Top Baneris

Architektų rūmai pradėjo mokymų ciklą apie priedangų projektavimą ir įrengimą

2024 balandžio 15 d.
63bd22bac93e120230110zged342
Ž. Gedvilos/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su panašių patalpų įrengimo praktika Ukrainoje, Suomijoje ir kitose valstybėse.

„Lietuvos architektų rūmų suburta darbo grupė parengė rekomendacijas dėl priedangų (padidinto saugumo patalpų) įrengimo įvairios paskirties pastatuose. Sausį pristatėme nemokamai viešai platinamą leidinį, kuriame išdėstytas veiksmų planas, apie ką iš anksto turėtų pagalvoti visi Lietuvos piliečiai ir organizacijos. Dabar darbo grupės nariai pradeda mokymų ciklą, kuris pirmiausia orientuotas profesionalams – projektuotojams, konstruktoriams, inžinieriams, įvairius statinius valdančioms ir prižiūrinčioms organizacijoms“, – sakė darbo grupės narys ir mokymus vedęs architektas T. Mazūras.

Lietuvos architektų rūmų darbo grupės paruošė rekomendacijas elektroniniu formatu, taip pat pasiekiamos ir mokymuose naudojamos skaidrės. Visuomenės atstovams dalyvavimas nuotoliniuose mokymuose yra nemokamas, o architektams, norintiems gauti atitinkamą kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimą, taikomas simbolinis mokestis, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos architektų rūmų pirmininkas Algimantas Pliučas pažymėjo: „Lietuvos architektų rūmų darbo grupė rekomendacijas priedangoms vertina kaip savo indėlį į valstybės saugumo didinimą. Todėl kviečiame nemokamai naudotis atvirais šaltiniais, jais dalytis savo organizacijose, vietos bendruomenėse, su giminaičiais. Dalis pirmųjų kursų dalyvių įsipareigojo ir asmeniškai įsitraukti į tolesnius edukacijos etapus, todėl sudalyvauti mokymuose visoje Lietuvoje netrukus taps gerokai lengviau.“

Mokymus planuojama tęsti ir pritaikyti įvairioms visuomenės grupėms. Po profesionalių architektų, konstruktorių ir inžinierių daugiau dėmesio sulauks specializuotos atskirų patalpų savininkų grupės – daugiabučių namų gyventojų bendrijos, daugiabučius namus prižiūrinčios įmonės, viešojo sektoriaus įstaigos ir organizacijos, NT plėtra ir renovacija užsiimančios įmonės.

Rekomendacijos ir mokymai ruošti turint omeny labai skirtingą padidinto saugumo patalpų specifiką skirtinguose pastatuose. Buvo įvertinti ir detaliai nagrinėjami priedangų skirtumai individualiame name, daugiabutyje, jo rūsyje, administraciniame pastate, požeminėje stovėjimo aikštelėje, kito tipo patalpose. Taip pat nagrinėjami ir tokie atvejai, kai tokia patalpa nėra paruošta – kaip ir ką reikėtų daryti, jeigu pavojaus momentu tokių patalpų nėra arba į jas neįmanoma patekti.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video