Top Baneris

Vejos roboto prijungimas: ką reikia žinoti?

2023 gegužės 22 d.
vejos roboto pajungimas
Pranešimo spaudai autorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiais laikais vis daugiau žmonių nusprendžia pasinaudoti vejos robotų paslaugomis ir patikėti jiems pievutės priežiūrą. Tokie prietaisai savarankiškai nupjauna žolę ir leidžia mums sutaupyti nemažai laiko. Visgi, prieš pirmą kartą juos išleidžiant į kiemą, reikia atlikti tam tikrus paruošiamuosius darbus. Jie tikrai nebus sudėtingi, tad su žemiau minimomis užduotimis galėsite susitvarkyti patys.

Įkrovimo stotelės vietos parinkimas

Pirmiausiai turėtumėte surasti vietą įkrovimo stotelei, į kurią vejos robotas sugrįš pasipildyti energijos. Rekomenduojama rinktis vietą šešėlyje, kad įkrovimo stotelė neturėtų kontakto su tiesioginiais saulės spinduliais – dėl jų gali prailgėti akumuliatoriaus krovimo laikas. Jei tokią zoną kieme surasti sunku, papildomai galite pasirūpinti stotelės pavėsine, kuri ją saugos ir nuo kitų aplinkos veiksnių.

Savaime suprantama, kad įkrovimo stotelė turėtų būti lengvai pasiekiama ir niekam nebūti kliūtis. Įsitikinkite, kad jos maitinimo laidas galės pasiekti artimiausią elektros lizdą. Kartais nurodoma, kiek laisvos vietos turėtų būti palikta aplink stotelę – jei rasite tokią gamintojų informaciją, nepamirškite atsižvelgti ir į ją.

Kontūro kabelio pravedimas

Net ir tuomet, jei Jūsų kiemo teritorija yra aptverta (el. parduotuvėje Pigu.lt segmentinė tvora yra vienas populiariausių pasirinkimų), turite robotui „paaiškinti“, kuriose vietose jis turės atlikti savo darbą. Taip būsite tikri, kad jis nenuvažiuos pas kaimynus ir nesugalvos nugenėti Jūsų augalų. Nors kai kurie modeliai suteikia galimybę nubrėžti virtualias ribas naudojantis programėle, dažniausiai ant žemės yra tvirtinamas kontūro kabelis.

Jį galėsite pakloti ant sklypo paviršiaus: per kelias savaites jis turėtų užželti žole. Komplektacijoje dažniausiai rasite kabelio tvirtinimui skirtas kabes, tad beliks pasirūpinti plaktuku ir su šiuo darbu susitvarkysite patys. Svarbu ne tik pažymėti darbinį perimetrą, bet ir neleisti robotui privažiuoti prie Jūsų krūmų ar gėlių.

Gido kabelio tiesimas

Šis kabelis skirtas tam, kad Jūsų vejos robotas žinotų, kaip jam pačiam teks sugrįžti į savo įkrovimo stotelę. Vienas kabelio galas yra prijungiamas prie jos, o kitas – prie toliausioje sodo zonoje pritvirtinto kontūro kilpelės. Šio kabelio tiesimui gali būti keliami ir papildomi reikalavimai, kuriuos turėtumėte pasitikrinti gamintojų instrukcijoje. Nors iš pirmo žvilgsnio jos gali pasirodyti sudėtingos, iš tiesų su tokiais darbais pavyks susidoroti be papildomo vargo. Tvirtinimui Jums vėlgi reikės kabių ir plaktuko. O jeigu visgi tiesiate virtualius laidus, programėlėje galėsite sukurti kelis papildomus transportavimo kabelius, kurie prireikus sugrąžins Jūsų robotą atgal į stotelę.

Vejos roboto programavimas

Dažniausiai vejos pjovimo robotai turi patogius ekranėlius, leidžiančius patogiai valdyti tokius prietaisus. Dažnu atveju juose galima rasti ir įdiegimo vedlius, kurie padeda susitvarkyti su aukščiau minėtais žingsniais. Bet kuriuo atveju įjungiant robotą reikės nustatyti kalbą ir tiksliai įvesti datą bei laiką – tik taip būsite tikri, kad toks prietaisas savarankiškai darbuosis Jūsų pageidaujamu laiku. Kartais gali tekti sugalvoti ir PIN kodą. Naudokite tokį, kurio lengvai nepamiršite: jis bus reikalingas tuo atveju, jei keisite stotelės ar paties prietaiso veikimo ribas. Be to, kai kuriuose modeliuose neteisingai įvedus PIN kodą, įsijungia signalizacija – tai labai efektyvi priemonė norint apsisaugoti nuo ilgapirščių.

Akivaizdu, kad vejos roboto pajungimas tikrai nereikalauja specifinių žinių ar įrankių, tad tokį darbą galima atlikti ir patiems. Žinoma, instrukcijos, priklausomai nuo konkretaus modelio, gali šiek tiek skirtis, tad visuomet turėtumėte vadovautis ta informacija, kurią nurodė gamintojas. Paspaudus čia, Jūsų lauks platus vejos robotų pasirinkimas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video