Vebinarai

Vebinarai

eksterjero medziagos 02 21 1600 x 400 px 1280 x 720 px 1

Pastato medžiagos ir apdaila, keičianti architektūros veidą

Tęsiame SA.lt organizuojamus vebinarus, šį kartą kviesdami specialistus atnaujinti žinias apie šiuo metu vyraujančias tendencijas ir ateities perspektyvas. Renginys, kuris bus transliuojamas internetu 2025 m. vasario 21 d. (penktadienį), bus aktualus ir privačių namų savininkams, svarstantiems apie medžiagas ir apdailą bei verslams, siekiantiems pritraukti klientų dėmesį.

Vebinaro temos:

Išsamiau

Registruotis
Copy of medine statyba 11 08 1280 x 720 px 1

Architektūros eksterjero koncepcija ir įgyvendinimo technologijos

Pastato eksterjeras yra neatsiejama architektūrinės koncepcijos dalis, nulemianti ir paties tūrio, kompozicijos formavimą. Kartu su naujųjų technologijų integracija ir originalia apšvietimo kompozicija galima pasiekti įspūdingą rezultatą. Būtent apie šias galimybes kalbėsime 2025 m. vasario 7 d. (penktadienį) vebinare.

Vebinaro temos:

Išsamiau

Registruotis
stogu v. 01 24 1280 x 720

Nestandartinis stogas: erdvė kūrybai ir technologijoms

Stogas – būtina bet kurio statinio dalis, turinti didelį potencialą. Stogas tampa 5-uoju fasadu, dar viena erdve arba skulptūriniu elementu pastato architektūrai. Natūralu, kad stogų įvairovė ir galimybės kelia klausimus ir diskusijas: kaip suprojektuoti modernų stogą, kaip įgyvendinti nestandartinius projektus, kas užtikrina stogo tvarumą? Pabandysime su specialistais į juos atsakyti 2025 m. sausio 24 d. (penktadienį) vyksiančiame nemokamame vebinare.

Vebinaro temos:

Išsamiau

Registruotis
11 22

Medinė architektūra – pavyzdys Lietuvai

Kviečiame į nemokamą vebinarą, kurio tikslas – pristatant sėkmingą medinės architektūros praktiką paskatinti vystytojus, rangovus, užsakovus bei pačius architektus drąsiau žvelgti į medinės statybos potencialą ir galimybes vystyti tokius projektus ir Lietuvoje. . Vebinare kviesime stebėti realius objektus, jų estetinę išraišką, kokybę ir inžinerinį sumanumą. Tvarių idėjų vedini projektai sulaukia daugiau dėmesio ir finansavimo, o sertifikuoti statiniai didina bendrą kokybę, patrauklumą ir paklausą.

Vebinaras apie medinę architektūrą subalansuotas:

Architektams

Verslo subjektams

Vebinaro temos:

Išsamiau

Registruotis
visuomeninis interjeras 10 11 1600 x 400 px 1920 x 1080

Kaip sukurti įdomų ir jaukų visuomeninį interjerą?

2024 10 11 09:30–12 val. ZOOM

Žmogaus savijauta leidžiant daugiau viešuosiuose pastatuose, pavyzdžiui, biure, itin priklauso nuo įrengimo. Viešosios paskirties interjerai, deja, yra kiek labiau „praleidžiami“ pro akis, kadangi visuomeniniai, komerciniai interjerai dažnai turi tam tikras taisykles, gaires ir reikalavimus, kuriuose lieka mažiau erdvės kūrybai. Padėsime spręsti šias problemas kartu su architektais ir interjero dizaineriais.

namo vebinarui

Privataus namo modernizavimas ‎‎

2024 06 21 9:30–12 val.

Griauti ar atnaujinti – to dažnas savęs klausia senos statybos namo savininkas ir žmonės, paveldėję tėvų ar senelių namus. Specialistai, susirinkę į birželio pabaigoje SA.lt organizuotą vebinarą apie privačių namų modernizaciją, pabrėžė, kad vis dažniau kalbėsime ne tik apie daugiabučių renovaciją, bet ir individualių vienbučių-dvibučių atnaujinimą. Poreikis akivaizdus: Lietuvoje vienbučių namų yra apie 406 tūkst., didžioji dalis statyti po 1946 m. ir vėliau. Tai energiškai neefektyvūs, dažnai net neapšiltinti pastatai, kurių gyventojai ne tik išleidžia daug bandydami sušildyti tokį pastatą, bet ir dažnai susiduria su prastu mikroklimatu ir pasenusiais sprendimais. Ką daryti tokių namų savininkams, kokį planą paruošti ir kam didžiausia tikimybė gauti iki 14,5 tūkst. eurų valstybės paramą, vebinare atsakė specialistai.

Screenshot 2024 09 14 at 17.13.40

Triname ribą tarp lauko ir vidaus

2024 05 17  9:30–12 val.

Vebinare „Triname ribą tarp vidaus ir lauko“ pranešėjai analizavo, kaip sukurti dermę tarp interjero erdvių ir pastatą supančios aplinkos. Prasidėjus vasaros sezonui, kai daugelis veiklų persikelia už keturių sienų ribų, ši tematika – ypač aktuali. Architektai ir vystytojai pastebi, kad riba tarp vidaus ir lauko erdvių po truputį nyksta, o tam įtakos turi vis labiau populiarėjantys balkonai ir terasos, taip pat į eksterjerą darniai įsiliejančios papildomos erdvės. Individualiuose namuose jie jau tapo nebe privalumu, bet būtinybe, o komercinės paskirties pastatams balkonas ar terasa sukuria pridėtinę vertę. Tiesa, būtina žinoti tam tikras subtilybes, ką daryti, kad tos papildomos erdvės džiugintų ir mums tarnautų kuo ilgiau, būtų kuo funkcionalesnės.

Screenshot 2024 09 14 at 17.16.43

Tvarumas viešosiose erdvėse: kaip idėjas paversti realybe?

2024 03 01  10–12 val. 

Kas sieja prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelę, pelkę, judrią sankryžą strateginėje vietoje, tankią girią ir miesto aikštę? Nors dalis išvardytų erdvių yra natūralaus pobūdžio, o likusios – žmogaus sukurtos, kiekviena turi individualų mikroklimatą. Mikroklimatas – tai nedidelėje teritorijoje vyraujančios specifinės, aplinkos sąlygų formuojamos klimato kondicijos. Nors ir mažo ploto, mikroklimatinės zonos turi didžiulę reikšmę lokaliame kontekste. Sudarkius, išderinus mikroklimatą gali tekti susidurti su kylančia temperatūra, sausromis ar nesuvaldomomis liūtimis. Kiekviena žmogaus intervencija į natūralią aplinką turi teigiamą ar neigiamą įtaką vietos mikroklimatui – tad imantis naujųjų viešųjų erdvių projektavimo, kelių tiesimo darbų, gyvenamųjų kvartalų įgyvendinimo ar net miesto parkų įrengimo, būtina pasverti sprendinius ne vien finansinės ar estetinės naudos šviesoje, bet ir sąžiningai įvertinti jų įtaką bendram vietovės mikroklimatui.

Screenshot 2024 09 14 at 17.03.40

Patalpų akustikos užduoties formavimas

2024 06 14 09:30–12 val.

Vebinare „Patalpų akustika: užduoties formavimas“ nagrinėtos temos: ką reikia žinoti prieš planuojant akustikos projekto sprendimus, kokie akustikos projektavimo iššūkiai laukia rangovų ir gyventojų, analizuota komercinių bei visuomeninių pastatų akustikos specifika bei kiti aktualūs klausimai.

Architektas Marius Mateika, skaitęs pranešimą tema „Akustikos svarba, vertė ir ateitis“, pasidalijo, kad profesionalai garsą vertina kaip daugiau nei 30-ies skirtingų parametrų rinkinį.

UAB „Akustika plius“ bendraturtis, akustikas Viktoras Mekas pranešime „Akustinis komfortas ir techninės užduoties svarba“ aktualizavo pastarųjų 5-erių metų akustikos tendenciją, kad darbuotojai labai smarkiai spaudžia tiek darbdavius, tiek vystytojus atsižvelgti į garso izoliaciją.

UAB „Akustinių tyrimų centras“ Fizikinių veiksnių tyrimų laboratorijos vadovas Andrius Oskominas pristatė pranešimą tema „Pastatų garso kokybės nustatymas ir dažniausios erdvių projektavimo klaidos“.

„Exterus“ interjero apdailos medžiagų projektų vadovė Kristina Denisovaitė prezentacijos metu „Akustinės medžiagos sienoms ir luboms“ apžvelgė 5 akustinių medžiagų kategorijas ir nagrinėjo, kuri kokiais atvejais yra tinkamiausia.

„Knauf“ rinkodaros vadovė Vilda Bojarūnė prezentacijos metu „Garso izoliacijos produktai“ kalbėjo apie tipines situacijas, pasitaikančias kone kasdien, bei būdus jas spręsti.

kvartaline renovacija 1600 x 400 px 1920 x 1080

Kvartalinė renovacija ir gyventojams, ir miestui

2024 09 20 9:30–12:00 ZOOM

Šiuo metu Lietuvoje atnaujinama maždaug po 400–500 daugiabučių per metus. Šis lėtas tempas neįkvepia gyventojų, dalis jų nebeturi vilties sulaukti patogesnio, šiltesnio gyvenimo. Pavienių namų atnaujinimas iš principo neatitinka holistinės plėtros vizijos, kurią diktuoja Žaliasis kursas. Reikia renovacijos, kuri ne tik būtų optimalesnė, bet ir apimtų gyventojams skirtą infrastruktūrą, jaukintų aplinką šalia daugiabučių. Kvartalinė renovacija – sprendimas, kuris išjudintų iš sąstingio. Nemokamame SA.lt organizuojamame vebinare išgirsite apie kvartalinės renovacijos galimybes bei finansavimą, kaip ją sėkmingai vykdyti bei išgirsite apie sprendimus, kaip tvariau atnaujinti objektus.

kvartaline renovacija 1600 x 400 px 1920 x 1080 px 1

Istorinių pastatų modernizavimas

2024 09 27 09:30–12 val. ZOOM

Lietuva pasižymi dideliu istoriniu užstatymu, kuriam išsaugoti, priežiūrėti ir atnaujinti tenka skirti nemažai dėmesio ir finansavimo. Tai svarbu ne tik pavienių pastatų atveju, norint kokybiškai išsaugoti senąją architektūrą bei pritaikyti ją šiuolaikiniams poreikiams, bet ir istorinės aplinkos kontekste, kuomet renovuojami pastatai tampa svarbiu vietinio vizualinio identiteto elementu. Kokios įstatymų ir reglamentų bazės trukdo ir kaip būtų galima supaprastinti šiuos procesus  neprarandant paveldo atnaujinimo kokybės, bet ir suteikti tam daugiau pagreičio? Kokią vertę turi ir kokiomis priemonėmis atnaujinama senoji statyba, restauruojamas ir rekonstruojamas paveldas? Į šiuos klausimus atsakys ekspertai nemokamame SA.lt organizuojamame vebinare.