Top Baneris

Atgręžti miestą į upę, susilieti su reljefu

2022 balandžio 25 d.
Nemuno salos baseinasTik SA
Pasidalykite straipsniu

Šiuo metu Kauno Nemuno saloje statomame Daugiafunkciniame vandens sporto centre atliekami paskutiniai apdailos darbai ir pastatas neužilgo atvers duris pirmiesiems lankytojams. Kokie jo estetiniai ir funkciniai sprendimai, ko gali tikėtis kauniečiai vandens sporto ir pramogų mėgėjai bei profesionalai?

„Daugiafunkcis vandens centras išorėje susilies su Nemuno salos reljefu. Ant pieva apželdinto jo stogo bus galima vaikščioti – pasakoja Aurimas Ramanauskas, „E. Miliūno studijos“  architektas. – Pastato koncepciją ir architektūrinę jo išraišką padiktavo salos urbanistinis kontekstas: sala yra žalia, joje vystomas parkas. Todėl siekiama išsaugoti jos kraštovaizdį, vietovės charakterį,  kuris atsiskleis žvelgiant nuo Karaliaus Mindaugo prospekto į salą. Tai parko statinys, nekartojantis gretimai esančių pastatų formų, o priešingai, išnaudojant reljefą, jo stogas tampa penktuoju fasadu – saulėtų pievų mišiniu želdintu stogu“.

Siekiant architektūrinio ansambliškumo su „Žalgirio“ arenos pastatu ir kartu sprendžiant galimybę nedidinti pastato tūrio ir silueto, architektams ir konstruktoriams teko gerokai padirbėti ties laikančiosiomis stogo konstrukcijomis. „Virš sportinio 50 m baseino zonos, ant stogo suprojektuotos kombinuotos metalo-betono laikančiosios sijos“ – iššūkiais dalinasi architektas.

Architektų siekis buvo sukurti  „atviro pastato“ emociją, prisidedančią prie Kauno vizijos – „atgręžti miestą į upę“.  Žvelgiant nuo miesto centro pusės, pastatas visiškai susilies su salos gamtiniu reljefu ir bus beveik nepastebimas. Visa pastato orientacija – į pietinę pusę, į Nemuno upę. Stiklo vitrinų fasadai suteiks betarpiškumo tarp renginių ir gamtos.

Didžiuliame 1 aukšto sporto centro plote architektai suformavo tris pagrindines funkcines zonas:

  • Pagrindinis 50 m ilgio 10 takelių baseinas, atitinkantis tarptautinės plaukimo federacijos FINA reikalavimus su stacionariomis tribūnomis žiūrovams ir 25 m ilgio baseinas vaikams – 2600 kv. m
  • SPA –nuo kitų erdvių nepriklausomai funkcionuojanti pirčių zona su restoranu ir kavine, talpinsianti ne mažiau 300 lankytojų – 2800 kv.m.
  • Sporto klubas – 1700 kv. m

Šalia šių pagrindinių zonų yra persirengimo, aptarnaujančios, lankytojų-žiūrovų,  techninės patalpos.

Daugiafunkcinis vandesn sporto centras numatytas kaip esamų Kauno miesto pramogų ir sporto rūmų „Žalgirio” arenos, Karaliaus Mindaugo pr. 50, rekonstrukcija, arenos išplėtimas. Projektuojamas tūris blokuojamas prie arenos vakarinėje jos pusėje, tarp jų suplanuota jungtis. Pagrindinis patekimas ir privažiavimas formuojamas iš pietinės pusės, nuo Nemuno krantinės. Erdvėje tarp „Žalgirio” arenos ir daugiafunkcinio vandens sporto centro numatytas pasažas, jungiantis arenos aikštę su vandens centro pagrindinio įėjimo erdve.

Stogo dalis, esanti prie arenos, yra labiau iškelta. Ji akcentuoja pasažą, kuris tarnauja ne tik kaip funkcinis ryšys, bet ir estetinis – kultūrinis elementas, su puikiu vaizdu į Nemuną bei galimybe patekti į renginius vandens sporto centro erdvėse, „Žalgirio“ arenoje bei Nemuno krantinėje.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video