Top Baneris

Visuomenei atveriamos Seimo rūmų Didžiojo kiemo durys

2020 liepos 10 d.
„Go Vilnius“ nuotr.
„Go Vilnius“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nuo liepos 13 d., pirmadienio, visuomenei bus atvertas Seimo rūmų Didysis kiemas. Iki šiol gyventojams jis buvo atveriamas tik švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir minint Sausio 13-osios įvykius, taip pat vykstant kitiems šventiniams renginiams.

Pirmuosius atviro kiemo svečius pirmadienį 17 val. pasitiks Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. „Džiaugiuosi, kad Seimas žengia dar vieną atsivėrimo žingsnį. Didysis Seimo kiemas yra viena iš tų vietų, kurioje dar gyvi yra prieš trisdešimt metų čia vykusios atgimstančios Lietuvos gynybos prisiminimai. Dėl to tikiu, kad ši vieta taps jaukia ir informatyvia Vilniaus viešąja erdve su išties įspūdingais savo meniniais akcentais“, – sako Seimo vadovas.

Lankytojai, užsukę į parlamento Didįjį kiemą, galės apžiūrėti didžiausius bronzos bareljefus Lietuvoje – skulptoriaus Stepono Šarapovo kūrinius „Disputas“ ir „Kelias“ (pastarąjį po autoriaus mirties baigė skulptorius Dovydas Zundelovičius). Taip pat bus galima iš arčiau pamatyti Daliutės Onos Matulaitės skulptūrą „Gražina“, apžiūrėti architektūrines pastato detales.

Nuo liepos 13 d. darbo dienomis Seimo rūmų Didysis kiemas visuomenei bus atvertas 17–21 val., o savaitgaliais ir švenčių dienomis 11–21 val. Kiemas bus atviras iki rugsėjo 6 dienos. Lankytojai kieme galės laisvai fotografuoti, įėjimas laisvas.

Seimas

Apie Seimo rūmus („Go Vilnius“ informacija).

Pirmojo pastato statybos darbai buvo pradėti 1967 m. Statyboms vadovavo architektas Algimantas Nasvytis ir Vytautas Nasvytis. Rūmų statyba buvo baigta 1980 m. Į šį pastatą iš Lietuvos TSR valstybinio akademinio operos ir baleto teatro pastato persikėlė Lietuvos TSR Aukščiausioji Taryba.

1978 m. šalia buvo pastatytas Lietuvos TSR finansų ministerijos pastatas (architektas Andrius Gudaitis), o 1979 m. – Respublikinės profesinių sąjungų tarybos rūmai (architektas Česlovas Mazūras).

XX a. pabaigoje šie pastatai perduoti Lietuvos Respublikos Seimui ir pervadinti į Seimo II-uosius (buvęs LTSR finansų ministerijos pastatas) ir III-uosius (buvę Respublikinės profesinių sąjungų tarybos rūmai) rūmus.

1993–1997 m. Seimo I-ųjų rūmų vakarinėje dalyje dirbo Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video