Top Baneris

Molėtų rajone – renovacijos proveržis

2015 vasario 5 d.
Pasidalykite straipsniu

Renovuojami senieji daugiabučiai pamažu keičia Molėtų veidą. Baigiantis 2014-iesiems Molėtų rajono savivaldybė buvo įvertinta už geriausius metų rezultatus įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo programą. Savivaldybės pastangomis parengta ir su gyventojais suderinta daugiausia investicinių planų, nupirkta daugiausia rangos darbų ir, palyginti su kitomis savivaldybėmis, iki metų pabaigos renovuota daugiausia namų.

Pasitelkia ir mokslininkus

Molėtų rajono meras Stasys Žvinys teigė, kad regione sparčiai įsibėgėjusi daugiabučių modernizacija – bendrų savivaldybės, Aplinkos ministerijos ir Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) pajėgų rezultatas. „Renovacija vienaip ar kitaip įgauna pagreitį ne tik Molėtuose, bet ir kitose savivaldybėse. Labai sveikintina ministerijos, kuri lanksčiai reaguoja į problemas ir priima atitinkamus įstatymų bazės pakeitimus, pozicija, partnerystė su BETA specialistais“, – įvardijo S. Žvinys.

Anot rajono vadovo, bene sunkiausias ir daugiausia kantrybės reikalaujantis darbas – įtikinti žmones ne tik renovacijos nauda, bet ir skaidrumu. „Žinoma, pirmiausia savivaldybės vadovai turi patikėti renovacijos nauda ir įkvėpti kitus. Labai džiaugiuosi, kad mums pavyko suformuoti stiprią specialistų komandą. Kartą per savaitę organizuojami pasitarimai, kuriuose aptariame renovacijos eigą, opiausias problemas ir ieškome būdų jas suvaldyti“, – pasakojo Molėtų rajono meras.

Savivaldybės iniciatyva rengiami ir susitikimai su mokslininkais, šilumininkais, bankų atstovais, galiausiai – su jau renovuotų namų gyventojais. Čia molėtiškiai iš pirmų lūpų gali išgirsti atsakymus į opiausius jiems klausimus.

Atsakomybės našta – administratoriui

Molėtų rajone renovacijos proceso administravimas patikėtas savivaldybės įmonei „Molėtų švara“. Jos direktorius Laimutis Lapėnas pripažino, kad tik turintieji statybų valdymo patirties gali įsivaizduoti, koks iššūkis tenka įmonės specialistams.

„Ne tik esame tiesioginiai statybų valdytojai, bet ir privalome įvertinti investicinius planus, suderinti kreditavimo sąlygas, organizuoti rangovų parinkimą, dalyvauti rengiant techninius projektus, koordinuoti statybos darbus, galiausiai – administruoti kreditus, kuriuos savo vardu įmonė ima gyventojų naudai“, – vardijo L. Lapėnas.

„Molėtų švaros“ vadovas apgailestavo, kad vis dar paplitę stereotipai dėl abejotinos modernizacijos naudos – neva didžiulės finansinių įsipareigojimų naštos, kurią paveldės vaikai ar vaikaičiai. „Vis dėlto jau renovuotuose namuose gyvenantys molėtiškiai patvirtintų, kad mėnesio mokesčiai už sunaudotą šildymo energiją kartu su grąžinama kredito dalimi ir palūkanomis lieka nepakitę arba didėja labai nedaug, priklausomai nuo įdiegtų modernizavimo sistemų, šildymo kainos, sunaudojamo energijos kiekio ir pan. Tie patys pinigai, naudojami racionaliai, sukuria milžinišką pridėtinę vertę. Ką jau kalbėti apie galimybę gyventi patogiau, džiaugtis estetiška kvartalų aplinka ir gražėjančiu paties miesto veidu“, – teigė įmonės vadovas.

Atnaujins dešimtis namų

„Molėtų švaros“ direktoriaus L. Lapėno pastebėjimu, iš renovacijos, be abejo, daugiausia laimėjo ir sutaupė tie, kurie į šį procesą įsijungė pirmieji. „Šiandien statybų sektoriaus atstovai turi didžiulę darbo pasiūlą, ir rangovai užsakovams diktuoja ne pačias palankiausias sąlygas, – aktualijas įvardijo įmonės vadovas.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video