Top Baneris

Estetiškas natūralaus akmens praktiškumas Visagino alėjoje

2024 vasario 27 d.
Fontanas Visagine
Pasidalykite straipsniu

Miesto viešųjų erdvių kokybė apima ne tik vizualų patrauklumą, bet ir atitikimą poreikiams bei infrastruktūros elementų saugumą. Centrinė jo dalis yra daugiau nei svečių bei vietos gyventojų traukos objektas. Funkcionali erdvė skatina investicijas bei gyventojų verslumą, tampa bendruomenės ir kultūros tradicijų puoselėjimo dalimi. Vystant vidinę plėtrą Visagine, buvo rekonstruota Sedulinos alėjos atkarpa tarp Parko ir Visagino gatvių panaudojant portugališką granitą, tiekiamą „Milsa“ įmonių grupei priklausančio prekės ženklo „Ponas Akmuo“. 

Šiuo projektu Visagino savivaldybės administracija siekė atnaujinti prastos būklės centrinėje miesto dalyje esančią alėją sukuriant estetišką ir patogią aplinką jos naudotojams, įskaitant žmones su negalia. Darbus per 12 mėnesių atliko AB „Panevėžio statybos trestas“. 

Bene reikšmingiausia šio projekto dalis buvo natūralaus akmens gaminių tiekimas. Jie buvo plukdomi konteineriais iš Portugalijos ir į Visaginą pristatomi vilkikais. Pasak „UAB Milsa“ vykdančiojo direktoriaus Mindaugo Verbicko, „Ponas Akmuo“ tai buvo pats didžiausias projektas medžiagų kiekiu. 

Granito tiekimas pradėjo 2022 metais. „Tuo metu buvo nemažai iššūkių dėl karo trūkinėjančių logistikos grandinių bei sumažėjusių natūralaus akmens gaminių tiekimo galimybių. Be to, alternatyvas ribojo ir projekto specifikacijoje numatyti spalvos bei fizikiniai parametrai“, pažymi M. Verbickas. „Portugališkas granitas patenkino lūkesčius. Labai svarbu, kad visi gaminiai buvo vienodo atspalvio“, pabrėžia Rokas Mulevičius, AB „Panevėžio statybos trestas“ komercijos direktorius. 

Alėjoje buvo panaudota virš 10 000 kvadratinių metrų įvairaus dydžio grindinio plokščių ir po 2 kilometrus laiptų pakopų bei bordiūrų. Didelių matmenų (50 x 50 x 200 centimetrų) to pačio akmens luitai alėjoje atlieka suoliukų funkciją, o jo plokštėmis atnaujintas fontanas atrodo išties įspūdingai. 

Portugalai automatizuotomis bei robotizuotomis akmens apdirbimo technologijomis žaliavą galėjo tinkamai paruošti (supjauti tam tikro dydžio bei formos plokštėmis ir apdirbti įvairiais paviršiais). Tikslūs matmenys yra viena svarbiausių charakteristikų dirbant su akmens gaminiais. Pasak R. Mulevičiaus, tai sutaupė darbo resursus ir užtikrino vizualinę kokybę.

Sedulinos aleja
Alėjoje buvo panaudota virš 10 000 kvadratinių metrų įvairaus dydžio grindinio plokščių ir po 2 kilometrus laiptų pakopų bei bordiūrų.

Natūralaus akmuo – tvarus ir patvarus

Sedulinos alėjoje buvo svarbu atkurti poreikius atitinkančią ir estetišką plinką. Jai yra būdingas naudojimo intensyvumas – ta danga kasdien vaikšto žmonės, todėl svarbus ir saugumas. „Granito gaminių pritaikymas yra toliaregiškas ir ilgaamžiškas sprendimas. Be to, tai yra vizualiai patrauklu“, sako Mindaugas. 

Natūralaus akmens gaminių naudojimas viešose erdvėse įkūnija harmoniją su gamta ir architektūra bei istoriniais laikmečio akcentais. Ši medžiaga yra atspari atmosferiniams bei mechaniniams poveikiams ir nereikalauja ypatingos priežiūros. Buvo atlikti ir gaminių atsparumo šalčiui bandymai.

Mindaugas žavisi partnerių iš Portugalijos gamybiniais pajėgumais bei kultūra ir vertina „Ponas Akmuo“ partnerystę su AB „Panevėžio statybos trestas“ tokio masto projekte. Rokas priduria, kad tai yra glaudaus bendradarbiavimo ir „Ponas Akmuo“ požiūrio rezultatas.

Straipsnis paskelbtas žurnale „Statyba ir architektūra“ | 2024 ŽIEMA

ponas akmuo

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video