Top Baneris

Kultūra alsuojančiame Naujamiestyje „Nu Wave“ siūlo erdves kūrybai, darbui ir gyvenimui

2024 kovo 6 d.
Nu Wave is dronoTik SA
Pasidalykite straipsniu

Justina GRAINĖ

Objekto pavadinimas: „Nu Wave“

Vieta: T. Ševčenkos g. 21, Naujamiestis, Vilnius

Savininkas: „Homa Group“

Koncepcijos ir dizaino sprendimų autoriai: agentūra „Enemy“, studija „Wonder Architects“, „Another studios“ 

Remonto pabaiga: 2024 m.

Objekto plotas: 2000 kv. m

Nuotraukos: „Homa Group“

Vis naujomis kūrybinėmis erdvėmis pasipildančiame Naujamiestyje šiemet baigti viešbučio „Simple Plus“ atnaujinimo darbai, po kurių duris atvers naujos koncepcijos pastatas „Nu Wave“ Ševčenkos gatvėje, Vilniuje. Atkurtas išlaikant istorinę buvusio viešbučio pastato dvasią, projektas pasiūlys naują koncepciją – pastatas neveiks kaip tikras viešbutis, jis pasiūlys erdves kūrybai, darbui ir gyvenimui.

Koncepciją padiktavo pastato istorija

Projekto kūrėjai iškėlė tikslą – kad atgimstantis viešbutis taptų naujos, gyvai besikuriančios miesto kultūros dalimi. Pagal tai buvo pasirinktas ir projekto pavadinimas „Nu Wave“, kilęs iš meno pasaulyje puikiai žinomo sąvokos „new wave“, kuri labiausiai siejama su muzika. Atrodo, kad šią idėją padiktavo pati pastato istorija. 

Pasirodo, kad buvusio viešbučio pastatas buvo pastatytas tuo metu, kai Europoje ritosi „new wave“ banga. Kaip atskleidžia viena iš kūrybos strategių, sukūrusi „Nu Wave“ koncepciją Giedrė Stabingytė, Naujamiestis šiandien yra naujos miesto kultūros scena. „Čia įsikūrusios įdomiausios muzikos bei klubinės erdvės (LOFT, „Gallery 1986“, Vilnius radio ir kt.), daugybė menininkų, architektų ir dizainerių studijų, unikalaus šiuolaikiško veido kavinių ir restoranų. Kuriasi šiuolaikiškos biurų erdvės, atsinešančios savo kultūrą, o netrukus nauju technologijų industrijų bei meno traukos centru taps ir buvusi „Lelijos“ fabriko teritorija. 

Tad pamatėme galimybę buvusio viešbučio pastatą pozicionuoti kaip kitokį „viešbutį“ – jame kursis žmonės norintys gyventi būtent tokios naujos miesto kultūros apsupty, prisidėti prie jos kūrimo. „Viešbutį“, kuriame kursis jų veiklos, į kurį bus kviečiami miesto svečiai. Tam itin tinkamos kompaktiškos pastato erdvės – nuo 12 iki 53 kv. m. „Viešbučio“ koncepciją plėtojome ir kartu su trumpalaikės nuomos ekspertais „Houseys“, kurie talkins norintiems išnuomoti savo įsigytą studiją.

Tad „Nu Wave“ visų pirma neša žinutę apie galimybę būti naujos, gyvai besikuriančios miesto kultūros dalimi“, – sako G. Stabingytė. 

Projekto koncepciją sukūrė ir įgyvendino ženklodaros agentūra „Enemy“ kartu su įtraukiųjų sprendimų kūrėjais – studija „Wonder Architects“. Viešųjų erdvių interjerų, fasado ženklinimo bei įėjimo dizaino sprendimai sukurti ir įgyvendinti kartu su „Another Studios“ dizainerėmis. 

Žmonių viešbutis, kviečiantis kurti ir gyventi

G. Stabingytė pasakoja, kad norint atnaujinti pastatą, buvo labai svarbu suteikti jam matomą vardą. Taigi buvo svarbu ne tik paženklinti fasadą, bet ir sukurti įėjimą, kuris tinkamai pozicionuotų pastatą ir išlaikytų jo naują „žaidimą“ – būti žmonių ir naujos miesto kultūros „viešbučiu“. „Tokį užrašą palikome ant įėjimo stogelio – „Žmonių ir naujos kultūros viešbutis“. Įgyvendinant koncepciją visada tenka apsiimti tam tikrų rizikų, pavyzdžiui, puikiai suprantame, ką reiškia užrašas „viešbutis“ ant pastato išorės, bet galvojame, kad tai – įdomus žaidimas, išsaugant ir autentišką pastato istoriją“, – sako G. Stabingytė.

Visgi, suteikus pastatui naują drabužį ir koncepciją, jis nebėra tik viešbutis. Pastato patalpos bus parduodamos, tačiau jos sukurtos taip, kad jis taptų nauja erdve norintiems gyventi ar kitiems išnuomoti būstą išskirtiniame pastate, o taip pat ieškantiems, kur įkurti savo kūrybinę veiklą ar mažą verslą. 

NUWAVE passage
Projekto pavadinimas „Nu Wave“, kilęs iš meno pasaulyje puikiai žinomo sąvokos „new wave“, kuri labiausiai siejama su muzika.

Išsaugota autentiška pastato architektūra 

Atnaujinant projektą buvo siekiama išsaugoti kuo daugiau buvusio pastato autentikos, taip išlaikant jo identitetą. Išsaugoti arkiniai langai, laiptai, turėklai, kurie iki šiol alsuoja čia buvusio viešbučio dvasia. Viduje buvo svarbu išsaugoti autentiškas laiptinės dalis – dekoratyvias medines duris ir laiptus nuo koridorių atskiriančias pertvaras, marmuro dekorą ir žalvarinius turėklus. „Jie suskambo naujai išklojus laiptus juodomis ir baltomis plytelėmis, o sienas nudažius raudonai. Bendrose erdvėse pirmajame aukšte atsirado ryškios spalvos bei plytelėmis dekoruoti baldai, o vienos iš erdvių sienos dekoruojamos drąsaus štricho – juodos linijos – menininko piešiniais“, – pasakoja G. Stabingytė. 

Svarbus vaidmuo teko ir bendrosioms erdvėms. Su Naujamiesčio pulsą jaučiančių dizainerių pagalba perkurtas holas ir bendros erdvės. Jos pritaikytos susitikimams ir bendradarbystei, ir yra atviros kūrybinėms partnerystėms.

Naujamiestis kaip naujas miesto kultūros centras

Šį pastatą 2021 m. įsigijusi nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ sako, kad šis projektas – tai naujos miesto kultūros scena. Naujamiestis buvo pasirinktas kaip naujasis kultūros centras Vilniuje ir idealus taškas, iš kurio galima greitai ir patogiai pasiekti senamiestį, miesto centrą, muziejus, parkus, darželius, svarbias istorines vietas, verslo centrus bei oro uostą, geležinkelių ir autobusų stotis.

Jau dabar neabejojama, kad išskirtinė Naujamiesčio dvasia suburs į „Nu Wave“ naujakurius, kurie norės kurti naują Vilniaus miesto gyvenseną ar būti to dalimi. „Jautėme, kad Naujamiestyje trūko būtent tokios erdvės, kuri leistų kultūrą mylintiems gyventojams, kūrėjams, darbuotojams, verslams įsikurti ir gyventi po vienu stogu. „Nu Wave“ erdves kūrėme taip, kad kiekvienas naujakurys jaustųsi gerai, kad įsigytose patalpose būtų būtent tai, ko jam reikia, norint realizuoti savo planus“, – sako bendrovės „Homa Group“ atstovai. 

Nu Wave dronas
Svarbiu tikslu tapo ne tik atnaujinti pastatą, bet ir išlaikyti buvusio viešbučio dvasią, unikalius architektūrinius sprendimus.

Atkuriant senąjį viešbučio pastatą buvo atliekami remonto darbai, panaudojant šiuolaikiškas statybines medžiagas ir pažangias technologijas. Svarbiu tikslu tapo ne tik atnaujinti pastatą, bet ir išlaikyti buvusio viešbučio dvasią, unikalius architektūrinius sprendimus. „Turėjome ieškoti unikalių sprendimų, kad šiuolaikinės statybos, atliekamo remonto darbai ne sugriautų tai, kas buvo sukurta, bet papildytų ir išryškintų tai, dėl ko žmonės žavėjosi šiuo pastatu. Pavyzdžiui, dėjome visas pastangas, kad išliktų išskirtiniai arkiniai langai, istoriniai laiptai, kuriais vaikščiojo į Vilnių atvykę garbūs miesto svečiai, kultūros atstovai, verslininkai, turistai iš tolimiausių pasaulio šalių. „Nu Wave“ gyventojai išvys daug autentiškų pastato detalių, kurias mums pavyko išsaugoti pritaikius šiuolaikinius remonto technologijų sprendimus“, – sako „Homa Group“ atstovai. 

Pastatas išlaikė savo architektūrinį veidą, kartu priartinant jį prie naujausių technologijų tendencijų. Tam buvo įrengtos pasikalbėjimo sistemos prie pastato išorinių durų su vaizdo ir garso transliavimu į pirkėjo mobilųjį telefoną ar planšetę. Tam, kad būtų galima jomis naudotis, pakanka į mobilųjį telefoną įdiegti pardavėjo pateiktą programinę įrangą, kuri nieko nekainuoja. Skambutis iš lauko yra nukreipiamas į patalpų savininko mobilųjį telefoną, o šis, pasinaudojęs programine įranga, atidaro lauko duris.

Pasiūlė naują investavimo į patalpas koncepciją

Dar vienas „Nu Wave“ išskirtinumas – tai vienas pirmųjų projektų Lietuvoje, kuris siūlo ne tik būstą gyvenimui, bet ir galimybę investuoti. „Nu Wave“ patalpas galima įsigyti kaip investiciją ir jas išnuomoti gyvenimui ar kūrybinei veiklai. Tokia idėja jau sulaukė didžiulio susidomėjimo. Projekto partneris – trumpalaikės nuomos administratorius „Houseys” – jau dabar konsultuoja esamus ir potencialius klientus apie išplanavimą, įrengimą, nuomos pajamas. Taip pat „Houseys” padeda paruošti patalpas bei dokumentus trumpalaikei nuomai, rūpinasi jos administravimu bei priežiūra.

Taigi, tai bus bus bene pirmasis viešbučio apartamentų tipo projektas Vilniuje. Visų norinčių laukia kompaktiškos, modernios ir stilingos, apgyvendinimui bei laiko praleidimui skirtos erdvės, įkurtos puikioje lokacijoje su besiformuojančia bendruomene.

„Nu Wave“ siūlo nuomos principą, kai savininkams patiems nereikės rūpintis nuomos reikalais. Be to, nuomininkai galės naudotis patogia rezervacine sistema, sulauks patarimų, kur aplink apsipirkti, skaniai pavalgyti ar kokiame kultūriniame renginyje galima apsilankyti. 

Savininkui reikia pasirūpinti tik patalpų paruošimu. „Likusi atsakomybių dalis teks nuomos administratoriui. Profesionaliai paruošti ir optimizuoti profiliai pasaulinėse rezervacijų platformose, dinaminė kainodara, reaguojanti į tai, kas bet kurią akimirką vyksta Vilniaus apgyvendinimo rinkoje, efektyvi ir draugiška komunikacija su atvykstančiais svečiais, objektų priežiūra – visa tai siūloma savininkams. Pastarųjų atsakomybė bus tik turto turėjimas. Tinkamas jo administravimas bus perkeltas administratoriaus žinion“, – nurodo „Homa Group“ atstovai.

Nestadartiniai remonto ir apdailos darbų sprendimai

Įmonė „Lakista“ atnaujino fasadą, taip pat atliko vidaus apdailos darbus, tarp kurių buvo plytelių klijavimas bendrose erdvėse, dekoratyvinis lubų ir sienų tinkavimas, laiptų atnaujinimas ir prikėlimas naujam gyvenimui. 

Daugiausia dėmesio reikėjo skirti pastato fasado remontui. Pastatas buvo papildomai apšiltintas, naują šiltinimo sluoksnį tvirtinant prie senojo, tad tam reikėjo rasti nestandartinius sprendimus. Jų reikėjo ir vidaus apdailai. „Kai pradėjome atstatyti laiptų pakopas, pastebėjome, kad skiriasi jų išmatavimai, o senasis pagrindas – labai trapus. Todėl specialiais mišiniais, pritaikytais būtent pakopų atstatymui, suformavome naujas pakopas ir laiptų aikšteles.

Daug laiko atima pasiruošimas darbams tokiuose projektuose, nes dažniausiai pirma reikia išlyginti pagrindus, juos atnaujinti. Tad galima sakyti, kad kone kiekvienam darbui tinkamai atlikti reikėjo ieškoti nestandartinį sprendimų. Tai užtrunka ilgiau nei paprastas projektas. Tačiau turint žinių, pasirengimą ir tinkamas medžiagas – viskas įmanoma“, – pasakoja įmonės „Lakista“ vadovas. 

Saugumą užtikrina modernūs stebėjimo sprendimai

Atnaujintame pastate buvo atlikti vaizdo stebėjimo sistemos atnaujinimo darbai, kuriais pasirūpino UAB „Baltijos saugos grupė“. Įmonė jau daugiau kaip du dešimtmečius Lietuvoje siūlo apsaugos, gaisro, vaizdo stebėjimo sistemų įrengimo ir kitas saugos paslaugas tiek privatiems, tiek verslo klientams. 

Šiame objekte įranga jau buvo pasenusi, todėl buvo sumontuotos 6 naujos vaizdo kameros ir vaizdo įrašymo įrenginys. Vaizdo kamerų vietos parinktos strategiškai tinkamiausiose pastato vietose, kad būtų užtikrintas vaizdas į visas pastato fasado puses ir patekimo taškus.

IMG 0448
Atnaujintame pastate buvo atlikti vaizdo stebėjimo sistemos atnaujinimo darbai, kuriais pasirūpino UAB „Baltijos saugos grupė“.

„Baltijos saugos grupė“ kiekvienam projektui pasiūlo pagal paskirtį ir specifiką geriausiai tinkantį sprendimą. Šį kartą buvo parinkta jau ne kartą išbandyta, geriausios kokybės vaizdo stebėjimo sistema. Ši sistema labiausiai vertinama dėl aukštos raiškos, reguliuojamo ir motorizuoto objektyvo, leidžiančio priartinti vaizdą. Visos kameros yra su antivandaliniu gaubtu. Kameros valdomos prisijungus prie gamintojo programų kompiuteriu arba telefonu, stebint filmuojamą vaizdą realiuoju laiku. 

IMG 0449

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video