Top Baneris

Penki šiuolaikiški ukrainiečių dizainerių interjerai, demonstruojantys tautos kūrybiškumą

2022 kovo 24 d.
faina gallery showroom interiors antwerp yakusha design dezeen 1704 col 15 1Tik SA
Piet-Albert Goethals nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Prieš Rusijos invaziją, Ukrainoje kuriamas interjero dizainas buvo užtikrintas ir išreiškė kultūriškai turtingos šalies optimizmą. Šiandien, besitęsiant Rusijos invazijai, Ukrainos dizaineriai ir architektai priversti uždaryti savo studijas ir siekti saugumo. Apžvelkime penkis projektus, atspindinčius šiuolaikinį Ukrainos dizainą, kurie parodo, kaip Ukrainos dizaineriai apjungia skirtingas kultūros eras šiuolaikiniuose gyvenamuosiuose ir komerciniuose projektuose.

Ukrainietiškame stiliuje dažnai derinamos detalės, atspindinčios senas amatininkų tradicijas, pavyzdžiui, „Faina galerijos” projekto dizainas, ir sovietinę praeitį, pavyzdžiui, biuro projektas „Kovalska“, kur kaip įkvėpimui buvo pasirinktos sovietmečio mozaikos. „Dezeen“ interjero dizaineriai atrinko išskirtiniausius projektus, kurie įkvėps pažvelgti į Ukrainą ne tik kaip į neįtikėtinai drąsių, bet ir kūrybiškų žmonių tautą.

„Faina galerija“, Belgija, Yakusha Design

Faina galerija Belgija 1
Piet-Albert Goethals nuotr.

Ukrainos studija „Yakusha Design“ sukūrė saloną savo baldų linijai „Faina Antverpene“, Belgijoje, su prislopinta spalvų gama, kurią įkvėpė samanos ir dirvožemis. Studijos baldai demonstruojami visoje erdvėje ir yra derančių žalių ir pilkų atspalvių. Atspalviai, kurie buvo parinkti taip, kad sužadintų natūralumo pojūtį, yra skirti „perteikti šį įžeminančios ramybės jausmą interjere“, – sako „Yakusha“ įkūrėja Victoria Yakusha.

„Say No Mo“, Ukraina, Balbeko biuras

say no mo kyiv salon interiors balbek bureau dezeen 2364 col 3 1704x1136 1
Yevhenii Avramenko nuotr.

Vietos dizaino studija „Balbek Bureau“ sukūrė šį saloną-kokteilių barą ir siekdama išvengti lyčių stereotipų, nesilaikė grožio salonuose įprastai naudojamų spalvų ir tekstūrų. Vietoj to, studija daugiausia dėmesio skyrė kontrastingoms tekstūroms, tokioms kaip betoninės sienos ir aukso spalvos dailylentės. Skulptūriniai smėlio ir pilkos spalvos baldai puošia erdvę, o akį traukia durų anga su atvirų lempučių eilėmis.

„Virgin Izakaya“ baras, Ukraina, YODEZEEN

yodezeen virgin izakayaa bar japanese restaurant kyiv interiors dezeen 2364 hero

Šią japonišką „Izakają“, esančią Kijeve, Ukrainos sostinėje, suprojektavo „YODEZEEN“, kad esama pramoninio pastato architektūra būtų suderinta su šiuolaikiškesniais bruožais. Studija naudojo sendintą medieną ir varį, kad suteiktų erdvei šilumos, tačiau paliko plytų sienos ir betoniniai paviršius plikus. Tam, kad išdalintų erdvę mažesnėmis zonomis, „YODEZEEN“ dizaineriai pasitelkė oksiduoto metalo plokštes ir metalinio tinklelio detales.

Kovalska biuras, Ukraina, Artem Trigubchak ir Lera Brumina

kovalska office interiors kyiv artem trigubchak lera brumina dezeen 2364 col 0
Dmitrii Tsyrenshchikov nuotr

Šis biuras, sukurtas Ukrainos vystymo ir statybinių medžiagų įmonei „Kovalska“, yra sovietmečio gamykloje Kijevo pramoniniame Obolono rajone. Kūrybinis duetas Artemas Trigubchakas ir Lera Brumina suskaidė didžiulę gamyklos erdvę naudodami betonines plokštes ir akmenį, kurie taip pat buvo naudojami daugybei baldų gaminti.

„Esame be galo įkvėpti sovietinio laikotarpio architektūros, be to, labai norėjome sukurti patogią darbo erdvę nepažeidžiant architektūrinio konteksto“, – sako autoriai.

„Kijevo floristas“, Ukraina, Rina Lovko Studija

Minimalistinis šios mažmeninės prekybos erdvės interjeras, skirtas didmeniniam gėlių tiekėjui, buvo suprojektuotas turint nedidelį biudžetą, tačiau jame vis tiek yra įspūdingų detalių, tokių kaip poliruoti teraco šviestuvai ir veidrodiniai paviršiai. „Rina Lovko Studio“ sukūrė tekstūruotas sienas ir grindis, kad sąmoningai suteiktų parduotuvei tarsi nebaigtą išvaizdą.

„Idėja buvo tokia, kad viskas atrodytų nepaliesta, – pasakoja Rina Lovko komanda, – tarsi atvažiavome, padėjome baldus ir parduotuvė pradėjo veikti.“

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video