„FIXUS Mobilis“ projektas „Pasidairyk pats“ pasitinka antrą etapą

„FIXUS Mobilis“ projektas „Pasidairyk pats“ pasitinka antrą etapą

FIXUS Mobilis nuotrauka 4 scaled
„Fixus Mobilis“ nuotr.

Partnerio turinys

„FIXUS Mobilis“ džiaugiasi projekto „Pasidairyk pats“ antrojo etapo rezultatais ir paveldo prevencinės priežiūros edukaciją žada tęsti. Šiemet pakvietusi į dvejus praktinius mokymus, pristačiusi septynias naujas videomokymų serijas ir išplėtusi specialistų katalogą, naujų projekto veiklų „FIXUS Mobilis“ komanda planuoja imtis kitais metais.

„Buvo puikūs metai. Antrąjį projekto etapą pradėjome jau turėdami patirties iš praėjusių metų, todėl kokybės kartelę kilstelėjome dar aukščiau. Kiekybe šiemet irgi lenkiame pirmąjį etapą – pernai tik kartą suorganizavę praktinius mokymus, šiemet jau pakvietėme į dvejus. Ir vis tiek netilpo visi norintys dalyvauti… Šitas augantis paveldo prevencinės priežiūros bendruomenės žinių alkis man ir yra geriausias rodiklis vertinant projekto rezultatus. Ir aš manau, kad mums pavyko. Laukiam naujų – ir metų, ir darbų”, – sako projekto „Pasidairyk pats“ vadovė Erika Kielė. 

Antrasis projekto etapas prasidėjo paveldo prevencinės priežiūros praktiniais mokymais, kurie įvyko liepos 26–28 d. kultūros paminklo statusą turinčioje Raguvėlės geležinkelio stotyje. Istorinių statinių savininkams, valdytojams ir meistrams skirtus užsiėmimus vedė „FIXUS Mobilis“ specialistai ir kviestiniai ekspertai. Pirmuose šių metų praktiniuose mokymuose nagrinėtos temoms: 

  • nekilnojamojo kultūros paveldo objektų apsaugos teisinio reguliavimo principai;
  • medinių pastatų apžiūros ir prevencinės priežiūros teoriniai bei praktiniai pagrindai;
  • kaip identifikuoti pastato problemines vietas bei pažeidimus;
  • medinių namo elementų tvarkymo praktiniai įgūdžiai;
  • medinio namo paruošimo dažyti pagrindai;
  • kokių prevencinės priežiūros darbų galima imtis patiems, o kada būtina kviesti specialistą.
FIXUS Mobilis nuotrauka 3 scaled
„Fixus Mobilis“ nuotr.

Antrieji praktiniai mokymai šiemet įvyko spalio 4–6 d. Adomynės dvare ir bažnyčioje. Per mokymus nagrinėtos temos:

  • kultūros paveldo ir (ar) istorinių statinių prevencinės priežiūros pagrindai;
  • lietaus nuvedimo sistemos valymas ir priežiūra;
  • skardinių ir metalinių elementų prevencinės priežiūros darbai: nauji skardos lankstiniai, pažeistų skardos ir metalinių elementų valymas, paviršių padengimas laikinomis apsaugos priemonėmis.

Nepaisant temų skirtumų, praktiniai mokymai sulaukė didelio susidomėjimo. Užsiėmimuose praktinius įgūdžius tobulino beveik pusšimtis istorinių statinių savininkų, valdytojų, meistrų ar tiesiog nekilnojamojo paveldo entuziastų.

„Fixus Mobilis“ nuotr.

Spalio 22 d. buvo pristatytas ir naujas „Pasidairyk pats“ videomokymų sezonas. Pernai pradėtas edukacinių vaizdo klipų ciklas šiemet pasipildė septyniais naujais epizodais, skirtais šioms temoms:

  • šiferio stogo dangos priežiūra;
  • mikroklimatas ir biologinė korozija istoriniuose statiniuose;
  • keraminių ir betoninių čerpių priežiūra;
  • skardinių stogo dangų priežiūra;
  • mūro paviršių priežiūra;
  • kapiliarinė drėgmė ir cheminė korozija;
  • istorinių statinių inžinerinių sistemų priežiūra.
FIXUS Mobilis nuotrauka 2
„Fixus Mobilis“ nuotr.

Visiems laisvai prieinamus ir jau daugiau kaip  3500 peržiūrų sulaukusius videomokymus kviečiama žiūrėti „FIXUS Mobilis“ „YouTube“ kanale. 

Antrąjį projekto „Pasidairyk pats“ etapą užbaigė įdiegtos paveldo specialistų katalogo funkcinės naujovės. Nuo šiol kataloge jau matomi ir Kultūros ministerijos atestuotų nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos profesionalų kontaktai. Kataloge registruotis ir juo naudotis galima kontaktų duomenų platformoje internete.

Projektas „Pasidairyk pats“ yra tęstinis ir vyks iki 2025 m. Plačiau apie projektą galima sužinoti „FIXUS Mobilis“ interneto svetainėje.

Kultūros infrastruktūros centro kultūros paveldo objektų priežiūros ir konsultavimo grupės „FIXUS Mobilis“ projektas „Pasidairyk pats“ (oficialus pavadinimas „Apsaugok ir sutaupyk: paveldo prevencinė priežiūra“) finansuojamas 2021–2030 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės „Tvarių prielaidų ir paskatų aktualizuoti kultūros paveldo vertybes sukūrimas“ lėšomis.  

FIXUS Mobilis nuotrauka 1
„Fixus Mobilis“ nuotr.
Temos: Erika Kielė, fixus mobilis, medinių pastatų priežiūra, Pasidairyk pats, paveldo priežiūra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai