Top Baneris

Ar savivaldybės laikosi supaprastintos teritorijų planavimo tvarkos?

2014 kovo 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Atsakymą į šį klausimą sužinosime greitai, nes Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pavedė Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos per dvi savaites patikrinti, kaip šalies didžiųjų miestų ir gretimos savivaldybės įgyvendina naująsias Teritorijų planavimo įstatymo nuostatas, įsigalėjusias sausio 1 dieną.

„Šios nuostatos labai supaprastina visą teritorijų planavimo, tuo pačiu ir statybų procesą. Mes siekiame, kad jos jokiu būdu neliktų „popierinės“, kad gerokai palengvėtų gyvenimas ne tik statytojams, bet ir ketinantiems statytis namus gyventojams. Todėl labai svarbu, kad savivaldybės vadovautųsi šiomis nuostatomis. Jeigu paaiškės, kad jos to nedaro, teks bausti“, – sako ministras.

Didžiųjų miestų Savivaldybių administracijos buvo tikrinamos, kaip laikymąsi terminų nagrinėjant prašymus pakeisti žemės naudojimo paskirtį ir išduoti specialiuosius architektūros reikalavimus.

Informaciją buvo surinkta Panevėžio miesto, Panevėžio rajono, Kauno miesto, Kauno rajono, Šiaulių rajono, Šiaulių miesto, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono Savivaldybių administracijos.

Daugiausia prašymų pakeisti pagrindinę žemės naudojimo paskirtį ir (ar) būdą (būdus) užregistruota Vilniaus rajono (279 prašymai), Vilniaus miesto (82 prašymai) ir Klaipėdos rajono (73 prašymai) savivaldybių administracijose.

Per teisės aktų nustatytą terminą (10 darbo dienų) išnagrinėta prašymų (procentais nuo gautų prašymų): Vilniaus rajono savivaldybėje – 37, Vilniaus miesto savivaldybėje – 8, Klaipėdos rajono savivaldybėje – 93.

Daugiausia prašymų išduoti specialiuosius architektūros reikalavimus užregistruota Vilniaus miesto savivaldybėje (404 prašymai), Vilniaus rajono savivaldybėje (203 prašymai), Klaipėdos rajono savivaldybėje (184 prašymai).

Vilniaus miesto ir Klaipėdos rajono Savivaldybių administracijos visus prašymus išnagrinėjo per teisės aktų nustatytą terminą (15 darbo dienų), Vilniaus rajono savivaldybėje apie 7 procentai gautų prašymų nagrinėti ilgiau kaip 15 darbo dienų. Daugiausia vėlavimų Šiaulių miesto savivaldybėje – iš 25 gautų prašymų tik 11 išnagrinėti laiku, tačiau pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus, atitinkamai sureguliavus vidaus tvarką, sprendimai dėl kovo mėnesį gautų prašymų jau priimami laiku.

Savivaldybių administracijų vadovams, nesilaikantiems minėtų teisės aktų reikalavimų, bus taikomos administracinio poveikio priemones. Jau parengtas ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimo projektas, kuriame numatyta atsakomybė už prašymų pakeisti pagrindinę žemės naudojimo paskirtį ir (ar) būdą (būdus) ir prašymų išduoti specialiuosius architektūrinius reikalavimus nagrinėjimą pažeidžiant teisės aktuose nustatytus terminus.


Susiję straipsniai:

Kas dešimtas skundas dėl statybos ir teritorijų planavimo – pagrįstas
Ministerija atvėrė duris teritorijų planuotojams
Konsultacijos Teritorijų planavimo įstatymo klausimais
Teritorijų planavimo įstatymo projektas – stipriai tobulintinas


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video