Top Baneris

Ilgai laukta ZHA „Beeah“ būstinė

2022 balandžio 6 d.
ZHA „Beeah“ būstinėTik SA
Hufton+Crow nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kurdami įmonės „Beeah Group“ būstinę Šardžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, „Zaha Hadid Architects“ įkvėpimo sėmėsi iš banguotų dykumos kopų. Ilgai laukta „Beeah“ būstinė, kurią suprojektavo pati velionė architektė Zaha Hadid, duris atvėrė šių metų kovo 30d. ir papildė Al Sajaa dykumos apylinkes subtilia, bet išraiškinga tūrine kompozija – “tarpusavyje susijungiančiomis kopomis.”

9000 kvadratinių metrų pastatas yra „Beeah Group“ administracinis centras. Pasak Zaha Hadid Architects, pagrindinis dėmesys buvo skiriamas tvarumui, kuris atspindi įmonės darbą. Pastatas maitinamas saulės energija ir atitinka LEED Platinum standarto aukščiausią sertifikatą, suteiktą pagal ekologiškų pastatų sertifikavimo programą.

05 ZHA BEEAH HQ Sharjah UAE ©HuftonCrow
Hufton+Crow nuotr.
„Zaha Hadid Architects“ suprojektuota administracinė būstinė
Hufton+Crow nuotr.

„BEEAH Group” dirba šešiose pagrindinėse pramonės šakose, įskaitant atliekų tvarkymą ir perdirbimą, švarią energiją, konsultacijas aplinkosaugos klausimais, švietimą ir ekologišką transportą. „Zaha Hadid Architects“ suprojektuota administracinė būstinė yra naujausias „BEEAH Group“ pasiekimas, nes ji skatina tvarias ir inovatyvias idėjas tiek Šardžoje, tiek visame pasaulyje. Savo naujoje būstinėje BEAH demonstruoja kaip technologijos gali padidinti tvarumo poveikį ir galiausiai būti pažangių, tvarių ateities miestų sprendimu.

Pastato fasadas dengtas stiklo pluoštu armuotu betonu
Pastato fasadas dengtas stiklo pluoštu armuotu betonu. Hufton+Crow nuotr.

Pastato forma, kuri atspindi aplinkines smėlio kopas, taip pat suprojektuota ir orientuota taip, kad atlaikytų ekstremalias vietines oro sąlygas. Įterptas į Šardžos Al Sajaa dykumos kontekstą, dizainas atkartoja aplinkinį kraštovaizdį, vyraujančių vėjų suformuotas įdubusias smėlio kopas ir kalnagūbrius, kurie susikertant tampa išgaubti. Užtikrinant, kad visose vidinėse erdvėse būtų pakankamai dienos šviesos ir vaizdų, bei tuo pat metu apribojant atšiaurių saulės spindulių veikiamų stiklų skaičių, dviejose pagrindinėse būstinės „kopose“ yra viešieji ir valdymo skyriai kartu su administracine zona, kuri jungiasi per centrinį kiemą – oazę pastate, kuri yra neatsiejama jo natūralaus vėdinimo strategijos dalis.

Stiklo pluoštu armuoto betono plokštės
Hufton+Crow nuotr.

Stiklo pluoštu armuoto betono plokštės išorėje padeda reguliuoti vidinę temperatūrą, kad būtų užtikrintas optimalus komfortas. Vietos vandens valymo įrenginiai filtruoja nuotekas, kad sunaudotų kuo mažiau vandens, o saulės moduliai įkrauna „Tesla“ baterijas, kad patenkintų pastato energijos poreikį kiekvieną dieną ir naktį.

Pagrindinis interjero akcentas yra pastato 15 metrų aukščio kupolinis fojė, sukurtas siekiant pagerinti natūralią vėdinimą ir leisti prasiskverbti natūraliai dienos šviesai. Visos vidinės erdvės taip pat yra tisklingai išdėstytos, kad būtų užtikrinta daug natūralios šviesos ir vaizdas į pro langą.

Darbuotojų patirtis apima bekontakčius kelius, virtualų konsjeržą, išmaniąsias posėdžių sales ir pagalbinę programėlę, kuri automatizuoja kasdienes užduotis. Pastato išmanioji valdymo sistema automatiškai reguliuoja apšvietimą ir temperatūrą, priklausomai nuo užimtumo ir paros laiko. Patalpos taip pat įrengtos nuotolinio ir hibridinio darbo scenarijams su visa reikalinga bendradarbiavimo įranga.

14 ZHA BEEAH HQ Sharjah UAE ©HuftonCrow2222 1
13 ZHA BEEAH HQ Sharjah UAE ©HuftonCrow
Pastate įrengta žiūrovų salė, skirta pristatymams, renginiams ir kitiems didelių žmonių grupių susirinkimams. Hufton+Crow nuotr.

Dar 2013 m. tarptautinio projektavimo konkursą laimėjus Zahai Hadid ir jos “Zaha Hadid Architect” komandai, BEEAH pavedė suprojektuoti savo naują būstinę, kurioje būtų integruotos visos naujos kartos technologijomis, kad būtų pademonstruotas naujas darbo vietų patogumo ir darbuotojų bendradarbiavimo standartas.

ZHA pristatė BEEAH būstinę bendradarbiaudami su tvarumo inžinieriais ir konsultantais Atelier Ten ir Buro Happold, projektų vadovais Matthewsu Southwest, statybos rangovu Al Futtaim Construction ir inžinieriais Al Futtaim Engineering.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video