Architektų komanda „Studija lape“ Vilniuje, Kalnėnų rajone projektuoja dešimties už standartinių architektūros rėmų išeinančių gyvenamųjų namų kvartalą „Halso“.
Sklype tarp Lukšinės ir Ašmenėlės g. 2023 m. planuojama pastatyti dešimt A++ energinio naudingumo klasės namų.
„Uždaras dešimties namų kvartalas kuriamas siekiant įgyvendinti modernaus, patogaus ir unikalaus būsto koncepciją. Teritorija su lengva įkalne suteikia galimybę kiekvienam namui būti šiek tiek aukščiau už prieš tai esantį ir neužstoti jam erdvės, kuri dar labiau išryškėja pro didelius vitrininius langus.
Planuojant namų pagrindinių erdvių orientaciją buvo svarbu, kad visi namo langai, lauko terasa nebūtų orientuoti į kaimyninių namų langus. Tai išpildyta suprojektuojant namus, kurių visi pagrindiniai langai žvelgia į vieną, pietrytinę pusę, o švieslangiai, orientuoti į kitą pusę, papildo gyvenamąją erdvę šviesa. Privatumas ir erdvės pojūtis susipina ir leidžia jaustis saugiai ir komfortabiliai“, – teigiama projekto aprašyme.
Namų kainos svyruoja nuo 599 tūkst. iki 699 tūkst. Eur (2595-2639 Eur / kv. m). Namai bus parduodami su pilna daline apdaila ir sutvarkytu gerbūviu.
Kiekvieno namo projekte numatomas baseinas, tačiau jo įrengimas neįtraukiamas į namo kainą.
„Halso“ namai pasižymės moderniais inžineriniais sprendimais, tokiais kaip: geoterminio šildymo sistema, vitrininių langų konstrukcijos su saulės kontrolės žemos emisijos dangomis, stumdomos paslėptų vyrių durų sistemos, ventiliuojamas fasadas su titan-cinko plieno lakštais.
Statybos turėtų prasidėti 2022 I ketv.
9 komentarai. Leave new
Super dizainas! Gal rajonas ir ne pats įdomiausias gamtos atžvilgiu, toks dizainas labiau tiktu kalvotoje vietovėje, bet namai labai gražūs. Daugiau to Lietuvoje reikia.
Architektura, sakyciau, labiau tinka viesosios paskirties pastatui. Sunku rasti motyvuotus argumentus pakreiptoms krastinems. Kam? Del ko? Cia vienas is atveju, kai „padarom kazka modernaus”, sugadina architektura.
Sekantis punktas – dideli, vitrininiai langai yra gerai, kai yra nuostabus vaizdai, kuriais galima butu grozetis. Sunkiai iziuriu cia bent kokius grazius vaizdus, isskyrus tai, kad kiekviena diena reikes ziureti i „Berlyno siena” ar dar blogiau, primenanti kito namo fasada.
Situacijos plane namai isdestyti statiskai ir nesukuria jokio jaukumo ar artumo zmogui jausmo. Visiskai nuzmoginta architektura.