Top Baneris

Žemųjų Šančių bendruomenė rengia tarptautinį seminarą apie miestus prie upių

2021 gegužės 23 d.
zemieji sanciai kaunas kauno savivaldybe seminaras urbanistika
Seminaras: Miestai prie upių.
Pasidalykite straipsniu

Seminaras skirtas šiuo metu itin aktualiam miestų vystymosi, bendruomenių ir upių sąveikos klausimui. Tvarus miesto ir upių santykis šiuo metu rūpi tiek Kauno, tiek pasaulio bendruomenėms.

Renginio tipas: Seminaras
Renginio data: Trečiadienis, 2021 m. gegužės 26 d.
Renginio pradžia: 18:30
Renginio pabaiga: Trečiadienis, 2021 m. gegužės 26 d.
Renginio vieta: Nuotoliniu būdu ZOOM platformoje

Seminarą organizuoja Kauno Žemųjų Šančių bendruomenė, kuri šiuo metu aktyviai priešinasi gatvės tiesimui Nemuno pakrantėje ir kuria trejų metų projektą, skirtą Šančių rajono urbanizacijos problemoms spręsti. Renginys įgyvendinamas bendradarbiaujant su LR Seimo nare, finansų ministre Gintare Skaiste. Seminaro pranešėjai – didelės tarptautinės patirties turintys ekspertai: 

  • Nomeda ir Gediminas Urbonai, menininkai, edukatoriai, tyrėjai. Už kūrybą apdovanoti Lietuvos nacionaline premija, Montalvo meno centro Kalifornijoje stipendija, geriausio tarptautinio menininko prizu Gvangdžu bienalėje ir specialiuoju Venecijos bienalės prizu už geriausią nacionalinį paviljoną. Jie įkūrė pirmąją nepriklausomą Lietuvos tarpdisciplininę meno organizaciją „Jutempus“. Nuo 2009 m. menininkai gyvena Bostone.
  • Elena Madison, urbanistė, „Viešųjų erdvių projekto“ (Project for Public Spaces) programų ir projektų direktorė ir vietokūros ekspertė, turinti didelę patirtį planuojant parkus, aikštes, pilietines ir kultūros institucijas. Kartu su bendruomenėmis ji kuria bendrą aktyvių viešųjų erdvių viziją, puoselėjančią pasididžiavimo ir nuosavybės jausmą. Ji gyvena ir dirba Niujorke.
  • Jeanne van Heeswijk, Roterdame gyvenanti menininkė, padedanti kurti dinamiškas ir įvairialypes viešąsias erdves, siekiant „radikalizuoti” vietos dvasią. Jos ilgalaikiai bendruomenėse įgyvendinti projektai performatyviais veiksmais, diskusijomis ir kitomis organizavimo bei pedagogikos formomis kvestionuoja meno autonomiją ir padeda bendruomenėms pačioms spręsti apie savo ateitį. Jos kūryba įvertinta Hendriko Chaboto premija, Annenberg meno ir socialinių pokyčių premija, Curry Stone dizaino premija.
  • Žaneta Stasiškienė, prof. dr., Kauno technologijos universiteto Aplinkos inžinerijos instituto direktorė. Savo patirtimi pagal JT Aplinkos programą ji dalinosi Zimbabvėje, Vietname, Tanzanijoje, Rusijoje. Jos kompetencijos apima tvarumo vertinimo, tvarių inovacijų ir aplinkos projektų finansavimo schemų sritis. Šiuo metu Žaneta yra KTU Tvarių ir išmanių miestų tyrimų grupės vadovė.
  • Martynas Marozas, urbanistas, Delfto technologijos universiteto absolventas, vadovauja urbanistikos kompanijai „MMAP“, vadovavo Vilniaus Neries krantinės atnaujinimo projektui. Domisi miesto kontekstu, kuriame įprasti miesto projektavimo metodai yra nepakankami ir reikalauja bendruomenės įsitraukimo. Domisi socialinės, ekonominės bei erdvinės integracijos, tyrimų pagrindu sukurtų projektų, miesto planavimo procesais iš apačios į viršų, strateginio planavimo klausimais.
  • Julie Demuer, Marselyje gyvenanti rašytoja, kultūros prodiuserė savo veiklą orientuoja į meninės praktikos, kultūros ir teritorijų sąveiką. Sukūrė „Batofar“ Paryžiuje, vadovavo kultūros radijui „Radio Grenouille Marseille“. Šiuo metu kuria projektus apie pasivaikščiojimus ir susitikimus. „Hotel du Nord“ kooperatyvo, skirto kitokiam turizmui, įkūrėja ir aktyvi narė, viena iš „GR2013 Guides“ biuro įkūrėjų. Bienalės „Manifesta 13“ bendradarbė.
  • Darius Dulskis, Kauno strateginio plėtros plano 2022–2030 metams rengėjas, sertifikuotas vadybos konsultantas, UAB “Ekonominės konsultacijos ir tyrimai”.

Seminaro trukmė – 3 val.

Seminaras yra projekto „Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“ dalis.

Projektas finansuojamas EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų.

Registracija: MIESTAI PRIE UPIŲ – Genius Loci (sanciubendruomene.lt)


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video