Top Baneris

Padaugėjo atvejų, kai privalu gauti statybą leidžiantį dokumentą

2019 sausio 24 d.
Statinio techninis pasas
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Įsigaliojus papildytam statybos techniniam reglamentui (STR) „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“, padaugėjo jo 3 priede išvardytų atvejų, kai planuojant statybos darbus privalu gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD).

Nuo š. m. sausio 17 d. SLD reikia gauti, be kitų nurodytų atvejų, ir norint rekonstruoti nesudėtingąjį statinį į neypatingąjį ar ypatingąjį, ir atlikti nesudėtingojo statinio kapitalinį ar paprastąjį remontą, taip pat, kai keičiama statinio kategorija – į neypatingąjį ar ypatingąjį.

Pažymėtina, kad šis STR leidžia neypatingųjų inžinerinių statinių statybą užbaigti ne statybos užbaigimo aktu, o statytojui ar jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui surašant deklaraciją apie statybos užbaigimą. Ši deklaracija turi būti patvirtinta ir įregistruota Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos.

Aplinkos ministerija primena, kad pagal š. m. sausio 1 d. įsigaliojusius Statybos įstatymo pakeitimus SLD laikomas išduotu ir galiojančiu, jeigu jo duomenys įregistruoti ir apie jo išdavimą visuomenė yra informuota paskelbus informacinėje sistemoje „Infostatyba“.

Aplinkos ministerijos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video