Top Baneris

Papildytoji realybė. Kaip pritraukti jaunimą į AEC industriją?

2024 vasario 20 d.
2
Pasidalykite straipsniu

Pirmą kartą Lietuvoje, „Statyba ir architektūra“ kartu su partneriais „Digital After-Life”, RESTA parodai ruošia edukacinį, fotoorientacinį žaidimą – RESTA GO – pasitelkdama papildytąją realybę ir jos funkcijas. 

Statybų verslui skirta paroda RESTA 2024 yra vienintelė specializuota paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą.

Kada ir kur: 2024 m. balandžio 25–27 d., LITEXPO, Vilniuje.

Papildytoji realybė ir žaidimifikacija

Papildytoji realybė (angl. augmented reality) – papildo priešais mus esantį realųjį pasaulį skaitmeniniu turiniu, kuris naudojamas sukurti įtraukiančią ir interaktyvią patirtį. Jis yra matomas naudojantis mobiliuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu. „Įsivaizduokite pasaulį, kuriame matome realų jo vaizdą, tačiau taip pat turime ir virtualiosios realybės 2D ar 3D priedų – tai ir yra papildytoji realybė“, – teigia „Digital After-Life“ įkūrėjas, XR specialistas, Žygimantas Pagalys

Naujas būdas mokytis ir tobulėti – žaidimifikacija (angl. gamification)

papildyta realybė
CONTECH papildytosios realybės robotas

Viena garsiausių papildytosios realybės programėlių Pokémon Go, parsisiųsta daugiau kaip 600 mln. kartų, pasiekė papildytosios realybės žaidimų viršūnę. Dėl prognozuojamo rinkos poreikių augimo ši technologija vis sparčiau populiarėja ir yra toliau intensyviai plėtojama tiek visame pasaulyje, tiek Lietuvoje.

„Mes nuolatos domimės naujausiomis technologijomis, kartu su jomis mokomės ir augame, tačiau dar sparčiau tą daro jaunoji karta. Žaidimifikacijos principais paremtas mokymasis ne kartą ir mane pačią greičiau supažindino apie naują, man įdomią sritį ar leido įsisavinti, pavyzdžiui, egzaminams naudingą informaciją. Manau, kad mūsų sukurtas RESTA GO žaidimas – puiki galimybė artimiau supažindinti jaunimą su AEC sektoriumi ir parodyti, kad jis ne tik nėra nuobodus, bet vietos sau čia ras net ir kūrybininkai – kas įvyko ir man“, – mintimis dalijasi „Statyba ir architektūra“ direktorė Mintarė Palevičiūtė

Kaip veikia RESTA GO?

RESTA GO – tai edukacinis žaidimas, kuris interaktyviai supažindina su statybos, architektūros ir inžinerijos sektoriais Lietuvoje. Žaidimo metu dalyvis aplankys visas RESTA parodų sales ir ras jose esančius QR kodų punktus su žaidimo užduotimis. Parodos metu dalyvis turės įvykdyti trijų skirtingų kategorijų užduotis: 

  • Mėlynas QR kodas – fotografavimosi punktas. Dalyvis turi nuskenuoti QR kodą, o atsiradus 3D modeliui su juo kartu nusifotografuoti; 
  • Žalias QR kodas – informacinis punktas. Dalyvis turi nuskenuoti QR kodą ir išklausyti trumpą informaciją apie statybų sektoriaus aktualijas; 
  • Raudonas QR kodas – klausimų-atsakymų punktas. Dalyvis turi nuskenuoti QR kodą ir atsakyti į klausimą, susijusį su architektūros sektoriumi ar pan. 

Žaidėjas ieškos šių punktų ir atsitiktine tvarka vykdys užduotis, pasitelkdamas programėlėje integruotą žemėlapį. Visas nuotraukas, padarytas nuskenavus mėlynąjį QR kodą, žaidėjas kaups savo asmeninėje bei viešoje galerijose. Kuo daugiau punktų aplankys ir įvykdys užduočių žaidėjas, tuo didesnė tikimybė laimėti „Statyba ir architektūra“ įsteigtus prizus. Apdovanojami bus atsitiktinai išrinkti visas užduotis įvykdę dalyviai. 

Žaidime nemokamai gali dalyvauti visi norintys. Tai puiki galimybė pamatyti RESTA kitu formatu, gauti naudingos informacijos ir laimėti puikių prizų. 

Susitikime ten balandžio 25–27 dienomis ir praleiskime laiką kartu!


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video