Top Baneris

Patvirtintas Kauno bendrasis planas

2014 balandžio 14 d.
Pasidalykite straipsniu

Kovo 10 dieną Kauno miesto taryba patvirtino miesto bendrąjį planą. Tai pirmasis Lietuvoje bendrasis planas patvirtintas pagal naująjį Teritorijų planavimo įstatymą.

„Kartu su kauniečiais galime tik pasidžiaugti, kad jų miestas vystysis ne chaotiškai, o apgalvotai ir planingai. Šis planas akivaizdžiai patvirtina, kad naujasis Teritorijų planavimo įstatymas veikia efektyviai ir padės spręsti miesto plėtros problemas“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Kauno miesto savivaldybės teritorijos bendrasis planas numato, kaip ši teritorija bus vystoma iki 2023 metų. Jame išskirtos trys urbanistikai svarbios teritorijos: Senamiestis, Naujamiestis ir XXI a. centras. Planas padės užtikrinti tinkamą socialinės, susisiekimo ir inžinerinės infrastruktūros planavimą, darnią gamtos ir kultūros vertybių teritorijų, taip pat įvairių veiklos rūšių teritorijų plėtrą, padės gerinti kauniečių gyvenimo, darbo ir poilsio sąlygas, suderinti detalaus ir specialaus teritorijų planavimo dokumentus, vertinti miesto plėtros perspektyvas.

Šis bendrasis planas parengtas po viešų svarstymų su visuomene. Jis buvo suderintas su Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus specialistais.

Parengta pagal www.am.lt


Susiję straipsniai:

Ar savivaldybės laikosi supaprastintos teritorijų planavimo tvarkos?
Kas dešimtas skundas dėl statybos ir teritorijų planavimo – pagrįstas
Ministerija atvėrė duris teritorijų planuotojams
Konsultacijos Teritorijų planavimo įstatymo klausimais
Teritorijų planavimo įstatymo projektas – stipriai tobulintinas


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video