Top Baneris

Istorinės aplinkos ir materijos padiktuota

2021 spalio 18 d.
peciulyte paskaita
Paskaitos vizualų autorė Justė Pečiulytė.
Pasidalykite straipsniu

Šį rudenį Architektūros kokybės vystymo asociacija kviečia reflektuoti materiją kaip architektų inspiracijos šaltinį ar jų idėjų įgyvendinimo instrumentą. Nuo 2021 m. rugsėjo pabaigos vyksta nuotolinių paskaitų ciklas „Materija kaip kūrybinis instrumentas architektūroje“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneris – žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt.

Šiomis paskaitomis norime paakinti architektus profesionalus ir jos mylėtojus įdėmiau pažvelgti į materiją, ieškoti atsakymų, kuri medžiaga labiausiai tiktų konkrečiai idėjai įgyvendinti? Kame slypi vienos ar kitos medžiagos stiprybė ir grožis? Kaip galima šias savybes atskleisti, kad mūsų visų aplinka taptų nors truputį empatiškesnė ir turiningesnė? Juk medžiaga – neatsiejama architektūrinės raiškos priemonė, todėl ekonominis (taupumo) kriterijus neturėtų tapti prioritetu. Priešingai, materija gali būti ir galingas įkvėpimo, eksperimentų šaltinis architektų kūryboje. Daugiau apie ciklą skaitykite čia. http://arch-akva.lt/straipsniai/nuotoliniu-paskaitu-ciklas-materija-kaip-kurybinis-instrumentas-architekturoje/


Ciklą sudaro 5 paskaitos: „Lietuvos betono architektūra: kultūrinė vertė ir atnaujinimo iššūkiai“ (arch., hum m. dr. A. Černauskienė), „Medis šiuolaikinės architektūros formų paieškoje“ (arch., VGTU doc., hum. m. dr. A. Gabrėnas), „Istorinės aplinkos ir materijos padiktuota“ (arch. G. Prikockis), „How to choose materials for the benefit of architecture?“ (arch., prof. S. J. Rintala) ir „Architektūrinės detalės ir medžiagos“ (arch., VGTU prof. A. Ambrasas).

Lapkričio mėnesio pradžioje kviečiame į trečią ciklo paskaitą. Veik išimtinai su istorine aplinka ir pastatais dirbantis architektas, paveldosaugos specialistas, KTU doc. Gintaras Prikockis paskaitoje „Istorinės aplinkos ir materijos padiktuota“ pristatys per savo praktiką sukauptą patirtį, dėmesį telkdamas į materijos vaidmenį architekto kūryboje. Paskaitoje bus klausiama, kokias taktikas galima taikyti istorinių statinių rekonstrukcijoje, pradedant esamų medžiagų pažinimų, baigiant naujų parinkimu. Kitas svarbus paskaitos aspektas – gilinimasis, kaip medžiagiškumo sprendimai talkina (ar priešingai – kenkia) įsiterpiant į jau susiformavusį istorinį kontekstą.

Renginys nemokamas. Paskaitoje laukiami visi: tiek architektai profesionalai, tiek kraštovaizdžio ar paveldo specialistai, sociologai, politikai, žmonės, neabejingi savo aplinkai, ateičiai.

DATA: visi besidomintys kviečiami paskaitas žiūrėti nuotoliniu būdu 2021 m. lapkričio 4 d., ketvirtadienį, nuo 11.00 iki 12.30 val. (registracija nuo 10.30 val.).

TRUKMĖ: 2 ak. val.

VIETA: paskaita vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu).

Renginys nemokamas. Registracija būtina: http://arch-akva.lt/straipsniai/paskaitu-ciklo-materija-kaip-kurybinis-instrumentas-architekturoje-3-dalis/

Programa:
10.30-11.00 Registracija ZOOM platformoje;
11.00-12.30 „Istorinės aplinkos ir materijos padiktuota“ (lekt. architektas, paveldosaugos specialistas, KTU doc. Gintaras Prikockis);

12.30-12.45 klausimai/ atsakymai.

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.
Partneris: žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt.
Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Paskaitos vizualų autorė Justė Pečiulytė.

AKVA infor.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video