Top Baneris

Konsultacijos Teritorijų planavimo įstatymo klausimais

2014 sausio 1 d.
Pasidalykite straipsniu

Nuo sausio 1 dienos įsigaliojus naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymui, Aplinkos ministerija, suprasdama, kad naujos taisyklės gali sukelti laikinų nepatogumų, įsteigė informacinę liniją, kuria specialistai konsultuos apie pasikeitimus ir siūlys, kaip išspręsti sunkumus.

Informacinio telefono numeris: 8-646-67920. Darbo laikas: 9–18 val. Gyventojus konsultuos Aplinkos ministerijos specialistai. Klausimus taip pat visuomet galima siųsti elektroniniu paštu info@am.lt.

Pasak Aplinkos ministerijos specialistų, naujasis įstatymas sumažino biurokratinius kliudžius gyventojams statytis gyvenamuosius namus. Siekiant gerinti investicinę aplinką, atsisakyta planavimo pareigos sklypo vystytojui. Gyventojams ir verslininkams, norintiems vykdyti statybas žemės sklype, pakaks parengti statybos projektą ir gauti statybą leidžiantį dokumentą, o pareiga rengti užstatymo planus numatyta savivaldybėms. Kol savivaldybė neparengia vietovės lygmens kompleksinio planavimo dokumentų, statybą leidžiantys dokumentai išduodami vadovaujantis savivaldybės kompleksinio plano (bendrojo plano) sprendiniais. Tokiu būdu sklypo vystytojui neužkraunama pareiga rengti ir finansuoti teritorijų planavimo darbus.

Gyventojams ir verslui sudarytos sąlygos lengviau pasikeisti žemės naudojimo pagrindinę paskirtį ar būdą, pertvarkyti sklypų ribas. Paprastesne tvarka bus atliekamas ir specialiųjų žemės ir miško sąlygų nustatymas ar keitimas.

Atsisakoma nepasiteisinusio sklypinio planavimo principo, kai vienam sklypui būdavo rengiamas detalusis planas, todėl nuo šiol mažiausia planuojama teritorija bus kvartalas. Kvartalinis planavimas suteiks galimybę kompleksiškai spręsti teritorijos tvarkymo galimybes.

Užtikrinant visuomenės interesus, numatyta galimybė visuomenei susipažinti ir stebėti teritorijų planavimo procesą elektroninėje erdvėje. Šiam tikslui jau kuriama Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacinė sistema. Žmonės į teritorijų planavimo procesus galės įsitraukti jau nuo pat pradžių ir viso planavimo metu kontroliuoti, kaip vyksta dokumento rengimas.

Tikimasi, kad informacinis telefonas padės nepasiklysti ir greitai perprasti pasikeitusias taisykles.

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video