Ten pat pastatytas žaidimų stalas. Tuo tarpu darbo zonoje hamakai – alternatyvi darbo vieta, norintiems bent laikinai pakeisti poziciją ar aplinką.

Kiekvienas iš kelių šimtų darbuotojų erdvėje turėtų surasti sau priimtiną detalę: spalvą, baldą, šviestuvo formą, galiausiai, vaizdą pro langą.

Architektas pripažino, kad industrinis pastatas, netgi toks, kuriame didžiulė erdvė sovietmečiu buvo suskaidyta į daugybę kabinetų ir nedidelių patalpų, paranki „medžiaga“ drastiškiems pokyčiams. Projektuodami „Vinted“ biurą architektai galėjo išgriauti visas pertvaras, kad atsivertų didžiulė erdvė, vėliau virtusi spalvingais kelių šimtų darbuotojų namais.

Leono Garbačausko nuotr.

„Šviesos technologijos“: apšvietimo sprendimai su YCL architektais

Ne tik pirmiems dviem, bet ir trečiajam bendrovės „Vinted“ biurui – „Vinted 4th“ – apšvietimo sprendimus kūrę „Šviesos technologijų“ specialistai pažymėjo: nors tris „Vinted“ biurus, kuriuose jiems teko dirbti, projektavo skirtingi interjero architektai, juos visus vienija dinamiškumas ir kūrybiški sprendimai.

Išlaikyti industrinį stilių, pasiūlyti minimalistinio dizaino šviestuvus, suprojektuoti kokybišką darbo vietų apšvietimą nešvaistant lėšų – į tokius užsakovų pageidavimus, ieškodami apšvietimo sprendimų 600 kv. metrų ploto „Vinted 4th“ biurui, atsižvelgė „Šviesos technologijų“ specialistai. Ir mano, kad pavyko išpildyti ir projektuotojų, ir užsakovų lūkesčius laviruojant tarp estetinių, apšvietos reikalavimų ir skaičiuojant projekto finansus.

Specialistų pasiūlyti minimalistiniai gamintojo „Philips“ šviestuvai architektams leido sukurti šviečiančias geometrines formas, aiškiai atskiriančias funkcines zonas. Geometrinių figūrų šviestuvai virš darbo stalų sumontuoti tikslingai: ne itin efektyviai šviečiančių šviestuvų šviesos srautus pavyko sukoncentruoti virš darbo vietų, tokiu būdu užtikrinant darbo zonų apšvietimo reikalavimus.

Bendram biuro apšvietimui puikiai tiko architektų idėja skirtingas funkcines zonas dekoruoti įvairiomis spalvomis. Šviesos srauto spalva, pasiekus atspindintį paviršių, koreliuojasi, o atsispindėjęs srautas jau būna „įgėręs“ atitinkamą atspalvį: taip patalpa ar jos dalis pripildoma žalio, geltono ar violetinio atspalvio. Taigi į apačią sklindantis šviesos srautas gerai apšviečia darbo zoną, o į šalis išsisklaidęs ir atsispindėjęs srautas sukuria spalvotą aplinką.

Kai kurių lokalių ir migracinių zonų apšvietimui buvo panaudoti visiškai paprasti sprendimai, pavyzdžiui, atitinkamomis spalvomis nudažyti šviestuvų gaubtai. Visi įvardyti apšvietimo sprendimai sutemus vizualiai sumažina industrinės erdvės aukštį ir taip sukuria jaukesnę, minkštesnę aplinką.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video