Top Baneris

Gyvenimo „žemės lygyje“ efektas

2018 lapkričio 23 d.
„Town house“
Gyvenamasis kvartalas „Town house“.
Pasidalykite straipsniu

Nors Vilniaus bendrajame plane numatytas miesto tankinimas, siekiant gerinti jau esamą infrastruktūrą, dėl tiesiamų naujų svarbių miesto transporto arterijų neišvengiamai vyksta ir miesto plėtra. Dar 2017 m. baigtas tiesti Vakarinis aplinkkelis išjudino naujas statybas vaizdingose Vilniaus apylinkėse.

Architektai: Tomas Gaižauskas, Jonas Gaižauskas, Rolandas Šarapajevas (architektų biuras „Architektūros namai“).
Projekto vystytojas: bendrovė „REWO“.
Baldai demonstraciniame bute: įmonė „Vilsofa“.
Lauko ir vidaus dujotiekis: įmonė „Kuzmienė ir partneriai“.
Inžinerinius tinklus įrengė bendrovė: „Komponentas“.

Kvartalas „Town house“ baigiamas statyti tarp sostinės Pilaitės ir Justiniškių, šalia Sudervėlės tvenkinių.

Kvartalas „Town house“ baigiamas statyti tarp sostinės Pilaitės ir Justiniškių, šalia Sudervėlės tvenkinių.

Suprojektuotas būstas nedidelei šeimai

Tarp sostinės Pilaitės ir Justiniškių, šalia Sudervėlės tvenkinių šiuo metu baigiamas statyti naujas gyvenamasis kvartalas „Town house“ jau laukia naujakurių. Butai per du aukštus nedideliuose mažaaukštės statybos blokuotuose namuose turi individualiam namui būdingų pranašumų: privačius kiemelius, terasas, atskirus įėjimus ir parką prie vandens. Projekto autoriai – architektai Tomas Gaižauskas, Jonas Gaižauskas, Rolandas Šarapajevas (architektų biuras „Architektūros namai“).

Trylikoje nedidelių dviaukščių A energinio naudingumo klasės namų bus įrengti 72 butai per du aukštus, po 4–6 butus viename name. Pagrindinė užduotis architektams buvo suprojektuoti mažaaukščius daugiabučius gyvenamuosius namus taip, kad jie būtų estetiškai patrauklūs, patogūs ir funkcionalūs. Pasirinkti keli skirtingų tipų pastatai – 4–6 butų. Pastatai projektuoti modernūs, siekiant sukurti gražią, estetiškai patrauklią ir praktišką gyvenamąją vietą.

Kiekvienas butas turės atskirą įėjimą, terasą, nuosavą žalią kiemelį ir vieną nemokamą automobilio stovėjimo vietą šalia įėjimo. Tokia projekto koncepcija pasirinkta atsižvelgus į naujausią būsto mieste tendenciją – turėti kad ir nedidelę, bet privačią erdvę lauke. Parkas užtikrins, kad dabartinio vaizdo į tvenkinius pro namų langus niekada neužstos kiti namai.

Trylikoje nedidelių dviaukščių namų bus įrengti 72 butai per du aukštus.

Trylikoje nedidelių dviaukščių namų bus įrengti 72 butai per du aukštus.

Tendencija, atėjusi iš modernios Europos

Beveik pro visų butų langus matomas parkas su vaikų žaidimų aikštele, lauko treniruokliais, vieta bendruomenei susitikti prie kepsninės, suoliukai ir kitos mažosios architektūros detalės. „Kadangi sklypo reljefo perkritimo aukštis gana didelis, pagrindinis uždavinys buvo išnaudoti jį taip, kad būtų sukurtas jaukus uždaras gyvenamųjų namų kvartalas. Stengėmės, kad kiekvieno buto svetainės ir tėvų miegamojo langai būtų orientuoti į vakarinę pusę ir gyventojai galėtų mėgautis gražiu vaizdu į šalia esantį rekreacinės paskirties sklypą, esamus tvenkinius, mišką, natūralią gamtą“, – komentavo vienas kvartalo projekto bendraautorių, studijos „Architektūros namai ir partneriai“ architektas Tomas Gaižauskas.

„Paprastai architektūra užduoda toną gyvenimo būdui. Šiame projekte, numatydami viešąsias erdves, mes kuriame sąlygas formuotis optimalaus dydžio kvartalo bendruomenei. Parkas priklausys tik šių namų gyventojams ir taps juos vienijančia grandimi. Iš tiesų labai smagu tokius gyvenamuosius kvartalus projektuoti mieste, turint galvoje, kad panašios sąlygos pasitaiko retai“, – atkreipė dėmesį architektas.

Gyvenamųjų namų kvartalo energinio naudingumo klasė – A.

Gyvenamųjų namų kvartalo energinio naudingumo klasė – A.

Pastatai – energiškai efektyvūs

Gyvenamųjų namų kvartalo energinio naudingumo klasė – A. Pagrindinė pastatų sienų konstrukcinė medžiaga – blokeliai, savo sudėtyje turintys 10 cm storio apšiltinamosios medžiagos sluoksnį, pastatai papildomai apšiltinti 16 cm, gaunant bendrą 26 cm apšiltinimo sluoksnį, atitinkantį energiškai efektyvių pastatų reikalavimus ir komfortiškas gyvenimo sąlygas. Pastatuose sumontuotos gelžbetoninės perdangos. Fasadų apdailai naudojamas skirtingų spalvų dekoratyvinis tinkas, išskiriant kiekvieno buto ribas. Pastatų spalvinė gama kartojasi, taip sukuriamas kvartalo bendrumo jausmas. „Pats spalvų kolorito ieškojimas ir derinimas užtruko gana ilgai, siekiant norimo rezultato“, – reziumavo architektas. Pastatuose įrengtas dujinis-grindinis šildymas ir rekuperacinė oro vėdinimo sistema.

Kaimynystėje – Buivydiškių tvenkiniai su puikiai sutvarkyta ir kokybiškam poilsiui pritaikyta pakrante.

Kaimynystėje – Buivydiškių tvenkiniai su puikiai sutvarkyta ir kokybiškam poilsiui pritaikyta pakrante.

El. p. info@kuzmieneirpartneriai.lt
Mob. +370 620 97 352
Savanorių pr. 159A, Vilnius
www.kuzmieneirpartneriai.lt

kuzmiene ir partneriai logo

Rekreacinė aplinka su išvystyta infrastruktūra

Kvartalo pašonėje žaliuoja parkas su mišku ir tyvuliuoja Buivydiškių tvenkiniai su puikiai sutvarkyta ir kokybiškam poilsiui pritaikyta pakrante. Aplinkotvarkos sprendimai buvo vienas iš prioritetų formuojant gyvenamąjį kvartalą. Jame numatyta įrengti trinkelių dangą, veją, ažūrinę dangą automobilių stovėjimo vietoms. Šalia esančiame rekreacinės paskirties sklype gyventojai turės nuosavą parką su mišku, esamais vandens tvenkiniais. Numatytos poilsio, vaikų žaidimo zonos, apšviesta pakrantė, tinkama vakariniam pasivaikščiojimui. „Pažiūrėjus žemėlapyje, Vakarinis aplinkkelis yra visai šalia, tačiau triukšmo nuo jo kvartale negirdėti. Už tai irgi turime dėkoti natūraliam reljefui“, – sakė T. Gaižauskas.

Planuojantieji įsigyti būstą gali įvertinti suprojektuotą demonstracinį butą.

Planuojantieji įsigyti būstą gali įvertinti suprojektuotą demonstracinį butą.

vilsofa

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba. Architektūra) | 2018 lapkritis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video