Top Baneris

Industriniame pastate – modernaus biuro dvasia

2017 sausio 25 d.
„Vinted“ biuras
Tanios Serket nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Veiklos pradžioje savuosius namus suradusi ne viename senamiesčio ar modernių biurų pastatų, o sename gamyklos pastate, tarptautinė informacinių technologijų kompanija „Vinted“ ir plėstis nusprendė čia pat – industrinėje aplinkoje. Idėją suprojektuoti biuro interjerą, kuriame dominuotų ryškūs akcentai, nevaržytų darbo aplinka, nestigtų poilsio zonų, bendrovė „Vinted“ patikėjo „Inblum“ komandai – Dmitrij Kudin, Laurai Malcaitei, Rūtai Kazėnaitei, Vyteniui Ūsui.

Pirmasis „Vinted“ biuras viename seno industrinio pastato aukštų Žirmūnuose įrengtas 2014 metais, po metų, darbuotojams pritrūkus erdvės, jis buvo išplėstas iki 1 100 kv. metrų. Pagrindiniai užsakovų pageidavimai interjero projektuotojams tuomet buvo suprojektuoti atviras darbo erdves, sykiu užtikrinti reikiamą garso izoliaciją tarp darbo vietų.

„Inblum“ architektai sukūrė erdvinę koncepciją, kurioje atviros individualaus ir komandinio darbo bei poilsio erdvės egzistuoja kaip darni visuma. Šachmatų principu išdėstyti susitikimų kambarėliai sukuria pusiau uždaras erdves, pritaikytas 4–8 žmonėms.

Dėl tokio išdėstymo visa biuro erdvė, anot architektės L. Malcaitės, virto tarsi mažu miestu su skirtingo tipo pastatais, gatvėmis ir aikštėmis – šie sprendimai sukūrė jaukią aplinką.

instyle_jg_logo

www.instylejg.lt
Debesies formos šviestuvas „Nuvola“ („Nemo Lighting“).

Uždariausia erdvė biure – darbuotojams skirta kavinė. Joje įrengtas amfiteatras, tad patalpa lengvai pritaikoma susirinkimams. Kolegų diskusijoms ar darbui įrengtos ir antresolės. Čia prisėdus, pro didžiulius biuro langus galima stebėti atsiveriančią miesto panoramą.

Industrinį charakterį biure kuria dizaino elementai – plytelėmis klijuotos kolonos, stiklinės pertvaros juodais metaliniais rėmais, grubios lubos, vintažinės kėdės kavinės erdvėje. Jos, kaip ir dauguma biuro baldų, atkeliavo iš Olandijos antikvariatų.

„Vinted“ biuro interjeras – demokratiškas, jame laisvai jaučiasi daugiau nei šimtas žmonių.Laura MALCAITĖ

Su griežtu gamyklos fonu kontrastuoja tokie dizaino elementai kaip faneros pertvaros ir baldai, ryškūs baldų raštai, gyvi medžiai ir debesų formos šviestuvai bei jaunų menininkų sukurtos sienų dekoracijos ar įvairiaspalviais kvadratais dekoruota kiliminė danga. Ryškiaspalvė kiliminė danga – vienas iš nedaugelio pirmojo „Vinted“ biuro reliktų, kuriuos užsakovai panoro išsaugoti. Likusiose patalpose įrengtos liejamosios grindys.

Biure paliktos atviros inžinerinės sistemos, taip suteikiant erdvėms industrinio charakterio. „Vinted“ biuro interjeras architektei L. Malcaitei vienas mieliausių – ne tik demokratiškas, jame laisvai jaučiasi daugiau nei šimtas žmonių.

Tanios Serket nuotr.

Projekto architektas D. Kudin antrino, jog biuro interjeras atspindi bendrovės „Vinted“ filosofiją ir jau spėjusias įsitvirtinti tradicijas. Be to, kompanija nuolat auga, keičiasi: toks pat dinamiškas bei nesunkiai transformuojamas ir jų biuro interjeras.

Atviro plano biurų sistema paranki tuo, kad darbo vietų skaičius lengvai koreguojamas atsižvelgiant į darbuotojų poreikius. Industrinio pastato Žirmūnuose išskirtinumas – ypač didelės erdvės, kuriose komandai vietos augti vis dar yra.

Biure įrengtos erdvės žaidimams ir poilsiui. Projektuojant darbo vietas daug dėmesio skirta jų ergonomikai, dėl šios priežasties pasirinkti reguliuojamo aukščio stalai.

Tanios Serket nuotr.

„Šviesos technologijos“: apšvietimo sprendimai kartu su „Inblum“

Penkiolikos metų apšvietimo srityje turinti bendrovė „Šviesos technologijos“ išskirtinius apšvietimo sprendimus siūlė įrengiant patį pirmąjį bendrovės „Vinted“ biurą. Tad biuro transformacija ir pritaikymas pasikeitusiems darbuotojų poreikiams dirbant su interjero projektuotojais – „Inblum“ architektais – buvo labai įdomus tęstinis dabas. Tam tikrus apšvietimo sprendimus padiktavo architektų sukurta dinamiška miesto tipo erdvė.

Virš kiekvienos darbo vietos buvo suprojektuotas individualus, į reikiamą aukštį nuleidžiamas modulinis šviestuvas. Kadangi klientams buvo svarbi galimybė sukurti papildomų ar perkelti esamas darbo vietas, šviestuvus teko kabinti ganėtinai aukštai, kad, prireikus darbo stalą perkelti į kitą vietą, profilis netrukdytų darbuotojams judėti. Įvertinus galimus šviesos praradimus, buvo sukomplektuoti šviestuvai su specialiais krintančios šviesos srautus paskirstančiais reflektoriais. Tokiu būdu aukštai sumontuoti šviestuvai su minimaliais nuostoliais apšviečia apačioje esančias darbo erdves, sykiu išlaikomi privalomi apšvietos reikalavimai.

Biuras išskirtinis industriniu charakteriu išsiskiriančiomis aukštomis buvusios gamyklos erdvėmis. Norint šį išskirtinumą paryškinti, kabamųjų šviestuvų viršuje sumontuoti šviesos moduliai, kurie apšviečia lubas ir atvirai eksponuojamus techninius įrenginius bei vamzdynus. Šviestuvai, kurių šviesos srautas nukreiptas į lubas, buvo įrengti ir biure įrengtų atskirų darbo zonų, vadinamųjų kubų, viršuje.

Kubai – susitikimų ir komandinio darbo erdvės – turi dvigubą apšvietimą: lubinį apskritimo formos funkcinį šviestuvą ir sumontuotą šviesos diodų profilių sistemą, kuri pabrėžia architektūrinę patalpos formą ir sukuria jaukų apšvietimą. Šviesos diodų juostos integruotos ir šalia kubų prigludusiose individualiose poilsiui ar darbui skirtose nišose.

„Vinted“ biure darbuotojams įrengta kavinė. Tai – daugiafunkcė erdvė, kurioje įrengtas amfiteatras su minkštasuoliais, stovi atskiri staliukai, veikia virtuvėlė. Kavinėje planuota organizuoti ir darbo susitikimus, ir įmonės šventes, tad pasiūlyti racionalūs apšvietimo sprendimai: įspūdingo dydžio apskritus šviestuvus bet kada galima išjungti ir įjungti nepastebimus, prie pat lubų pritvirtintose šynolaidžių sistemose sumontuotus taškinės šviesos prožektorius, sukuriančius netolygų, bet jaukų erdvės suskaidymą.

Bendrovės „Šviesos technologijos“ specialistai efektyvius apšvietimo sprendimus už racionalią kainą gali pasiūlyti bet kokios paskirties statinių projektuotojams ir užsakovams.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video