Butai su daline apdaila – erdvė gyventojų kūrybai

Butai su daline apdaila – erdvė gyventojų kūrybai

daline apdaila
Loretos Piščikienės vizual.

Nuosavas būstas daugeliui pirmiausia reiškia galimybę realizuoti save ir gerai jaustis asmeninėje erdvėje. Be to, lietuviams būdingas individualumas lemia norą turėti kuo unikalesnį ir originalesnį savų namų interjerą. Šios priežastys, anot interjero dizainerės Loretos Piščikienės, yra pagrindinės, lemiančios butų su daline apdaila populiarumą mūsų šalyje.

Ekspertų nuomone, lietuviai pagal savo įprotį teikti pirmenybę būstams su daline apdaila, o ne visiškai įrengtiems, skiriasi nuo kitų Baltijos regiono šalių. Štai Estijoje ir Suomijoje, atvirkščiai – rinkoje paklausiausi beveik identiškai įrengti būstai.

„Estai ir skandinavai tapo „laisvesni“ daug anksčiau nei mes ir turbūt paprasčiau žiūri į asmeninę erdvę, ieško greitų ir patogių sprendimų. Be to, užsienio gyventojai dažniau nuomoja butus nei įsigyja nuosavą, ko nepasakysi apie lietuvius. Juk statistiškai lietuviai pirmauja pagal gyventojų, įsigyjančių nuosavą būstą, skaičių“, – lietuvių ir kaimynų iš Šiaurės požiūrio į buto įrengimą skirtumus analizavo L. Piščikienė.

Loretos Piščikienės vizual.

Dizainerės teigimu, prie butų su daline apdaila populiarumo Lietuvoje prisideda ir lietuvių kūrybingumas, sumanumas bei žinojimas, kaip tiksliai turi atrodyti jų svajonių namai.

„Žmonės nori dalyvauti namų įrengimo ir kūrimo procese, jaučiasi ypač atsakingi už savo asmeninę erdvę. Daugelis lietuvių yra emociniai intravertai, todėl namai jiems reiškia galimybę būti savimi, jaustis saugiems“, – tikino L. Piščikienė. Kone didžiausias būsto įrengimo „nuo nulio“ privalumas yra plati erdvė kūrybai.

„Perkant butą su daline apdaila galima atidžiau ir asmeniškiau pažvelgti į kliento poreikius įrenginėjant interjerą. Plikos sienos leidžia žmogui kurti savo svajonių namus pagal individualius pageidavimus ir atsižvelgiant į jo finansinį biudžetą“, – aiškino interjero dizainerė.

Loretos Piščikienės vizual.

Įsigijus butą su daline apdaila, dar prieš kreipiantis pagalbos į interjero dizainerį patariama atlikti kai kuriuos namų darbus. Pavyzdžiui, nutarti, kokia spalva vyraus interjere, kokios medžiagos bus naudojamos ir apskritai kokio stiliaus kanonais dizaineris turėtų vadovautis.

Be to, ne mažiau svarbu paminėti ir žūtbūt bute reikalingas įdiegti funkcijas, išvardyti būsimų gyventojų poreikius.

Noras, kad turimas butas atitiktų svajonių būsto viziją, pas lietuvius itin stiprus. Tačiau kokie yra tie statistinio lietuvio pageidaujami stiliaus sprendimai butuose?

L. Piščikienė teigia, kad dažnai pageidaujamas buto įrengimo stilius varijuoja priklausomai nuo to, kokiai kartai šeimininkas priklauso. Jaunesnės kartos atstovai pirmenybę teikia moderniam minimalizmui arba skandinaviškam stiliui – šviesiems interjerams su dominuojančiomis paprastomis lakoniškomis formomis, linijomis ir plokštumomis.

Loretos Piščikienės vizual.

„Toks stilius leidžia lengvai palaikyti tvarką ir švarą namuose, o tai yra aktualu šiandien vyraujant aktyviam gyvenimo būdui. Be to, kartais tai būna ir ekonominis sprendimas. Na, o tarp vyresnės kartos užsakovų populiari išlieka moderni klasika. Tačiau finansiniu požiūriu, tai beveik visuomet yra brangesnis interjero sprendimas“, – tikino pašnekovė.

Modernaus minimalizmo gerbėjams L. Piščikienė siūlo interjere naudoti industrines medžiagas. Tokio stiliaus bute betoniniai sienų ir lubų fragmentai derinami su šviesiomis, lygiomis tekstūromis bei natūralaus medžio elementais. Na, o šiuolaikiniai baldai čia susilieja su interjero horizontaliomis ir vertikaliomis linijomis. Galiausiai jaukumo suteikia tokie įdomesni akcentai, kaip kilimai, staliukai, šviestuvai ir kt.

Temos: Dalinė apdaila, Interjero tendencijos, Skandinaviškas interjeras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai