Top Baneris

Tarptautinis pastolininkų čempionatas parodė: Lietuvoje dirba pasaulinio lygio profesionalai

2022 balandžio 28 d.
Pastolininkų čempionatas
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje po dviejų metų priverstinės pertraukos įvyko jau antrasis tarptautinis pastolininkų čempionatas, kurį organizavo BSA Baltijos pastolininkų asociacija kartu su įmone „Layher Baltic“.

Salininkuose, „Layher Baltic“ bazės teritorijoje įvykusio čempionato nugalėtojais tapo Lietuvos įmonės „Hotrema“ komanda. Čempionų titulą mažeikiškiai apgynė antrą kartą.

Čempionate – dėmesys darbų saugai

Tarptautiniame pastolininkų čempionate dalyvavo 6 komandos. Lietuvai atstovavo „Hotrema“, antrąją vietą pelniusi „Globalita“ ir „Global Scaffolders“. Čempionate taip pat dalyvavo „Bjorli Bygg“ komanda iš Švedijos, „Telinetiimi“ iš Suomijos ir „Bygg Stillas“ iš Norvegijos.

Po pirmojo čempionato, kuris įvyko 2019 m., BSA sulaukė prašymų iš Australijos, Kanados, Naujosios Zelandijos įmonių, kurios rengėsi atvykti į Lietuvą 2020 m. Tačiau dėl pandemijos renginys buvo atidėtas. Į šių metų čempionatą taip pat neatvyko visi norintys: sustabdė arti Lietuvos vykstantis karas ir vis dar nesitraukiantis koronavirusas.

„Čempionatas pavyko: kasdien sulaukiu daugybės skambučių iš viso pasaulio, žmonės dėkoja už renginį, kuris taip pat buvo tiesiogiai transliuojamas ir internetu: Baltijos pastolininkų asociacijos BSA YouTube kanale čempionatas sulaukė žiūrovų iš daugiau kaip 60 pasaulio šalių, – pasakoja čempionato iniciatorius Viktoras Voroncovas, įmonės „Layher Baltic“ vadovas. – Didžiuojasi čempionato lyderiais, pirmą ir antrą vietas pelniusiais mūsų įmonės klientais, nes jų sėkmė yra ir mano darbo dalis.“

f0da9977e2cb3b0e5d65ae41841a6dd2 1
Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.

Čempionatas, pasak V. Voroncovo, yra galimybė pademonstruoti, kaip dirba geriausi pasaulio pastolininkai, populiarinti įdomią, kupiną iššūkių profesiją ir propaguoti saugų darbą dirbant su pastoliais ir ant pastolių. Jeigu prieš porą metų vykusiame čempionate buvo užfiksuota darbų saugos pažeidimų, tai šįkart tokių pažeidimų nebuvo.

Pastolių montuotojai naudoja skaitmenines technologijas

Užduotis čempionatui rengė „Layher Baltic“ inžinieriai ir konstruktoriai. „Parinkome užduotis, kurios pastolininkams būtų ir iššūkis, ir leistų pademonstruoti savo kompetencijas“, – pasakojo V. Voroncovas.

Čempionato dalyviai turėjo pastatyti du bokštelius ir 8 metrų aukštyje juos sujungti su tiltu, nuo kurio reikėjo sumontuoti pakabinamus pastolius, laikomus pačiomis sudėtingiausiomis ir pavojingiausiomis konstrukcijomis. Užduočiai atlikti – pastatyti ir vėl išardyti pastolių konstrukcijas – buvo skirtos 2 valandos. Čempione tapusi „Hotrema“ užduotį atliko per 1,39 val., antroje vietoje likusi „Globalita“ – per 1,46 val., o „Bjorli Bygg“ iš Švedijos – per 1,59 val. Dvi komandos suklydo ir užduoties neįveikė.

Čempionate dalyvavo jaunos komandos, iš kurių ryškiai skyrėsi suomiai – 40-mečiai ir vyresni. „Įdomu buvo stebėti komandų pasirengimą montuoti konstrukcijas. Jeigu suomiai dirbo su popieriniais brėžiniais, tai jaunimas – vien su skaitmeniniais. Tai aiškiai rodo, kaip keičiasi mūsų darbas: skaitmeninės technologijos ateina iki pat pastolių montuotojų, kurie ruošia darbo vietą statybininkams“, – tendencijas akcentavo V. Voroncovas.

Išmaniosios technologijos keičia pastolių verslą, kuris tampa vienu iš pažangiausių statybos sektorių. Ir jame, ne tik Europoje, bet ir pasaulyje, lyderių pozicijos tenka Lietuvos pastolininkams, kurie dirba įvairiuose pasaulio žemynuose.

 

Šaltinis: Redakcija Plius

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video