Top Baneris

Dėmesys tvarumui, gamtosaugai – šių dienų tendencijos

2021 gruodžio 22 d.
"BIOK LAB"
Irmanto Gelūno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus rajone, Klevinėje, pastatytos naujosios gamyklos „BIOK LAB“ generalinis rangovas – 2009 m. įkurta bendrovė „Sintervalas“. Pastaruosius metus įmonė aktyviai plėtoja savo veiklą ir siekia tapti tarptautine organizacija. Atitiktis tarptautiniams standartams, pažangiausios statybinės technikos naudojimas, moderniausių inžinerinių sprendimų taikymas, socialinė atsakomybė, tvarumas, darni statyba – pagrindiniai bendrovės veiklos principai. Bendrovės direktoriaus Daliaus Satkūno teigimu, „BIOK LAB“ gamyklos statyba buvo rimtas, sėkmingai įveiktas iššūkis.

Aukščiausi aplinkosaugos reikalavimai

„Sintervalo“ direktorius D. Satkūnas džiaugiasi, kad jų bendrovė „BIOK LAB“ gamyklos projekte kaip generalinė rangovė dalyvavo nuo projektavimo pradžios iki pat statybos pabaigos. „Sintervalo“ antrinė, inžinerinius tinklus įrengianti įmonė „Sinoras“ svariai prisidėjo prie šio projekto energijos taupymo ir kitų tvarių sprendinių įgyvendinimo. Pasak
D. Satkūno, šio projekto išskirtinumas – aukšti reikalavimai energijos taupymui ir tvarumui, glaudžios statybos darbų sąsajos su gamyboje naudojamomis technologijomis.

„BIOK LAB“ gamykla, suplanuota pagal aukščiausius projektavimo ir aplinkosaugos reikalavimus, tapo viena iš nedaugelio šalies gamyklų, turinčių A++ klasės sertifikatą. Pastatas išsiskiria išmaniomis inžinerinėmis ir technologinėmis sistemomis, projekte buvo numatyta surinkti perteklinę šilumą ir ją vėl panaudoti gamybos procesuose, didelis dėmesys skirtas pastato sandarumui ir konstrukcinėms detalėms. Pastatas turi vidinį kiemą su medžiais, landšafto elementais ir lietaus vandens surinkimo sistema. Antrame jo aukšte – administracinės patalpos, laboratorijos, o pirmame – gamybinės ir sandėliavimo patalpos.

Sudėtingi techniniai reikalavimai

„Sintervalo“ direktorius D. Satkūnas pasakoja, kad sprendžiant įvairius klausimus teko daug bendrauti su užsakovais, kurių noras turėti modernią, aplinkai draugišką gamyklą matėsi nuo pat pradžių.

„Daug ką pasako ir tas faktas, kad vidiniame gamyklos kiemelyje medis buvo pasodintas dar statybų pradžioje – visos statybos vyko aplink jį. Tai puikus šio statinio užsakovų ir statytojų dėmesio gamtai įrodymas“, – prisimena D. Satkūnas.

Statant „BIOK LAB“ teko įgyvendinti ne tik daug sprendinių, kurių tikslas – sumažinti poveikį klimato kaitai, bet ir spręsti gana specifines užduotis, susijusias su sudėtingais techniniais reikalavimais laboratorijoms, gamybinėms patalpoms. Gamyba ir tyrimai turi vykti itin švariose patalpose, tad dideli reikalavimai buvo keliami ventiliacijai, paviršių švarumui ir kt.

D. Satkūnas prisimena, kad vystant projektą pakilo statybinių medžiagų kainos, ėmė trūkti kai kurių medžiagų (gelžbetonio, izoliacinių medžiagų), tačiau vystydamas projektą „Sintervalas“ visa, kas reikalinga, stengėsi supirkti iš anksto, tad situacija buvo suvaldyta.

Kasdienė patirtis

D. Satkūnas atskleidžia, kad dėmesys tvarumui, gamtosaugai, energijos taupumo tendencijos, saulės energijos ir kitų atsinaujinančių šaltinių panaudojimas šiuo metu akcentuojamas daugelyje projektų, kuriuos įgyvendino aukščiausios darbų kokybės siekiantis „Sintervalas“, turintis kvalifikuotų, didelę patirtį sukaupusių darbuotojų, perspektyvių savo darbą išmanančių specialistų komandą. Statybos darbai atliekami įvertinus galimą poveikį gamtai, naudojama moderniausia statybinė technika, gamtai palankiausios statybinės medžiagos.

„Gyvenimas juda į priekį ir mes judame kartu su juo“, – sako „Sintervalo“ direktorius
D. Satkūnas.

Sintervalas

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video