Top Baneris

Kviečia diskutuoti apie miestų tankinimą ir žaliąsias jų oazes

2024 balandžio 30 d.
AKVA Subalansuotas Miestu Tankinimas Skorupsko paskaita
Plakato autorė – dizainerė Paulina Kazlauskienė | Third Sister
Pasidalykite straipsniu

Triukšmingoje betono aplinkoje, kuri yra neatskiriama mūsų miestų dalis, žaliosios erdvės tampa gyvybiškai svarbiomis oazėmis: jos ne tik puošia mūsų miestų kraštovaizdį, bet ir stiprina mūsų gerovę bei mūsų ir aplinkos sveikatą. Nuo nedidelių rajono parkų iki didelių gamtinių draustinių – žalumos įtraukimas į miestų planavimą yra labai svarbus kuriant tvarias ir gyvybingas bendruomenes, mat dėl didelės gyventojų tankmės ir su tuo susijusio streso bei triukšmo, žaliosios erdvės suteikia būtiną atokvėpį ir psichologinį komfortą miestiečiams, skatina jų fizinį aktyvumą, leidžia organizuoti bendruomenines veiklas ir stiprina socialinį ryšį tarp gyventojų.

Kadangi neretai tankinant miestą – o būtent ši tema aptariama ciklo „Subalansuotas miestų tankinimas“ paskaitose – žaliosios erdvės okupuojamos naujai statomų pastatų, šeštoji ciklo paskaita kviečia sutelkti dėmesį į žaliųjų erdvių reikšmę ir ateitį Lietuvos miestuose.

2024 m. gegužės 15 d. VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros doc. dr. Ričardas Skorupskas pakvies į nuotolinę paskaitą „Žaliosios erdvės formuojant kompaktišką miestą“. Tai paskutinė ciklo, kurį organizuoja Architektūros kokybės vystymo asociacija kartu su su portalu sa.lt („Statyba ir architektūra“), o finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir UAB „ACO Nordic“, paskaita.

Pasak R. Skorupsko, pastaraisiais metais tarp miesto veidą formuojančių specialistų ir viešoje erdvėje daug kalbama apie tankų miestą, jo formavimo teigiamas ir neigiamas puses. Taip pat neretai parengtuose strateginiuose ir bendrojo miestų planavimo dokumentuose ypač ryškiai akcentuojama kompaktiško miesto formavimo idėja, netgi pateikiamos pagrindinės šia idėja paremtų urbanistinių struktūrų formavimo kryptys bei principai. 

Bet miesto tankinimo idėja, kaip ir kiekviena kita, kartu su galimai pozityviais pokyčiais neša atitinkamą spektrą grėsmių, iš kurių didžiausia yra susijusi su žaliųjų miesto plotų praradimu. „Kaip išvengti gamtiniu, socialiniu ir ekonominiu požiūriu nesubalansuoto miestų tankinimo? Kokia turėtų būti teisinė bazė, techniniai reikalavimai, reglamentuojantys tokio miesto formavimą? Kokie erdviniai rodikliai objektyviai parodytų kompaktiško miesto ekologinio ir socialinio tvarumo lygį?“, – klausia jis. Atsakymus į šiuos ir kitus su miestų ekologiniu bei socialiniu tvarumu susijusius klausimus bus siekiama surasti paskaitos ir diskusijų metu.

Paskaitoje laukiami visi: tiek architektai profesionalai, tiek kraštovaizdžio ar paveldo specialistai, sociologai, politikai, žmonės, neabejingi savo aplinkai, ateičiai.

Programa:

10.00–11.00 Registracija ZOOM platformoje

11.00–12.30 „Žaliosios erdvės formuojant kompaktišką miestą“ (lekt. geografas, dr. Ričardas Skorupskas)

12.30–12.45  klausimai/atsakymai

Paskaita (nemokama) vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu). Paskaitą moderuos architektas-urbanistas Donatas Baltrušaitis.

Registruotis BŪTINA.

Kviečiame AKVA Youtube kanale žiūrėti ankstesnes ciklo „Subalansuotas miestų tankinimas” paskaitas.

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija

Partneris: portalas sa.lt („Statyba ir architektūra“)

Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, UAB „ACO Nordic“


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video