Top Baneris

Dizainerių meka Milanas ruošiasi dar vienam kultūriniam šuoliui – modernių, šiuolaikinius tvarumo standartus atitinkančių „La Scala” teatro dirbtuvių – muziejaus statyboms

2022 birželio 14 d.
Milano La Scala kultūros centrassTik SA
Projekto autorių vizual.
Pasidalykite straipsniu

“Magnifica Fabbrika” projektu siekiama stumtelėti Milano kultūrinį centrą arčiau periferijos,  siekiant regeneruoti aplinkinius rajonus.

Tebevykstant tarptautinei baldų parodai Milane – Salone del Mobile (iSaloni 2022), šiais metais po pandemijos sutraukusiai daugybę dizaino gerbėjų iš viso pasaulio, buvo paskelbti Milano miesto (City of Milan) ir La Scala teatro fondo (La Scala theatre Foundation) organizuoto tarptautinio konkurso laimėtojai. Jais tapo projektuotojų komanda, vienijanti Madride veikiančių FRPO ir “Walk” bei italų “SD partners” architektus bei inžinierius.

Dinamiško miesto simbolis

Jungtinėms italų ir ispanų pajėgoms bus patikėta projektuoti kultūros ir logistikos kompleksą Milane, kuriame įsikurs „La Scala“ teatro dirbtuvės, sandėliai ir repeticijų patalpos.  Projektas, laimėjęs antrą etapą, kuriame buvo pateikti 59 pasiūlymai, siekia tapti Milano – dinamiško, produktyvaus, nuolat besivystančio didmiesčio atnaujinimo simboliu. Koncepcijos esmė – ekologiški sprendimai, užtikrinantys tinkamą pusiausvyrą tarp technologijų, kultūros ir kraštovaizdžio, tuo pačiu formuojant gyvąjį miesto audinį.

Milano La Scala kultūros centras
Milano La Scala kultūros kompleksas teatro dirbtuvės
Projekto autorių vizual.

Atviras visuomenei

Naujasis objektas numatomas atviras visuomenei, jame bus įrengtas muziejus ir organizuojamos ekskursijos  siekiant pristatyti šlovingą garsiojo teatro praeitį.  Kartu tai bus ir nauja, tikslingai pritaikyta erdvė gamybos, repeticijų ir sandėliavimo funkcinėms zonoms. Šalia tūrinių sprendimų, projektas taip pat apims ir Lambrettos parko plėtrą Lambrate rajone, kuris patenka į „Milanas 2030“ teritorijų valdymo  planą.

la Scala centras
Projekto autorių vizual.

Vyriausybės teritorinė politika, apjungianti miesto plėtros iniciatyvas, siekiant paversti Milaną apylinkių didmiesčiu, numato, kad ši plėtra būtų lydima kultūros įstaigų, tokių kaip „La Scala“ teatras, dalies patalpų perkėlimo į netoliese plytinčius didžiulius žaliuosius plotus ir naujus parkus, tokiu būdu įtakojant likusių, nepakankamai naudojamų ir apleistų teritorijų regeneravimo procesą.

Arčiau teatro pasaulio

Architektai Pablo Oriol ir Fernando Rodriguez (įmonė FRPO), Juan Tur Mc Glone (įmonė WALK) ir Massimo Giuliani, Alessandro Viganò kartu su Beatrice Meroni (SD Partners) yra atsakingi už koncepciją, apimančią 66 450 kv. m statinių ir 97 800 kv. m (97 ha) parko plotą. Projektu siekiama sukurti naują kultūrinį, meninį ir gamybinį centrą, galintį vienoje erdvėje sutelkti visas kūrybos fazes – nuo projektavimo iki gamybos. Kita vertus, projektas siekia pritraukti piliečius arčiau teatro pasaulio, suteikiant jiems galimybę dalyvauti pastatymuose nuo pat jų ištakų. Be to, ši architektūrinė intervencija į Lambrettos parką sukurs rajono gyventojams aplinką, kuria jie galėtų naudotis ir mėgautis laisvalaikiu, apimant ir vadinamojo „Palazzo di Cristallo“ – monumentalaus Milano pramoninės architektūros pavyzdžio, priklausiusio buvusiam „Innocenti“ automobilių gamyklos kompleksui – atkūrimą.

Tvarūs sprendimai

Siekiama sukurti racionalesnę ir tvarią struktūrą, kurioje „La Scala“ teatro gamybos, testavimo ir sandėliavimo procesai bus derinami su itin preciziška erdvine konstrukcija, atitinkančia projekto koncepciją. Ši įspūdinga struktūra bus neutrali aplinkai CO2 emisijos atžvilgiu (Zero Energy Building) ir suformuos naująją „Magnifica Fabbrica“ erdvę. Ji prisidės prie gruntinio vandens valymo ir gamins daugiau energijos, nei sunaudoja, dėka 3600 kW fotovoltinės sistemos ant skaidraus stogo ir masyvios atviro ciklo geoterminės sistemos.

FRPOWALKSD 256 MIL 02 MASTERPLAN
Projekto autorių vizual.

Vandens sodai

Lambrettos parko projektas, savo ruožtu, bus subalansuoto gamtos išteklių naudojimo ir žmogaus sąveikos pavyzdys, kraštovaizdį traktuojant kaip tvarią žaliąją infrastruktūrą, padėsiančią prikelti naujam gyvenimui grandiozinę „Palazzo di Cristallo“ struktūrą, buvusią milijonų pasaulyje gerai žinomų itališkų motorolerių – “lambrettų”, gamybos vieta. Naujoji struktūra bus grindžiama žiedine vandens ciklo koncepcija, apibūdinančią tvarią miesto raidą ir įkvėptą tradicinių Milano žemės ūkio paveldo elementų: kanalų, griovių, pievų, pėsčiųjų takų ir medžių grupių, sukuriančių natūralią aplinką ir visiems prieinamą viešąją erdvę. Dėka natūraliai vandeniu drėkinamų sodų, didžiulė žalioji filtravimo infrastruktūra suteiks naujas edukacines ir juslines patirtis, kuomet vanduo atgauna savo pirminę reikšmę ir formuoja neatsiejamą parko ir gamyklos jungtį.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video