Top Baneris

Sporto klubas „Fitus“: dėmesys detalėms

2017 sausio 25 d.
Sporto klubas „Fitus“
Donatos Valančiūtės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Modernus, minimalistinis ir sykiu prabangus. Tokį efektą sostinės sporto klubo „Fitus“ interjero projektą įgyvendinusiems bendrovės „Tiksli forma“ kūrėjams padėjo pasiekti drąsūs spalviniai kontrastai, griežtų linijų stilistika ir dėmesys detalėms.

Erdvė ir sportui, ir poilsiui

Architektės Donatos Valančiūtės teigimu, kūrybinį procesą įmonė „Tiksli forma“ pradėjo turėdama gana abstrakčią užduotį – suprojektuoti sporto klubą konkretaus ploto erdvėje.

„Proceso eigoje užduotis buvo detalizuojama, pildoma, atsirado užsakovo pageidavimai įtraukti į planą baseino zoną, kavinę, administracines patalpas ir kitas funkcines zonas. Medžiagiškumui ar sporto klubo interjero tematikai užsakovas konkrečių užduočių neturėjo. Vienintelis išreikštas pageidavimas – kad tai būtų patraukli ir išskirtinė erdvė sportui ir poilsiui“, – pasakojo kūrėja.

Apie 2 tūkst. kv. metrų ploto sporto klubo erdvės išskaidytos per du aukštus. Pirmajame suprojektuota registratūra bei sveiko maisto kavinė, antrajame – persirengimo, treniruočių patalpos, taip pat baseino ir pirčių zonos.

Pirmo aukšto reprezentacinės zonos akcento – balto, švarių tiesių linijų stalo bloko – tema varijuojama visame objekte. Šis minimalistinis registratūros elementas buvo papildytas vielinių šviestuvų lankstiniais bei veidrodžių siena, kurioje atsispindintis vaizdas padeda sukurti gerokai didesnės erdvės iliuziją.

Donatos Valančiūtės nuotr.

Linijiškumą išryškina apšvietimas

Kavinėje registratūros tematika tęsiama baltu baro bloku, kuris pabrėžia pailgą šios patalpos formą. Paraleliai ties vitrininiu langu išdėstyti patogūs medžio masyvo baldai pasirinkti ne tik dėl patogumo, patvarumo, bet ir kaip jaukumo aplinkai suteikiančios detalės.

Į antrą aukštą vedantiems laiptams dramatiškumo suteikta linijiniu LED apšvietimu, brėžiančiu simetriškus įrėminančius šviesos ruožus ties ranktūriais ir pakopomis.

Persirengimo patalpose vyrauja tamsiai pilka spalva, kurios fone ryškiais akcentais suspindi baltų suolų blokai ir masyvus it siena kabantis veidrodžių blokas. Kaip ir kitose patalpose, linijų švarumą, geometriškumą pabrėžia LED apšvietimo juostos.

Projekto išskirtinumas yra jo stipri, griežtų linijų stilistika, pradedant patalpų formomis, sūkurinių vonių kompozicija, baigiant griežtų linijų rankenomis ir švarių paviršių sprendiniais.

Apie 500 kv. metrų ploto baseino zonai pasirinkti natūralūs atspalviai. Pilka betono, metalo ir medžio tekstūros pratęsiamos aiškiu, kvadratinių formų žaidimu, ir viskas akcentuojama apšvietimu.

Asketiška ir sykiu stilinga atvirų inžinerinių komunikacijų estetika 600 kv. metrų ploto treniruoklių salėje neblaško lankytojų dėmesio bei neužgožia gamtinio peizažo, atsiveriančio pro vitrininių langų sieną. Šioms patalpoms pasirinktas modernių technologijų gamybos specialus kilimas. Dviejų atskirų sporto salių, kurių plotas siekia po 180 kv. metrų, grindų dangai panaudotas parketas.

Donatos Valančiūtės nuotr.

Ribotoje erdvėje sutalpino daug funkcijų

Bendrovės „Tiksli forma“ komanda turi ilgametę patirtį projektuoti tokios paskirties objektus. Įmonės pavadinimas matomas kone visuose įdomiausiuose Lietuvos sporto infrastruktūros projektuose. Kuriant sporto klubą „Fitus“ viena sudėtingiausių užduočių tapo būtinybė į ganėtinai nedidelę erdvę sutalpinti daug funkcijų ir sykiu nepaaukoti interjero patrauklumo ir išskirtinumo.

D. Valančiūtės vertinimu, projekto išskirtinumas yra jo stipri, griežtų linijų stilistika, pradedant patalpų formomis, sūkurinių vonių kompozicija, baigiant griežtų linijų rankenomis ir švarių paviršių sprendiniais. Prie interjero išskirtinių detalių taip pat galima priskirti kabantį veidrodį persirengimo erdvėse, retai baseino patalpose naudojamas juodas persipylimo groteles, kurios puikiai įsilieja į bendrą kontekstą, taip pat – treniruoklių salėje panaudotą sportinį kilimą, kuris yra ypač tankaus plauko, todėl nekaupia dulkių, puikiai valomas ir yra atsparus įspaudams.

Donatos Valančiūtės nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video