Top Baneris

Išmanieji namai gali padėti ruoštis Kalėdoms

2014 gruodžio 19 d.
Pasidalykite straipsniu

Kalėdos kvepia ne tik mandarinais, bet ir kone ištisą mėnesį trunkančiais šventiniais rūpesčiais? Kaip išmanieji namai gali palengvinti buitį šiuo džiaugsmingu, tačiau sykiu ir labai nelengvu kalėdiniu, naujametiniu periodu, pasakoja automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro „Jung Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis. Ir linki jei ne šiemet, tai bent jau kitąmet gyventi daugiau komforto teikiančiuose išmaniuosiuose butuose bei namuose.

Palengvins buitį. Obuolių pyrago su plakta grietinėle išmanioji virtuvė kol kas dar neiškeps, nors eksperimentai, kurių metu robotai mėgina ir maistą gaminti, jau vykdomi. Vis dėlto šiek tiek daugiau komforto šeimininkėms išmaniosios virtuvės tikrai suteiks. Įsivaizduokite: rankose – riebalais varvanti silkės uodega arba savo syvus išleidęs tarkuojamas burokas, o už lauko durų – nekantri atžala, jau penkioliktą kartą iš lauko sugrįžtanti į namus? Arba norisi įsijungti daugiau šviesų virš stalviršių, radiją ar paleisti iš čiaupo vandenį? Išmanieji namai už jūsų švaresnius namus bei patogesnę buitį stos mūru: judesio davikliai patys įjungs šviesas virš stalviršių, ant kurių gaminamas maistas – tereiks pajudinti rankas; pakišus rankas po čiaupu tekės vanduo; vos įėjus į virtuvę įsijungs šviesa ir lygiai taip pat išsijungs iš jos pasišalinus, ir etc. O klimato kontrolė pasirūpins, kad gamindami maistą nepasiklystumėte garuose ar neužtrokštumėte nuo karščio bei oro stygiaus. Viskas vyks automatiškai, – beliks susitelkti į virtuvėje kuriamus šedevrus. Beje, daugelį įrenginių bei jų funkcijų namuose galima valdyti ir balsu.

Šiuo metu išmaniosiose virtuvėse jau diegiami ir naujos kartos išmanieji buities prietaisai, kurie geba nukrauti nuo žmogaus pečių dar daugiau rūpesčių. Pvz., šaldytuvai, kurie nuskaito etiketes, mato produktų galiojimo datas ir geba jus ne tik informuoti apie surūgusį pieną, bet ir gali patys susisiekti su parduotuve bei užsakyti visko, ko tik šeimininkui gali pritrūkti. O kuo daugiau energijos liks nuo ruošos darbų, tuo daugiau jos galėsime skirti savo artimiesiems.

Padės taupyti. Kuo mažesnės sąskaitos ir kuo didesnis kalėdinių dovanų biudžetas – viena iš pagrindinių išmaniųjų namų užduočių. „Jei sistema orientuota į taupymą, energijos suvartojimą bei sąskaitas galima sumažinti iki 30-40 procentų“, – teigė R. Skurdenis. Daugiausia sutaupyti leidžia šildymo reguliavimas šaltuoju metų laiku. Galima šildytis keliais režimais – komforto (šilčiau) ir ekonominiu (vėsiau). Taupoma juos kaitaliojant, tai yra patalpos iki malonios temperatūros šildomos tuomet, kai jose yra žmonių, o dieną, kai dirbama ar naktį, kai miegama arba išvykstama per atostogas, išmanieji namai gali šildyti ekonominiu režimu, t. y. palaiko žemesnę temperatūrą.

„Skirtingas šildymo programas galima valdyti ir nuotoliniu būdu, tad, pavyzdžiui, jei matote, kad su visa šeimyna iš svečių grįšite gerokai vėliau nei planavote ar net kitą dieną, telefonu galima atidėti komfortiško šildymo režimo įsijungimo laiką“, – apie išmaniųjų namų funkcijas pasakojo R. Skurdenis.

Oro nepritrūks. Jei vakarėlį rengsite savuose namuose, pačiame jo įkarštyje nereikės rūpintis skubiai praverti langą tam, kad žmonės neperkaistų ar neužsnūstų dėl oro stygiaus.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video