Top Baneris

Nauja technologija, pakeitusi požiūrį į betoną: specialistai siūlo prailginti pastatų eksploatavimo trukmę iki 75 proc.

2023 kovo 29 d.
Betono aikštelė
„Teltonikos“ administracinio pastato požeminė dalis
Pasidalykite straipsniu

Sparčiai populiarėjantys sistemos BETOCRETE®-C kristaliniai betono priedai žinomi tiek Baltijos ir Skandinavijos, tiek Pietų ir Vakarų Europos šalių, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Kinijos ir kitose rinkose. Siekdami geriausio efektyvumo, šių priedų gamintojai, Vokietijos kompanija „Schomburg GmbH & Co KG“, juos nuolatos tobulina.

Kas tai ir kodėl reikalinga?

„Sistemos BETOCRETE®-C kristaliniai priedai atnaujinami ne tik gamintojų, – sako UAB „Schomburg Baltic“ vadovas Gytis Jonas Vitkus. – Bendradarbiaudami su mokslininkais iš Lietuvos ir Latvijos universitetų, mes taip pat išbandome įvairius variantus, kurdami receptūras su įvairiais rinkose esamais cementais ir taip plėsdami priedų panaudojimo galimybes. Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybinių medžiagų ir konstrukcijų tyrimų centre atlikome bandymus siekdami nustatyti betono su BETOCRETE®-C priedu fizinių savybių pokyčius veikiant jį šalčiui, šilumai, esant dideliam cheminiam poveikiui, tyrėme trūkių užaugimo kristalais galimybes.“

Tyrimų ir bandymų rezultatas aiškus – naudojant betono mišinyje šį kristalinį priedą, galima pratęsti pastatų eksploatavimo trukmę iki 75 procentų. Kristaliniai priedai gali būti miltelių arba skysčio pavidalo, todėl juos naudoti labai paprasta, jie įvedami į betoną jį ruošiant gamykloje arba tiesiog statybų aikštelėje, supilant skystį arba suberiant miltelius į betono maišyklę.

Kaip tai veikia?

Betonas su kristaliniais priedais paprastai vadinamas savaime atsinaujinančiu. Kaskart aktyviajai medžiagai sureagavus su vandeniu ir laisvomis kalkėmis, betone pradeda augti nauji nanokristalai ir šis procesas nesustoja daugelį metų. Tyrimai parodė, kad betonas su BETOCRETE®-C priedais savaime užaugina 0,4 mm kiaurai einančius trūkius ir 0,5 mm nepilnus įtrūkius. Kristalo augimo procesas trunka 28–30 dienų.

Kokiais atvejais ir kaip naudoti?

Sistemos BETOCRETE®-C kristaliniai priedai rekomenduojami sudėtingoms betoninėms konstrukcijoms, turinčioms sąlytį su vandeniu. Ypač efektyvu jį naudoti dideliuose objektuose, sunkiai prieinamose vietose, kai pastatą tenka statyti tarp jau esamų, kur naudojamas vienpusis betonavimas, kur nėra galimybių įrengti kitą išorinę konstrukcijų hidroizoliaciją. Tokiu atveju šie produktai tinka idealiai. Šis priedas sėkmingai panaudotas Rygos uoste įrengiant anglies iškrovimo rampą, požeminę „Teltonikos“ administracinio pastato dalį, Mokslo muziejuje Kaune, Nemuno saloje, rekonstruojant Klaipėdos muzikinį teatrą. Efektyviai naudojamas ir valymo įrenginių ir kitos paskirties rezervuarų statyboje.

1 5
Rygos uostas, anglies iškrovimo rampa

Priedus (sertifikuoti pagal DIN EN 934-2) yra paprasta dozuoti, jie tolygiai pasiskirsto mišinyje. Siekiant didesnio naudojimo patikimumo ir greičio, galima naudoti specialius automatinius dozavimo įrenginius.

Kokią vertę sukuria gaminiui ir verslui?

Naudojant betoną su šiais priedas, neprivaloma papildoma hidroizoliacija. Augdami kristalai neleidžia vandeniui patekti į betoną, todėl apsaugo ir jį, ir plieninę armatūrą nuo irimo, korozijos, taip užtikrindami betoninio, gelžbetoninio gaminio ilgaamžiškumą. Kristalai užtikrina ir atsparumą cheminėms medžiagoms, todėl jie panaudoti daugelio naujausių Vilniaus ir Kauno verslo centrų statyboje, įrengiant požemines automobilių stovėjimo aikšteles. Naudojant BETOCRETE®-C priedus gaunama XA2 betono cheminio atsparumo klasė.

3 5
Mokslo muziejus Kaune, Nemuno saloje

Tobulėja ne tik betono gaminių kokybė – atsiranda nauda ir statytojui. Reikšmingai sumažėja statybos ir darbo sąnaudos, nebereikia papildomos hidroizoliacijos. Buvo apskaičiuota, kad BETOCRETE®-C priedai sumažina 1 kv. m pamato ar sienos statybos sąnaudas apie 40 eurų.

Kodėl reikia bandymų skirtingose šalyse?

BETOCRETE®-C gaminamas ir išbandomas Vokietijoje, tačiau „Schomburg Baltic“ analogiškus bandymus vykdo ir Lietuvoje bei Latvijoje. Įmonė nenustoja tobulėti, šiemet ir toliau atliekami bandymai, kuriais siekiama išsiaiškinti visas BETOCRETE®-C gaminio galimybes.

„Tyrimai dubliuojami dėl to, kad gamintojai produktą išbando su vokišku cementu, o mes, bendradarbiaudami su KTU ir Rygos technologijų universiteto statybinių medžiagų laboratorijomis, atliekame bandymus su Baltijos šalių rinkose ir Skandinavijoje naudojamu cementu, siekdami išsiaiškinti, kaip šie produktai veikia mūsų sąlygomis, – aiškina G. J. Vitkus. – Tada jau galime atsakingai rekomenduoti produktą konstruktoriams ir statybininkams.“

image002

BETOCRETE®-C

  • Mažina vandens įgeriamumą
  • Apsaugo armatūrą nuo korozijos
  • Betonas tampa atsparesnis karbonizacijai, chloridų migracijai, šalimo ir šilimo ciklams, cheminiam poveikiui
  • Savaime užaugina betono trūkius iki 0,4 mm
image001

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video