Top Baneris

„Moxy Kaunas Center“ – tvariausias viešbutis Baltijos šalyse pagal „BREEAM Excellent“ įvertinimą

2022 kovo 30 d.
Moxy elektrine Kaunas22
Pasidalykite straipsniu

„BREEAM“ sertifikatas yra tarptautinis pastato kokybės ženklas, atpažįstamas visame pasaulyje. Šiuo metu yra apie 3 milijonus sertifikuotų ar sertifikuojamų pastatų 93 pasaulio šalyse, iš jų apie 100 – Lietuvoje. Vertinimą atlikusi UAB „Pastatų sertifikatai“ „BREEAM In-Use“ vertintoja Rasita Krasuckienė teigia, kad „Moxy Kaunas Center“ viešbutis išpildė net 78.7 proc. reikalavimų ir pasiekė „BREEAM Excellent“ įvertinimą. Šiuo metu – tai geriausiai įvertintas viešbutis visose Baltijos šalyse!

„BREEAM“ sertifikatas yra nepriklausomos trečiosios šalies – licencijuoto „BREEAM“ vertintojo – patvirtinimas, kad pastatas išpildė aukščiausius tarptautinius pastatų tvarumo reikalavimus. Vertinamas ne vien tik pastato energinis efektyvumas, bet ir prisitaikymas prie klimato kaitos, vandens tausojimas, susisiekimo patogumai, o svarbiausia – žmogaus gerovė ir komfortas pastate.

Moxy elektrine Kaunas11

„Moxy Kaunas Center“ pasižymėjo kaip ypatingai energetiškai efektyvus, sumaniai ir atsakingai prižiūrimas bei puikias komforto sąlygas darbuotojams ir svečiams užtikrinantis viešbutis. Aukščiausi balai buvo skirti už dienos šviesą pastate, vaizdą per langą, puikų patalpų mikroklimatą, pritaikomumą žmonėms su negalia ir efektyvius inžinerinius sprendinius (LED apšvietimas, Saulės jėgainė ant stogo, šildymo ir vėsinimo sistemos ir kt.)“, – sakė Rasita Krasuckienė.

Šiuo metu iš 97 sertifikuotų pastatų Lietuvoje tik 18 turi „Excellent“ įvertinimą, ir tik vienas – Kaune („Kauno dokas“, 71.2%). Viešbučio direktorė Evelina Šukytė didžiuojasi, kad „Moxy“ įvertinimas yra vienas aukščiausių tarp „Excellent“ įvertintų viešbučių. „Moxy Kaunas Center“ taip pat yra vienareikšmis lyderis tarp kitų sertifikuotų viešbučių Lietuvoje“, – sako E. Šukytė. Visi sertifikuoti pastatai skelbiami čia: https://www.greenbooklive.com/search/scheme.jsp?id=202.

Viešbučio planuose: dar tvaresni ir inovatyvesni ateities sprendimai

„Šis įvertinimas mūsų viešbučiui yra be galo svarbus. Nuo viešbučio pirmųjų statybos dienų žinojome, kad „Moxy Kaunas Center“ bus tvaraus viešbučio sinonimas. Ne veltui ant viešbučio stogo yra sumontuoti Saulės kolektoriai – stengiamės energiją naudoti tik iš atsinaujinančių šaltinių. Lyginant su kitais vartotojais, turinčius panašius vartojimo įpročius, suvartojame 30 % mažesnį elektros energijos kiekį nei vidutinis. Taip pat padengiame savo 15 %  bendro metinio elektros energijos suvartojimo būtent iš Saulės kolektorių sukauptos energijos“, – pasakoja viešbučio vadovė E. Šukytė.

„Moxy Kaunas Center“ priklauso tarptautiniam viešbučių tinklui „Marriott“, kuriam tvarumas taip pat yra vienas svarbiausių verslo rodiklių. Tinklo viešbučiai naudojasi inovatyvia „EMPOWER“ sistema, kuri padeda stebėti, vertinti ir optimizuoti pastato valdymo sąnaudas: sistemoje matomi visi sąnaudų duomenys, tendencijos, leidžiama sukurti nustatymus, leidžiančius sumažinti kaštus. „EMPOWER“ yra plačiai ir sėkmingai naudojama visame pasaulyje – jos naudą pastebėjo ir šio tinklo viešbučiai Lietuvoje.

Moxy elektrine Kaunas

„Inovacijos mums taip pat nesvetimos, jos tiesiogiai siejasi ir su tvarumu. Viešbutyje yra sumontuotos moderniausios, pilnai kompiuterizuotos pastato valdymo sistemos. Visų 175 viešbučio kambarių oro vėdinimo, kondicionavimo, šildymo parametrai yra valdomi individualiai, todėl leis prisitaikyti prie kiekvieno kliento poreikių. Mūsų svečiai gali įsiregistruoti, bendrauti su darbuotojais, užsisakyti papildomų paslaugų, patekti į savo rezervuotą kambarį su skaitmeniniu raktu, naudojantis mobiliąja „Marriott Bonvoy“ aplikacija“, – sako Evelina Šukytė. Ji taip pat priduria, kad ateityje viešbutyje numatyta įdiegti dar tvaresnių ir modernesnių sprendimų, kurie ne tik gerins svečio patirtį, bet ir prisidės prie aplinkos tausojimo.

 

Šaltinis: STARTUP BRAND DNR

Conteh

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video