Dėl savo lengvumo, tvirtumo, natūralumo ir estetinių bei šilumos išlaikymo savybių, medis atsikovoja savo poziciją statybų rinkoje. Šiandien moderni architektūra integruoja ne tik inovatyvias medines pastatų konstrukcijas, bet ir kitus esminius, iš medienos pagamintus pastato elementus.
Labiausiai statybų sektoriuje vertinamos medžiagų savybės – ilgaamžiškumas, tvirtumas, tvarumas ir energijos taupymas, kartu su maksimaliu komfortu ir išskirtinu moderniu dizainu. Būtent tai siūlo medinių langų ir durų gamintoja – bendrovė „Megrame medis“, pristatanti unikalią naujieną – medinius aliuminiu kaustytus langus MIRA.
Anksčiau natūrali mediena buvo gan dažnas pasirinkimas labiau išskirtiniuose architektūriniuose ir interjero sprendimuose, šiandien ji tampa populiari daugelyje statinių. Prie jos malonu prisiliesti, ji – aplinkai draugiška, universali, kurianti sveiką patalpų klimatą medžiaga, kuri tuo pat metu pasižymi puikiomis akustinėmis ir šiluminę energiją taupančiomis savybėmis. Pasitelkus naujausias gamybos technologijas „Megrame medis“ sukūrė medžio-aliuminio langų sistemą MIRA, atitinkančią net ir sudėtingiausių šiuolaikinių pastatų reikalavimus.
„Medinis langas MIRA yra naujausias mūsų gaminys ir neabejotina naujiena rinkoje. Kurdami MIRA langą siekėme pagaminti gaminį, kuris išlaikytų tradicines mediniam langui būdingas savybes, pasižymėtų itin aukštais technologiniais parametrais ir būtų išskirtinis savo dizainu, todėl lengvai pritaikomas šiuolaikiniuose statiniuose“, – pasakoja Donatas Balsiukas, „Megrame medis“ direktorius.
MIRA sistemoje pavyko harmoningai suderinti modernaus dizaino ir saugumo sprendimus. Gaminyje pritaikyta siaura ir žemesnė lango rėmo konstrukcija, kurios dėka išgautas didesnis lango plotas stiklinimui, o tai garantuoja maksimalų šviesos patekimą į patalpas.
Kaip vieną svarbiausių gaminyje pritaikytų technologinių sprendimų, D. Balsiukas išskiria nematoma tapusią varstomą lango dalį. „MIRA medinio lango profilis sukurtas taip, kad jis vizualiai atrodytų siauras ir plokščias, o iš išorės nebūtų galima atskirti, kuri lango dalis yra vitrininė, o kuri varstoma. Tokius langus pritaikant šiuolaikiniam pastatui, dėl minėtos jų konstrukcijos, gali būti sukuriamas modernaus minimalizmo įspūdis, bet nemažinamos pastato saugumo ypatybės“, – teigia ekspertas.
Pažymėtina, kad naujasis medinis langas iš išorinės pusės yra kaustomas aliuminiu – universalia „GUTMANN” vokiška aliuminio sistema. Aliuminis kaip šiuolaikinis aukštos technologijos produktas yra itin atsparus išorės poveikiui, bet gana lengvas, todėl neapkraunantis varstomų lango dalių papildomu svoriu. Aliuminiu kaustyti mediniai langai yra ilgaamžiai, nereikalauja ypatingos priežiūros, gerai apsaugo medieną nuo žalingo aplinkos poveikio – vėjo, šalčio, lietaus bei ultravioletinių spindulių. Be to, plati aliuminio dažymo spalvų paletė ir įvairūs tekstūriniai padengimai mediniams MIRA langams suteikia dar daugiau modernumo ir užtikrina, kad jie bus pritaikomi pagal kiekvieno kliento poreikius.
Daugiau šilumos ir sandarumo
Naujieji A++ klasės mediniai langai išsiskiria ne tik inovatyviais dizaino sprendimais, bet ir aukštesnėmis techninėmis savybėmis, dėl ko jie pripažįstami vienais šilčiausių ir sandariausių įmonės gaminamų medinių langų. Viena svarbiausių MIRA technologinių naujovių – itin aukštas šilumos perdavimo koeficientas, siekiantis net 0.76 W/m2K.
Standartinis MIRA medinis langas gaminamas su 52 mm 2-jų kamerų stiklo paketu ir dviem selektyviniais stiklais. Maksimaliai efektyviam energijos išteklių vartojimui ir šilumos taupymui užtikrinti, gali būti gaminamas itin šiltas MIRA langas su 66 mm storio 3-jų kamerų stiklo paketu. Vertinant MIRA lango akustines savybes, standartinis garso izoliacijos rodiklis (Rw) yra 35 dB, tačiau prie maksimalaus leistino stiklo paketo storio gali būti pasiekiamas net iki 47 dB garso izoliacijos rodiklis.
Atsižvelgiant į užsakovo pageidavimus, MIRA langai gali būti gaminami iš įvairių FSC sertifikuotos medienos rūšių. Dažniausiai langų gamybai naudojama pušies, eglės bei kitų tradicinių – ąžuolo, maumedžio, eukalipto, riešutmedžio mediena, nors pasitaiko ir egzotinių medienos rūšių pasirinkimų (hemlock, teak, accoya ir kt.). Tam, kad gaminių paviršius būtų kuo lygesnis, o spalva ir raštas vienodesni, medinių langų gamyboje naudojama tik rinktinė mediena iš klijuoto tašo.
Kalbėdamas apie MIRA gaminio savybes, „Megrame medis“ direktorius džiaugiasi stebimu architektų susidomėjimu būtent šiais mediniais langais.
„Iš tiesų gerai nuteikia tai, kad nors MIRA langą rinkai pristatėme visai neseniai – vos praėjusių metų balandį, pastebime, kad architektų susidomėjimas šiuo gaminiu yra ganėtinai didelis, ypač mūsų eksporto rinkose Vakarų Europos šalyse. Metų pabaigoje pasirašyti keli MIRA langų gamybos užsakymai, iš kurių vienas viršija 2000 kv.m., leidžia manyti, kad mums pavyko atliepti modernios architektūros poreikį, kuris jau kurį laiką buvo stebimas medinių langų gamybos srityje“, – teigia D. Balsiukas.
Medinių langų gamybos tradicijas „Megrame medis“ puoselėja daugiau nei 22 metus. Įmonė vienija aukštos kompetencijos specialistų komandą, kuri nuolatiniu tobulėjimu ir išskirtinės kokybės produkcijos kūrimu bendrovei padėjo tapti lyderiaujančia medinių langų gamintoja Baltijos šalyse. Dėl diegiamų inovacijų ir gaminių kokybės „Megrame medis“ ne kartą yra pelniusi Lietuvos „Metų gaminio“ apdovanojimą.
[prenumerata mailpoet_form_id=”8″ bg_color=”#b1cbd9″ image_url=”https://sa.lt/wp-content/uploads/2022/01/pastatas.png” intro_text=”Svarbiausios” white_text=”architektūros, interjero ir paveldo” outro_text=”naujienos – nepraleiskite!”]