Pasaulio paveldo miestų organizacijos Vilniuje kurs pagalbos ekstremalių situacijų atvejais programą

Pasaulio paveldo miestų organizacijos Vilniuje kurs pagalbos ekstremalių situacijų atvejais programą

DJI 0736 scaled
S. Žiūros nuotr.

Pasaulio paveldo miestų organizacijos (PPMO) Centrinis bei Rytų ir Vidurio Europos sekretoriatai, bendradarbiaudami su Vilniaus savivaldybe ir VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, rengia susitikimą Vilniuje – kovo 20 d., pirmadienį, Rotušėje ekspertai diskutuos apie istoriniams miestams kylančias grėsmes, jų prevenciją ir krizių valdymo priemones. Visa tai galiausiai suguls į PPMO pradedamą rengti universalią ir aktualią Ekstremalių situacijų pagalbos programą, skelbia savivaldybė.

PPMO yra politinis miestų solidarumo ir ekspertizės tinklas, sprendžiantis istorinių miestų, įrašytų į Pasaulio paveldo sąrašą, urbanistinio valdymo klausimus. Tinklo direktorių valdyba susitikimo metu Evoroje 2022 m. gegužę, jau prasidėjus Rusijos invazijai Ukrainoje, paprašė Generalinio sekretoriato įtraukti į PPMO veiksmų planą „Ekstremalių situacijų pagalbos programą miestams nariams“. Klausimas buvo apsvarstytas pasaulinio kongreso Kvebeke metu 2022 m. rugsėjį, siejant tai su Ukrainos miestų narių poreikiais.

Susitikimo Vilniuje tikslas – pradėti rengti detalų programos pasiūlymą, kuris būtų pristatytas  PPMO direktorių valdybos posėdyje 2023 m. rudenį. Tad Vilniuje ekspertai, kurie susirinks iš aštuonių šalių, apsvarstys visas grėsmingas situacijas, kurios tik gali ištikti miestus: gamtos nelaimes, karinius konfliktus ir pan. Taip pat ir galimus PPMO atsakus. Diskusijų esminės užduotys: krizinių situacijų sąrašas, (tipologija), klausimų sąrašus, į kuriuos atsakys darbo grupės, veiksmų planas ir darbo metodai tikslams pasiekti. 

„Tokie pavyzdžiai kaip karas Ukrainoje primena, kad pasaulio paveldo miestai turi turėti aiškų veiksmų planą krizinių situacijų atveju“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius. 

Pirmojoje sesijoje bus pristatyti pernai Vilniuje vykusio seminaro „Pavojų rizikos valdymas besikeičiančiame pasaulyje“ rezultatai. Antrojoje bus analizuojami pavojai ginkluoto konflikto metu, apsaugos priemonės, krizių valdymas, atstatymo procesai. Čia bus pristatyti Ukrainos, Kroatijos, Lenkijos pavyzdžiai, prevencijos ir pagalbos iniciatyvos. 

Kovo 21 d., pratęsiant susitikimą Lietuvos sostinėje, Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūroje (VSAA) vyks PPMO regioninis pasitarimas, skirtas aptarti 2022–2024 m. organizacijos strateginę veiklą „Quebec Roadmap“. 

Vilnius aktyviai dalyvaus įgyvendinant „Quebec Roadmap“ 2023–2024 m., pristatydamas ir plėtodamas tokias miestui aktualias temas, kaip bendruomenės įtraukimas ir skatinimas dalyvauti Senamiesčio tvarkybos procesuose (nuo VSAA konsultacijų iki finansinės savivaldybės paramos) ar istorinių pastatų atgaivinimas (jų tyrimai ir tvarkyba, pritaikant šiuolaikiniam naudojimui, užtikrinant Senamiesčio išskirtinės visuotinės vertės išsaugojimą ir urbanistinės raidos tęstinumą,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai