Buvusios Vasaros estrados vietoje gruodžio pradžioje duris lankytojams atvėrusi Palangos koncertų salė yra vienas didžiausių Lietuvoje naujų kultūros objektų. Ir, tai itin svarbu tokios rūšies statiniams, pasižymi unikaliomis erdvės transformavimo bei akustinėmis ypatybėmis. Technologinę koncertų salės dalį projektavo ir įrengė novatoriškus integracinius šou verslo projektus įgyvendinanti įmonė Scenos techninis servisas (STS).
Galinga elektroakustinė sistema
Palangos koncertų salės technologinis išskirtinumas – galinga elektroakustinė sistema ir scenos bei žiūrovų erdves transformuojanti, į įvairius lygius pakeliama orkestro duobė. Tai pagrindinės priemonės, leidžiančios maksimaliai greitai ir kokybiškai transformuoti, 2200 vietų salę pagal renginio žanrą ar atlikėjo keliamus reikalavimus.
„Itin aukšto lygio ir analogų Baltijos regione neturinti suskaitmeninta elektroakustinė Palangos koncertų salės sistema pritaikyta įvairių muzikos žanrų atlikėjų pasirodymams. Tai ypač sudėtinga, profesionali sistema, adaptuojanti salės akustinį skambesį pagal scenoje atliekamo muzikos žanro poreikius, o tai, be abejo, teikia malonumą ir atlikėjams, ir klausytojams“, – sakė šią sistemą įrengusios įmonės Scenos techninio serviso direktorius Laurynas Paškevičius.
Sistemą sureguliavę ir visaverčiam naudojimui parengę elektroakustinių sistemų gamintojo – Nyderlandų įmonės SIAP – profesionalai suprogramavo net 15 muzikinių žanrų nustatymų, adaptuojančių salės akustiką pagal pučiamųjų, teatro, baleto, katedrinio chorinio dainavimo ir kitus muzikinius žanrus.
Elektroakustinė sistema veikia kaip priedas prie natūralios salės akustikos – papildydama ją, bet neužgoždama. Milijonus matematinių skaičiavimų atliekantys procesoriai realiu laiku analizuoja salės akustiką ir papildo ją reikiamais akustiniais elementais, kurie ištransliuojami žiūrovams per 112 „L-Acoustics“ kolonėlių. Taip salės skambesys maksimaliai adaptuojamas prie scenoje atliekamo veiksmo.
Juoda, nedegi priekinė ir galinė scenos draperija, projektuota ir įrengta STS, atlieka ne tik tiesioginę funkciją – tai ir aktyvus akustinis salės elementas. Virš scenos ir žiūrovų įrengti viršutiniai kabinimo mechanizmai padeda greitai įrengti reikiamos konfigūracijos apšvietimo, įgarsinimo ir vaizdo sistemas.
Erdvę transformuojanti orkestro duobė
STS inžinierių suprojektuota ir keltuvais kilnojama orkestro duobės platforma sumontuota iš atskirų dalių, sujungtų varžtinėmis sandūromis. Toks sprendimas rastas paaiškėjus, kad įnešti į salę 64 kvadratinių metrų ploto pakylą nėra galimybės.
Nestandartinių, lenktų formų orkestro duobės pakyla unikali tuo, kad esant poreikiui gali būti fiksuojama keliose padėtyse: jei reikia – ja praplečiamas po scena sėdinčio orkestro vietos plotas, pakėlus aukščiau – pailginamas parteris, o pakėlus maksimaliai – pakyla tampa scenos dalimi.
Analogiški kėlimo mechanizmai turi galybę pritaikymo variantų: naudojantis jais galima transformuoti sienas, grindis, kėlimo mechanizmai gali būti naudojami net garažuose – automobiliams kelti.
Neseniai renovuotame Latvijos nacionaliniame muziejuje Rygoje jau veikia įmonės Scenos techninio serviso suprojektuotas ir įrengtas galingas – 40 tonų svorį pakeliantis – keltuvas. Jis atlieka eksponatų transportavimo funkciją, o visas jo veikimo procesas yra matomas muziejaus lankytojams.
RĖMĖJO TURINYS