Interjero dizaineriai patarė, kaip išvengti daug kainuojančių klaidų

Interjero dizaineriai patarė, kaip išvengti daug kainuojančių klaidų

namu irengimo klaidos
Unsplash nuotr.

Pastaruosius kelerius metus būsto rinka pasiekė rekordines aukštumas ir pagal pardavimus, ir pagal kainas. Įsigyti poreikius atitinkantį būstą – tik dalis nelengvo galvosūkio. Kitas etapas – būsto remontas ir įrengimas, kuris ne visada greitas ar paprastas. Vienas būdų užtikrinti sklandesnį įrengimo procesą – interjero dizainerių konsultacijos.

Dažniausios naujakurių interjero klaidos

Vieni svarbiausių dalykų projektuojant interjerą – tinkamas darbų planavimas, jų eiliškumas ir nuoseklumas, rašoma pranešime spaudai. Nemaža dalis naujakurių, įrengdami būstą, pirmiausia renkasi spalvų derinius ar interjero detales, o negalvoja apie kokybišką patalpų išplanavimą, kuris atitiktų ergonominius dėsnius ir individualius poreikius.

Žmogus, pirmą kartą kuriantis interjerą, šiems dalykams dažniausiai neskiria reikiamo dėmesio, tad pasitaiko įvairių klaidų, pavyzdžiui: patalpose nepatogu judėti, išsirinkti baldai neproporcingai dideli arba per maži patalpoms, netinkamai suprojektuotas apšvietimas – vienur jo trūksta, kitur – per daug, kištukinių lizdų įrengiama per mažai arba netinkamose vietose, dėl to vėliau reikia naudoti ilgintuvus ir papildomus laidus, kurie interjerui tikrai nesuteikia estetikos ar patogumo pojūčio“, – pagrindines klaidas vardija interjero dizainerė Vilija Sejūnė.

interjero dizaineris
Unsplash nuotr.

Interjero kaip visumos projektavimas

Kitas svarbus aspektas – interjero projektavimas nėra tik pavienių elementų parinkimas. Būtina interjerą matyti kaip visumą, nes atskiri ir iš pažiūros nesusiję interjero sprendimai gali turėti reikšmingos įtakos vienas kitam.

„Formuojant vidines pertvaras, mes jau turime žinoti, koks bus pasirinktas durų tipas, nes, pavyzdžiui, beapvadinės durų staktos turi būti montuojamos kartu su pertvaromis. Potinkinės santechnikos tam tikros dalys turi būti montuojamos sienoje dar prieš apdailą. Kai kurių šių svarbių momentų nepatyrę naujakuriai tiesiog negali žinoti, tad klaidos, o vėliau ir daug kainuojantis jų taisymas beveik neišvengiami“, – sako V. Sejūnė.

„SofiMock Design“ įkūrėja Vaida Mockevičiūtė pritaria, kad naujakuriai, rinkdamiesi baldus ar aksesuarus, juos mato kaip atskiras detales, todėl vėliau tenka spręsti dėl to kylančias problemas.

„Pradėti reikėtų nuo bendros interjero koncepcijos, o tik tolesniuose etapuose rinktis akcentus. Pavyzdžiui, apšvietimą planuoti tik susiderinus baldų planą. Taip pat bendra vizija padės išvengti skirtingos stilistikos maišymo atskirose zonose.“

kaip isirengti buta
Unsplash nuotr.

Dažniausiai užduodami klausimai interjero dizaineriams

Interjero dizainerės sako, kad konsultacijų metu naujakuriams daugiausia kyla techninių ir funkcinių klausimų.

„Dažniausia konsultacijų metu sprendžiame dėl konkrečios patalpos funkcinio išdėstymo ir nagrinėjame su elektra susijusius klausimus. Daugiausia konsultuojamasi dėl vonios kambario, virtuvės, darbo zonų namuose“, – patirtimi dalijasi studijos „Dizaino kampu“ įkūrėja, interjero dizainerė Kotryna Garbaliauskaitė.

Kitas populiarus klausimų segmentas susijęs su vizualiniais sprendimais, pavyzdžiui, kaip suderinti namo ar kambario spalvų gamą. „Naujakuriai prašo padėti išsirinkti konkrečias apdailos medžiagas, baldinių plokščių derinius, šviestuvus, teiraujasi dėl sienų dekoravimo idėjų: kuo galima pakeisti pabodusius tapetus ar lygias dažytas sienas“, – papildo interjero dizainerė V. Sejūnė.

Kaip tinkamai pasiruošti konsultacijai su interjero dizaineriu

Naujakuriai, norėdami kuo efektyviau išnaudoti konsultacijos laiką, turėtų jai tinkamai pasiruošti. Interjero dizainerės vieningai išskiria kelis pasiruošimo punktus: į konsultaciją reikėtų atsinešti išspausdintus brėžinius ir planus, pasirinktų medžiagų pavyzdžius ar spalvų paletes, patikusių interjerų nuotraukų, iš anksto susirašyti konkrečius klausimus.

Interjero dizainerė Kotryna Garbaliauskaitė priduria, kad konsultacija su dizaineriu gali būti itin naudinga ir ankstyvoje projekto stadijoje: „Ankstyvesniame etape galime iki smulkmenų numatyti net ir tolimiausius scenarijus. Pavyzdžiui, kaip nekeičiant elektros taškų ar apšvietimo, mažamečio vaiko kambarį paversti paaugliui skirta erdve.“

Temos: interjero dizainas, Interjero sprendimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai