Top Baneris

Žaidimų kūrėjų biure  – virtualūs skrydžio ir kosmoso atspindžiai

2021 rugsėjo 14 d.
estoty vilnius zaidimu biuras architekturos studija plazmaTik SA
„Estoty Vilnius“‎‎ biuras (Architektūros studija „Plazma“)‎‎, Leono Garbačausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Virtualioje fantazijoje nardanti kūryba – tokia „Estoty Vilnius“ darbuotojų veiklos kasdienybė. Mobiliųjų žaidimų kūrėjus būtų sunku įsivaizduoti įspraustus į tradicinę biuro erdvę. Todėl architektų sumanymas kuriant biuro interjerą perteikti didesnį polėkį, panaudoti kosmoso, skrydžio motyvus atrodo visiškai natūralus ir pagrįstas.

Interjero autoriai – architektai Gytis Vaitkevičius, Skirmantė Kubiliūtė-Deniušienė, Evelina Talandzevičienė (Architektūros studija „Plazma“)

Be suvaržymų

Architektūros studijai „Plazma“ skirta užduotis – suprojektuoti išskirtinį, įsimenantį „Estoty Vilnius“ biuro interjerą ir sukurti jaukią, kuo patogesnę aplinką įmonės darbuotojams. Naujoji biuro aplinka turėjo juos ne tik maloniai nuteikti darbui, bet ir skatinti kūrybiškai naudoti biuro patalpas poilsiui.

Architektas G. Vaitkevičius pažymi, kad šįkart jų kūrybinei grupei neteko jaustis suvaržytai tradicinio reprezentatyvumo kriterijaus – užsakovo veiklos sritis labai jaunatviška ir novatoriška, todėl buvo galima drąsiai naudoti spalvas, derinti įvairias faktūras ir medžiagas. Architektai pasirinko laisvesnius, netipinius biuro sprendinius: pritaikė kiek kitokias kilimines dangas, juodas klijuojamas akustines lubas, paliko atviras inžinerines sistemas. Panaudojus nestandartines apšvietimo schemas, buvo atsisakyta tradicinio linijinio darbo vietų apšvietimo. Skirtingose biuro erdvėse reikiamos nuotaikos kuriamos tiesioginės ir atspindėtos šviesos variacijomis.

Žaidimų kūrėjų biuras Estoty Vilnius architektu studija plazma

Žaidimų kūrėjų biuras Estoty Vilnius architektu studija plazma
Interjerą papildo „Estoty Vilnius“ grafikos dizainerių darbai su įmonės kuriamų mobiliųjų žaidimų personažais.

Atskleistas erdvės polėkis

Biure buvo įrengtos ne tik ergonomiškos darbo ir posėdžių erdvės, bet ir bendravimo, pramogų zonos. Jame suprojektuotas vaizdo žaidimų kambarys su virtualiosios realybės įranga, profesionali nedidelė kino ir sporto salė, poilsio zona su minkštaisiais baldais. Visaverčiams maisto gaminimo ir valgymo poreikiams tenkinti sukurta erdvi virtuvė, bistro tipo kavos ir užkandžių taškas. Virtuvės erdvė, sustūmus mobiliąją pertvarą, susijungia su bendriems įmonės renginiams skirta erdvia holo zona.

Architektė S. Kubiliūtė-Deniušienė pasakoja, kad interjero vienijančius motyvus įkvėpė erdvės pojūtis viršutiniame administracinio pastato aukšte, kurio visame plote įsikūręs „Estoty Vilnius“ biuras. Svaigi panorama, atsiverianti į apačioje plytintį žalią Vilnių, suteikia erdvės ir polėkio jausmą, koreliuojantį su „Estoty Vilnius“ logotipe pavaizduota raketa. Interjero kūrėjai, nusprendę pasitelkti skrydžio, aukščio, kosmoso motyvus, pritaikė juos visame biuro interjere.

Ypač raiškiai motyvai išreikšti biuro viduryje esančioje įėjimo ir holo-svetainės zonoje. Jai parinkta simetriška kompozicija, kurią papildo aptakių formų baldai ir apvalūs kilimai, o centriniai akcentai – erdvinės konstrukcijos iš virvės ir grafinis sienų dekoras su kitų planetų kanjonų motyvais.

Interjerą papildo „Estoty Vilnius“ grafikos dizainerių darbai su įmonės kuriamų mobiliųjų žaidimų personažais. Numatyta, kad ateityje skirtingas biuro erdves papuoš dar daugiau jų darbų.

Žaidimų kūrėjų biuras Estoty Vilnius architektu studija plazma

Žaidimų kūrėjų biuras Estoty Vilnius architektu studija plazma
Leono Garbačausko nuotr.

Drąsi įvairovė

Įmonės veiklos sritis – mobiliųjų žaidimų kūrimas – architektus skatino interjere siekti įdomumo ir įvairovės, todėl buvo panaudota nemažai skirtingų apdailos medžiagų ir faktūrų: kiaurymėtos molio plytos, ąžuolo medienos plokštės, stiklo vitrinos, reljefinės plytelės, primenančios raku keramikos technologiją, struktūrinis tinkas, lietas akmuo.

Grindims pritaikytos skirtingų tipų dangos: persiliejančio efekto segmentinė ir aukšto plauko minkštoji kiliminė ruloninė danga, tonuota segmentinė natūralios prigimties kamštinė danga, pasižyminti ne tik jaukia tekstūra, bet ir puikiomis eksploatacinėmis bei akustinėmis savybėmis, didelio formato keraminės plytelės.

Interjero kūrėjai tikina, kad įrengdami biurą nesistengė parinkti konkrečių prekės ženklų. Pagrindinis jų tikslas – sukurti patogią ir kokybišką aplinką biuro darbuotojams. Objekte netrūksta pritaikytų inovatyvių šiuolaikinių technologijų. Siekiant sukurti kokybiškas, autentiškas audiovizualines patirtis, visame biure suprojektuotos bei integruotos aukštos klasės garso ir vaizdo sistemos.

Įdiegta išmaniųjų namų sistema leido patogiai valdyti garso ir vaizdo sistemas, apšvietimą, kurti scenarijus. Patogiam darbo planavimui pasitelkta pažangi salių rezervavimo sistema.

Žaidimų kūrėjų biuras Estoty Vilnius architektu studija plazma

Žaidimų kūrėjų biuras Estoty Vilnius architektu studija plazma

Sprendimai:

narbutas

„Estoty“ biure UAB „Narbutas Lietuva“ pasirūpino visų darbuotojų ergonomiškomis darbo vietomis. Naudoti „Narbutas“ gamykloje Ukmergėje pagaminti MOTION kolekcijos reguliuojamo aukščio stalai, kurie suteikia darbuotojams galimybę išlikti aktyviems darbo metu. Vos vieno mygtuko paspaudimu jie gali keisti darbo poziciją iš sėdimos į stovimą ir taip pasirūpinti savo taisyklinga laikysena.

Kork logo

Nepelnytai primiršta kamštinė danga naujai atgyja šiuolaikiniuose interjeruose. Kuriant „Estoty Vilnius“ biuro interjerą, buvo nuspręsta įvairių atspalvių kamštinę dangą panaudoti dvejopai paskirčiai  - valgomosios zonos grindims ir stalviršiams. Skaityti daugiau >

 

handshake PARTNERIO TURINYS

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2021 rugpjūtis-rugsėjis

Norite žurnalo tiesiai į namus ar biurą?

Prenumeruokite metams vos už 27 eurus!


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video